Obohraná platňa

Všetkých spoluobčanov viac-menej zarmútila správa, že do parlamentu sa zväčša môžu dostať až po smrti.

A nemusí to pritom rovno byť ani ich vlastný parlament! Dôkaz predložil líder hnutia OĽaNO Igor Matovič, keď do parlamentu preniesol fotografiu živej babičky z východného Slovenska, stonajúcej na zvyšujúce sa ceny energií. Najmä elektrickej. Táto smrtonosná choroba ju zastihla takmer v agónii, a preto nijaké oko nezostalo ani v parlamente, ani v priľahlej televízii suché.

Je to citlivá otázka. Veď vlastne celú civilizáciu postihuje nedostatok ropy, a preto všetci robia všetko pre to, aby už nikdy nebola lacnejšia. No, ako sa ukázalo, išlo skutočne o zázrak. Lebo babička bola vlastne z Česka a stonať na čokoľvek vraj prestala už tak pred tromi rokmi. Nikto však nemôže poprieť, že sa napriek tomu do slovenského parlamentu vskutku dostala, aj keď nebola nikým zvolená a navyše bola  zo susedného štátu.

Ide prirodzene o jav, ktorý poznali už stúpenci pytagorovskej filozofie v starovekom Grécku a odvtedy sa nazýva metempsychóza. Ide teda o učenie o prevteľovaní duší do ľudí, zvierat a rastlín. Fakticky ide o reinkarnáciu. K takémuto prevteleniu dnes dochádza, teda aspoň podľa OĽaNO, pokiaľ som to správne pochopil, kedykoľvek sa duša, uväznená v nejakom konkrétnom pozemskom tele, pozrie na účet za elektrinu. Vtedy vraj doslova vystrelí spoza rebier a ocitne sa mimo času a priestoru. Nemožno ju vraj potom nájsť ani v nijakom legálnom a známom photoshope.

Už na základe týchto poznatkov som vedel, že cesta ma povedie priamo k zdroju, ktorý sa dlhodobo venuje forenznej politológii neďaleko trhoviska na Miletičovej ulici v Bratislave. Primalo ma k tomu aj slastné vyjadrenie postaršieho dôchodcu v električke číslo osem: „Zaživa by som chcel byť v nebi, po smrti by som chcel nakupovať na Miletičovej!“

Forenzný politológ bol, pochopiteľne, na môj príchod dôkladne pripravený. Hoci nedostáva účty za elektrinu, lebo nikde nebýva, všetky energie má takpovediac pod palcom. Presnejšie povedané, priamo pod lavičkou, na ktorej sídli. Rozoznal som tam tentoraz nejaký tuzemský um, borovičku, pivo, víno, fínsku a švédsku vodku. Fľaša s ruskou vodkou zatiaľ vôbec nebola otvorená a načatá. Teda zákerný útok ruských hackerov som predbežne mohol vylúčiť.

„No čo tá fotka? Babička Boženy Nemcovej to zrejme nebola, čo?“ vystrelil som, ešte zadychčaný, otázku. „Vy ste teda! Igor Matovič nás všetkých vlastne zachránil!“ Zmiatlo ma to. „Veď si predstavte, že by namiesto neznámej babičky uverejnil napríklad fotografiu Madeleine Albrightovej, ktorá tiež istý čas žila v Čechách, teda podobne ako zverejnená babička. Totiž ako hľadí, namiesto faktúry za elektrinu, na výsledky prezidentských volieb, v ktorých nezvíťazila jej obľúbenkyňa Hillary Clintonová, ale nejaký Donald Trump! Viete si predstaviť potom ten medzinárodný škandál?“ Smutne som prikývol. Lebo viem. A smutný, no už pokojný, som chrúmal zakúpenú veľkú kvasenú uhorku, čakajúc na električku.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
brexit, veľká británia, vlajka,

Rozlúčka s obrúčkou

29.03.2017 22:00

MIROSLAV ČAPLOVIČ: Británia po rokoch snaženia vstúpila do európskeho zväzku v januári 1973. Po 44 rokoch oficiálne začala dávať dole z ruky európsku obrúčku.

parlament, nrsr, NR SR,

Malá násobilka

29.03.2017 11:00

PETER JAVŮREK: Stále platí, že ak má byť zrušenie Mečiarových amnestií úspešné, koalícia a opozícia budú musieť dospieť k vzájomnej dohode.

Tomáš Profant

Posvätný obchod a pokrok

29.03.2017 08:00

TOMÁŠ PROFANT: Slovenská vláda odsúhlasila zákaz predaja vo väčšine obchodov počas všetkých sviatkov.

Angela Merkelová

Merkelová: EÚ musí o brexite rokovať spravodlivo

29.03.2017 19:48

Nemecko sa pokúsi o to, aby mal brexit čo najmenší vplyv na občanov Európskej únie žijúcich v Británii.

Euro, peniaze, kalkulačka

Čerpanie eurofondov majú zjednodušiť zmeny v zákone

29.03.2017 19:07

Zjednodušenie čerpania eurofondov a zníženie administratívy je zámerom novely zákona o príspevku poskytovanom z eurofondov-

Spravodlivosť, súd, súdnictvo, kladivko

Kyjev nedokázal súdu vysvetliť, prečo nesplatil Rusku pôžičku

29.03.2017 18:45

Ukrajina nedokázala uspokojivo vysvetliť, prečo nesplatila Rusku dlh tri miliardy dolárov z roku 2013.

peniaze, eurá

Brexit môže výrazne zvýšiť platby Slovenska do EÚ

29.03.2017 16:09

Vystúpenie Veľkej Británie z EÚ môže pre Slovensko znamenať dodatočné desiatky miliónov eur, ktorými bude musieť prispieť do rozpočtu únie.