Pánovi staronovému premiérovi z Horného Výplachu - 6. diel

Aj v Hornom Výplachu sledovali metylalkoholovú aféru v Čechách a zhodli sa, že rozdelenie Česko-Slovenska bolo správne. Inak by aj u nich mali prohibíciu.

Rasťo Piško
Rasťo Piško číta 6. List staronovému premiérovi.
Autor:

A tak, zatiaľ čo sledovali slepého Norberta, ktorý testoval český alkohol, ani si dedinčania nevšimli, že premiér začal konsolidovať verejné financie. Kožkár Gábriš im vysvetlil, že slovo „konsolidácia“ v skutočnosti znamená zdražovanie.

S jediným rozumným návrhom prišiel starosta Karol, ktorý navrhuje, aby sa celá dedina vysťahovala na Belize. Harmonikár Norbert už zložil aj hymnu belizských Slovákov, ktorá sa volá „Belize, Belize, kto po tobje idze?“ Skrátka, budú si sedieť v krčme U Mella, alebo U Mišenku, voziť sa na golfových vozíkoch ako takí Gréci, a „vy si tu konsolidujte do aleluja…“

Pán premiér, odkážte pánu prezidentovi, nech na seba dáva pozor, píšu ďalej v Liste staronovému premiérovi. "Po tom, čo sa stalo v Čechách Klausovi, by si mal vymeniť ochranku a namiesto trubača Mareka, povolať harmonikára Norberta, ktorý je síce slepý, ale zato má nepriestrelnú harmoniku.

Viac sa o dianí v Hornom Výplachu dozviete, ak si pozriete video – list číta Rasťo Piško.

Rasťo Piško, List premiérovi

Pánovi staronovému premiérovi z Horného Výplachu - 24. diel

15.11.2014 17:24

Všetci dedinčania sa tešia, že od 17. novembra budú mať vlaky zadarmo! Ešte treba k nám, hovoria, do Horného Výplachu, postaviť železnicu. Ale to je už maličkosť...

Rasťo Piško, List premiérovi

Pánovi staronovému premiérovi z Horného Výplachu - 23. diel

01.10.2014 14:00

Pán premiér, už si pripadáme ako tí Lipšicovi liberáli – chodíme zo strany na stranu a nikde nás nechcú, sťažujú sa obyvatelia Horného Výplachu.

Rasťo Piško, Listo premiérovi

Pánovi staronovému premiérovi z Horného Výplachu - 22. diel

11.06.2014 06:00

Jediný, kto nás potešil, je Richard Sulík, ktorý už zničil vlastnú vládu a teraz sľubuje, že zničí aj Európsku úniu, píšu premiérovi občania Horného Výplachu.

Angela Merkelová

Merkelová: EÚ musí o brexite rokovať spravodlivo

29.03.2017 19:48

Nemecko sa pokúsi o to, aby mal brexit čo najmenší vplyv na občanov Európskej únie žijúcich v Británii.

Euro, peniaze, kalkulačka

Čerpanie eurofondov majú zjednodušiť zmeny v zákone

29.03.2017 19:07

Zjednodušenie čerpania eurofondov a zníženie administratívy je zámerom novely zákona o príspevku poskytovanom z eurofondov-

Spravodlivosť, súd, súdnictvo, kladivko

Kyjev nedokázal súdu vysvetliť, prečo nesplatil Rusku pôžičku

29.03.2017 18:45

Ukrajina nedokázala uspokojivo vysvetliť, prečo nesplatila Rusku dlh tri miliardy dolárov z roku 2013.

peniaze, eurá

Brexit môže výrazne zvýšiť platby Slovenska do EÚ

29.03.2017 16:09

Vystúpenie Veľkej Británie z EÚ môže pre Slovensko znamenať dodatočné desiatky miliónov eur, ktorými bude musieť prispieť do rozpočtu únie.