Tradícia

Nuž ak ani generálporučík, bývalý šéf vojenského spravodajstva a poradca prezidenta pre národnú bezpečnosť nevie, že jeho „tajné“ telefonáty s ruským veľvyslancom vo Washingtone dlho tajnými nezostanú, potom to s bezpečnostnými zložkami Spojených štátov vyzerá naozaj humorne.

A ak sa ten niekto spokojne teší z priazne svojho šéfa – prezidenta – zatiaľ čo bezostyšne klame jeho zástupcovi – viceprezidentovi – potom to vypovedá aj o atmosfére v Bielom dome, odkedy má nového nájomníka.

Čo sa samotných telefonátov týka, mnohí Američania akosi zabudli, že Mike Flynn sa iba zapojil do tradície, ktorú sám nezaložil. Telefonáty, v ktorých ešte počas vlády Baracka Obamu chlácholil ruského diplomata tým, že keď nastúpi Donald Trump, so sankciami bude všetko inak, čosi pripomínajú.

Nie je to tak dávno, čo republikánski kongresmani písali list do Teheránu, v ktorom nabádali predstaviteľov tamojšieho režimu, aby nepodpisovali dohodu s prezidentom Obamom, pretože keď republikáni v USA vyhrajú voľby, aj tak ju zrušia.

Takže republikáni, či už majú plné zuby chaotického Trumpa, alebo v ňom, naopak, vidia budúcnosť pravice, by sa dnes mali radšej vyjadrovať k svojim vlastným rečiam spred volieb. Vtedy všetci do nohy vyhlasovali, že Hillary Clintonová už nikdy nesmie vkročiť do Bieleho domu, pretože je (kvôli emailom) rizikom pre národnú bezpečnosť. Či by bola, alebo nie, je dnes už nepodstatné. Podstatné je, ako k bezpečnosti USA prispieva nový prezident a jeho ansámbel.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Donald Trump

Trump hádže kosť

26.02.2017 22:00

PETER JAVŮREK: Biely dom vyselektoval médiá, ktoré vpustili na brífing prezidentovho hovorcu Spicera. Do výberu sa nedostali New York Times, CNN, Guardian, BBC.

korupcia, úplatok

Aj toto je dôležité

24.02.2017 22:00

PETER JAVŮREK: Na Slovensku, kde sa tradujú skazky o rôznych desať- a viacpercentných Jankoch, je dvojpercentný úplatok výrazom neobyčajnej skromnosti.

Peter Javůrek

Chorým vstup zakázaný

23.02.2017 22:00

PETER JAVŮREK: Kiežby to bolo celé iba na smiech. Ale nie je. Spojenie verejného zdravotníctva s princípmi komerčného poisťovníctva nesie svoje ovocie.

Ľudová hudba Bystrianka

Ľudová hudba Bystrianka a folklórna skupina Bystrianka

27.02.2017 00:00

Naša ĽH, tanečná, spevácka a detská skupina Bystrianka uchováva a šíri nehmotné kultúrne dedičstvo v podobe tradičnej slovenskej piesne, tanca a ľudovej hudby.

Lesoochranárske zoskupenie VLK

26.02.2017 23:53

Už 24 rokov chránime prirodzené lesy a všetkých ich obyvateľov. Meníme pohľad na ochranu prírody, formujeme zákony, vzdelávame a robíme Všetko pre NIČ.

mosty, most, poškodený most,

Mosty odchádzajú jeden za druhým

26.02.2017 20:00

Ďalší most na Orave je natoľko poškodený, že hrozí, že praskne. Samosprávy pritom na zhoršujúci sa stav mosta upozorňujú už dlhšie.

Slovinsko, autonehoda

Na bratislavskom obchvate sa zrazilo päť áut, jeden zranený

26.02.2017 19:55

Reťazová dopravná nehoda sa v nedeľu podvečer stala na diaľničnom obchvate v Bratislave v smere do Petržalky.