A čo tak na Deň ústavy?

So štátnymi vyznamenaniami sa budú vždy vyskytovať problémy komu, za čo, kedy... Významných dní v našom kalendári je veľa, no všetky nemajú svoje obsahové krytie.

Nič by sa nestalo, keby Nový rok ostal aj naďalej dozvukom silvestrovských osláv a dňom vzniku samostatného štátu, spojeným s príhovorom prezidenta republiky. Pre zmenu by sa vyznamenania mohli udeľovať 1. septembra, na Deň Ústavy SR, pretože tento deň po oslavách SNP sa trvalo zanedbáva. Iný, diskutovaný ostáva pohľad na menoslov ocenených. Môže ich byť dvadsať, ale niekedy možno menej či viac, podľa toho, či si to toľkí za svoje výkony za uplynulé obdobie zaslúžia. Samozrejme, sú tu i mimoriadne činy či celoživotné zásluhy. Menoslov by mal byť proporcionálny – za každú oblasť spoločenského života. Tohto roku bolo napríklad na Bratislavskom hrade očividne málo špičkových odborníkov z technických disciplín.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Trnava, obchodné centrum

Lákavé centrá

22.03.2017 14:00

LADISLAV KOVÁČIK: Po celom Slovensku vznikajú nové obchodné centrá.

poľsko, štrajk, protest, ženy

Diskriminácia?

16.03.2017 17:00

TIBOR GRÉK: Minulý týždeň sme si pripomenuli Medzinárodný deň žien.

obchod, potraviny, nákup, jedlo

Ako sme objavili Ameriku

15.03.2017 16:00

DUŠAN MLYNÁRIK: O tom, že pracie prášky a kozmetika rovnakej značky u nás a v krajinách západnej Európy nie sú vôbec rovnaké, vedeli naše manželky už pred viac ako štvrťstoročím.

Veľká noc

Obchody by mali byť zavreté aj celý Veľkonočný pondelok

24.03.2017 12:39

Zákaz maloobchodného predaja by mal platiť na Veľkonočný pondelok počas celého dňa. Vyplýva to z pozmeňujúceho návrhu.

Antverpy

Incident v Antverpách zrejme nebol terorizmus, píše belgická tlač

24.03.2017 12:25

Belgická polícia stále vypočúva muža, ktorý vo štvrtok dopoludnia v Antverpách vošiel vysokou rýchlosťou autom do nákupnej zóny.

dym, požiar, Ukrajina

Požiar muničného skladu na Ukrajine má prvú obeť

24.03.2017 12:22

Najmenej jednu obeť si vyžiadal štvrtkový mohutný požiar muničného skladu na severovýchode Ukrajiny. Oznámil to v piatok ukrajinský úrad pre mimoriadne situácie.

okresny sud bratislava I.,  krajsky sud v bratislave

Súdy prejednávajú príprad bratov Salmanovovcov

24.03.2017 12:07

Kauzou vydierania podnikateľov Sergeja a Alexandra Salmanovovcov sa zaoberá Okresný súd Bratislava I. V piatok mali vypovedať traja svedkovia, ani jeden sa však nedostavil.