Západné
Slovensko
zajtra

J 17 °C

Detektívka

Je to ako v napínavom politicko-špionážnom trileri. Česká politická detektívka má všetky správne prísady: zradu, pomstu, ploštice, rafinované plány aj osudovú blondínku.

Príbeh sa začína u tajomného šéfa bezpečnostnej agentúry Víta Bártu. Nenápadný muž, túžiaci po moci, vytvorí nebezpečný plán o zneužití štátu. Projekt podrobne spísal na papier, takže sa podľa kolegu z vlády ,,zachoval ako blbec", no zámery mu celkom vychádzali.

Súkromný politický subjekt s príznačným názvom Veci verejné uspel vo voľbách a z Bártu sa stal minister. Ešte predtým, ako sa plán dostal do záverečnej fázy, čiže obohateniu z verejných zdrojov (tu slovko verejné začína dávať zmysel), zlyhal.

Do príbehu totiž vstupuje poslankyňa Kristýna Kočí, ktorá svojho mecenáša obvinila z pokusov o podplácanie. Neočakávané zauzlenie však prináša tajná nahrávka, v ktorej blond politička tvrdí, že za všetkým je premiér a že všetko je súčasťou tajného sprisahania.

V skutočnosti je však sprisahanie ešte o úroveň hlbšie, lebo úlohou nahrávky vraj bolo len to, aby Kočí mohla dokázať, že ju odpočúvajú.

Kto je tu teraz kladný hrdina a kto zloduch, nevedno.

Isté je v tejto detektívke len jedno. Pero ukradol Václav Klaus.

Ďalšie články
Rasťo Piško, List premiérovi

Pánovi staronovému premiérovi z Horného Výplachu - 20. diel

20.03.2014 06:00

S pomerne vysokým napätím 220 voltov sledovali prvé kolo-kolo mlynské prezidentských volieb aj v Hornom Výplachu.

Rasťo Piško, List premiérovi

Pánovi staronovému premiérovi z Horného Výplachu - 19. diel

17.02.2014 06:00

Vaše predvolebné heslo je dobré, píšu občania Horného Výplachu premiérovi. O tom, že ste „Pripravený pre Slovensko“ nepochybuje ani slepý Norbert.

List premiérovi, Rasťo Piško

Pánovi staronovému premiérovi z Horného Výplachu - 18. diel

10.01.2014 12:33

Kožkár Gábriš povedal, že aj keď Fico vyhrá voľby, mal by byť prezidentom a zostať aj premiérom. Skrátka, vážený pán prezidento-premiér, budeme vám písať i naďalej!...

Rasťo Piško, List premiérovi - 17. diel

Pánovi staronovému premiérovi z Horného Výplachu - 17. diel

24.11.2013 06:00

Pán premiér, obávame sa, že Američania odpočúvali aj vás. Takže vedia to, čo neviete ani vy. Či budete kandidovať na prezidenta - píšu z Horného Výplachu.