Politika vo vozňoch

Jede, jede mašinka, kouří se ji z komínka... Pri tejto pesničke sa nechávajú najmä tí skôr narodení na chvíľu unášať do čias, keď po železničných koľajach ťahali vozne lokomotívy, ktoré zadymovali životné prostredie.

Hoci spomíname s nostalgiou, musí sa uznať, že vtedy sa cestovalo do školy alebo do roboty pokojnejšie a bezpečnejšie. Medzi Záhorskou Vsou a Bratislavou premávala osobná vlaková súprava Partizán a priberala cestujúcich z Vysokej, zo Zohoru, z Devínskej…

Nemuselo sa prestupovať, každý si mohol hodinku podriemať, čítať knihu, nikto nikoho neobťažoval. Hotová idylka oproti tomu, čo sa deje vo vlakoch dnes. Napriek tomu by mi ani na um neprišlo, aby sa o našu bezpečnosť mali starať nejaké súkromné ozbrojené hliadky. Samozvaných kotlebovcov vídať na frekventovaných trasách, poslanec Igor Matovič by ich zase rád vymenil za Rómov. Čo sa už politika presúva z parlamentu a námestí do vlakov?! Ak to naozaj treba, tak najrozumnejšie by bolo rozšíriť počty železničnej polície.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
vysoká škola, študenti, scio testy

Strácate nás každým dňom

23.02.2017 18:00

SINDY LOJKÓOVÁ: Vyštudovaní, vzdelaní, ale aj tak bez práce. Na Slovensku bežná vec.

Igor Matovič, matovič,

Ignorovať

21.02.2017 16:00

PETER MALÍK: To, čo Igor Matovič predvádza v parlamente a na tlačovkách, je hanbou nášho parlamentarizmu.

diabetes, cukrovka, zelenina, zdravá výživa, čerstvé potraviny, nákup

Prečo riskujeme zdravie?

21.02.2017 16:00

BARBORA ŠIŠOLÁKOVÁ: Jesť, to je nevyhnutnosť, ale správne jesť, to je umenie. Tento výrok francúzskeho spisovateľa Rochefoucaulda, napovedá niečo o dnešnej dobe.

Ľudová hudba Bystrianka

Ľudová hudba Bystrianka a folklórna skupina Bystrianka

27.02.2017 00:00

Naša ĽH, tanečná, spevácka a detská skupina Bystrianka uchováva a šíri nehmotné kultúrne dedičstvo v podobe tradičnej slovenskej piesne, tanca a ľudovej hudby.

Lesoochranárske zoskupenie VLK

26.02.2017 23:53

Už 24 rokov chránime prirodzené lesy a všetkých ich obyvateľov. Meníme pohľad na ochranu prírody, formujeme zákony, vzdelávame a robíme Všetko pre NIČ.

mosty, most, poškodený most,

Mosty odchádzajú jeden za druhým

26.02.2017 20:00

Ďalší most na Orave je natoľko poškodený, že hrozí, že praskne. Samosprávy pritom na zhoršujúci sa stav mosta upozorňujú už dlhšie.

Slovinsko, autonehoda

Na bratislavskom obchvate sa zrazilo päť áut, jeden zranený

26.02.2017 19:55

Reťazová dopravná nehoda sa v nedeľu podvečer stala na diaľničnom obchvate v Bratislave v smere do Petržalky.