A čo tak na Deň ústavy?

So štátnymi vyznamenaniami sa budú vždy vyskytovať problémy komu, za čo, kedy... Významných dní v našom kalendári je veľa, no všetky nemajú svoje obsahové krytie.

Nič by sa nestalo, keby Nový rok ostal aj naďalej dozvukom silvestrovských osláv a dňom vzniku samostatného štátu, spojeným s príhovorom prezidenta republiky. Pre zmenu by sa vyznamenania mohli udeľovať 1. septembra, na Deň Ústavy SR, pretože tento deň po oslavách SNP sa trvalo zanedbáva. Iný, diskutovaný ostáva pohľad na menoslov ocenených. Môže ich byť dvadsať, ale niekedy možno menej či viac, podľa toho, či si to toľkí za svoje výkony za uplynulé obdobie zaslúžia. Samozrejme, sú tu i mimoriadne činy či celoživotné zásluhy. Menoslov by mal byť proporcionálny – za každú oblasť spoločenského života. Tohto roku bolo napríklad na Bratislavskom hrade očividne málo špičkových odborníkov z technických disciplín.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
vysoká škola, študenti, scio testy

Strácate nás každým dňom

23.02.2017 18:00

SINDY LOJKÓOVÁ: Vyštudovaní, vzdelaní, ale aj tak bez práce. Na Slovensku bežná vec.

Igor Matovič, matovič,

Ignorovať

21.02.2017 16:00

PETER MALÍK: To, čo Igor Matovič predvádza v parlamente a na tlačovkách, je hanbou nášho parlamentarizmu.

diabetes, cukrovka, zelenina, zdravá výživa, čerstvé potraviny, nákup

Prečo riskujeme zdravie?

21.02.2017 16:00

BARBORA ŠIŠOLÁKOVÁ: Jesť, to je nevyhnutnosť, ale správne jesť, to je umenie. Tento výrok francúzskeho spisovateľa Rochefoucaulda, napovedá niečo o dnešnej dobe.

Ľudová hudba Bystrianka

Ľudová hudba Bystrianka a folklórna skupina Bystrianka

27.02.2017 00:00

Naša ĽH, tanečná, spevácka a detská skupina Bystrianka uchováva a šíri nehmotné kultúrne dedičstvo v podobe tradičnej slovenskej piesne, tanca a ľudovej hudby.

Lesoochranárske zoskupenie VLK

26.02.2017 23:53

Už 24 rokov chránime prirodzené lesy a všetkých ich obyvateľov. Meníme pohľad na ochranu prírody, formujeme zákony, vzdelávame a robíme Všetko pre NIČ.

mosty, most, poškodený most,

Mosty odchádzajú jeden za druhým

26.02.2017 20:00

Ďalší most na Orave je natoľko poškodený, že hrozí, že praskne. Samosprávy pritom na zhoršujúci sa stav mosta upozorňujú už dlhšie.

Slovinsko, autonehoda

Na bratislavskom obchvate sa zrazilo päť áut, jeden zranený

26.02.2017 19:55

Reťazová dopravná nehoda sa v nedeľu podvečer stala na diaľničnom obchvate v Bratislave v smere do Petržalky.