Politika vo vozňoch

Jede, jede mašinka, kouří se ji z komínka... Pri tejto pesničke sa nechávajú najmä tí skôr narodení na chvíľu unášať do čias, keď po železničných koľajach ťahali vozne lokomotívy, ktoré zadymovali životné prostredie.

Hoci spomíname s nostalgiou, musí sa uznať, že vtedy sa cestovalo do školy alebo do roboty pokojnejšie a bezpečnejšie. Medzi Záhorskou Vsou a Bratislavou premávala osobná vlaková súprava Partizán a priberala cestujúcich z Vysokej, zo Zohoru, z Devínskej…

Nemuselo sa prestupovať, každý si mohol hodinku podriemať, čítať knihu, nikto nikoho neobťažoval. Hotová idylka oproti tomu, čo sa deje vo vlakoch dnes. Napriek tomu by mi ani na um neprišlo, aby sa o našu bezpečnosť mali starať nejaké súkromné ozbrojené hliadky. Samozvaných kotlebovcov vídať na frekventovaných trasách, poslanec Igor Matovič by ich zase rád vymenil za Rómov. Čo sa už politika presúva z parlamentu a námestí do vlakov?! Ak to naozaj treba, tak najrozumnejšie by bolo rozšíriť počty železničnej polície.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Trnava, obchodné centrum

Lákavé centrá

22.03.2017 14:00

LADISLAV KOVÁČIK: Po celom Slovensku vznikajú nové obchodné centrá.

poľsko, štrajk, protest, ženy

Diskriminácia?

16.03.2017 17:00

TIBOR GRÉK: Minulý týždeň sme si pripomenuli Medzinárodný deň žien.

obchod, potraviny, nákup, jedlo

Ako sme objavili Ameriku

15.03.2017 16:00

DUŠAN MLYNÁRIK: O tom, že pracie prášky a kozmetika rovnakej značky u nás a v krajinách západnej Európy nie sú vôbec rovnaké, vedeli naše manželky už pred viac ako štvrťstoročím.

Veľká noc

Obchody by mali byť zavreté aj celý Veľkonočný pondelok

24.03.2017 12:39

Zákaz maloobchodného predaja by mal platiť na Veľkonočný pondelok počas celého dňa. Vyplýva to z pozmeňujúceho návrhu.

Antverpy

Incident v Antverpách zrejme nebol terorizmus, píše belgická tlač

24.03.2017 12:25

Belgická polícia stále vypočúva muža, ktorý vo štvrtok dopoludnia v Antverpách vošiel vysokou rýchlosťou autom do nákupnej zóny.

dym, požiar, Ukrajina

Požiar muničného skladu na Ukrajine má prvú obeť

24.03.2017 12:22

Najmenej jednu obeť si vyžiadal štvrtkový mohutný požiar muničného skladu na severovýchode Ukrajiny. Oznámil to v piatok ukrajinský úrad pre mimoriadne situácie.

okresny sud bratislava I.,  krajsky sud v bratislave

Súdy prejednávajú príprad bratov Salmanovovcov

24.03.2017 12:07

Kauzou vydierania podnikateľov Sergeja a Alexandra Salmanovovcov sa zaoberá Okresný súd Bratislava I. V piatok mali vypovedať traja svedkovia, ani jeden sa však nedostavil.