Hystéria

Keby ministerstvo práce a sociálnych vecí odobralo Čistému dňu akreditáciu, pre hysterikov na internete by to bolo len priznanie, že všetky tie príšerné historky z „domu hrôzy“ boli pravdivé.

A tí, čo si z Čistého dňa uplietli bič na Smer, by ním plieskali ďalej. Samozrejme, pre prípad, ktorý práve nastal, to platí dvojnásobne. Tým, že Ján Richter akreditáciu Čistému dňu nezobral, „dom hrôzy“ nijako neočistil. Akurát čo spomínaným hysterikom potvrdil, že nominanti Smeru majú z nejakého málo pochopiteľného dôvodu záujem kryť zneužívanie detí a mládeže.

Čítajte viac

Priaznivci poslankyne Blahovej sa isto stotožnia s názorom, že bez dôkazov sú nedávne drogové obvinenia predsedu vlády na adresu jej straníckeho lídra Richarda Sulíka len rečami, ničím iným. Nemalo by im teda robiť až taký problém pochopiť, že podobné princípy sa vzťahujú na každé vyšetrovanie. Aj na také, v ktorom si želajú opačný výsledok.

Nedostatky v práci Čistého dňa nikto nepoprel a nepopiera. Ak sa Richter rozhodol napriek minuloročnému odporúčaniu akreditačnej komisie tomuto zariadeniu akreditáciu ponechať, je to jeho zodpovednosť. Inému by možno už dosiaľ známe pochybenia na odobratie akreditácie stačili. Musí však platiť i to, že dokiaľ vyšetrovatelia a prokuratúra nedospejú k záveru, že v Čistom dni sa diali zločiny, dovtedy budú výkriky o zločinoch len… výkrikmi.

Má vôbec nejaký zmysel pokúšať sa upokojiť publikum rozvášnené politickým a mediálnym bulvárom? Malo by to mať zmysel, ak ide o deti. O tie, ktorých majú všetci aktéri plné ústa, na ktoré však v skutočnosti kašlú. Ide predsa o politiku.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
hitler, pes

Vodcovia a výhybkári

25.03.2017 09:00

PETER JAVŮREK: Hitler bol krikľúň, ktorého prejavy boli aj na svoju dobu predramatizované a myšlienky napoly zlovestné, napoly nezrozumiteľné.

vlajka, Londýn, Veľká Británia, Westminster

V poslednom ťažení

23.03.2017 22:00

PETER JAVŮREK: Dôvod, pre ktorý džihádisti pri svojich útokoch v európskych mestách siahajú čoraz častejšie po kuchynských nožoch či autách, je jednoduchý.

Janušek, Štefanov

Nenáhodný úmysel

22.03.2017 22:00

PETER JAVŮREK: Podľa niektorých môže mať prokuratúra v prípade súdu s aktérmi takzvaného nástenkového tendra ťažkú úlohu.

Dobrý anjel

DOBRÝ ANJEL - nezisková organizácia

27.03.2017 00:02

Systém, ktorý pravidelnými mesačnými finančnými príspevkami pomáha rodinám s deťmi, kde je niekto chorý na rakovinu, alebo dieťa trpí na inú zákernú diagnózu.

SOLAR Hvezdáreň Senec

SOLAR Hvezdáreň Senec

26.03.2017 23:52

Astronomické združenie SOLAR Hvezdáreň Senec.

Rusko, prehliadka, vrtuľník

Nehodu vojenského vrtuľníka na Ukrajine neprežilo 5 ľudí

26.03.2017 21:42

Životy piatich ľudí si vyžiadala nehoda vrtuľníka ukrajinskej armády, ktorý sa zrútil blízko vojnovej oblasti na východe Ukrajiny.

Bojko Borisov

V odhadoch výsledkov bulharských volieb vedie GERB

26.03.2017 20:18

Najlepší výsledok v predčasných parlamentných voľbách v Bulharsku dosiahla podľa prvých odhadov stredopravicová strana Občania za európsky rozvoj Bulharska.