Pokus o zlý žart

Každému odberateľovi energií a vody určite nabehla husia koža pri zistení, že sa na tento rok majú dvíhať ceny napriek tomu, že regulačný úrad ohlásil ich znižovanie.

Zároveň sa vynára aj otázka, ako je to možné, aby niekto z vládnej úrovne vypustil k spotrebiteľom do života takéto rozhodnutia. Nie je predsa mysliteľné, aby si ktosi robil osobnú agendu v rozpore s uzneseniami vlády a opatreniami, ktoré boli zahrnuté aj do programového vyhlásenia v oblasti posilnenia sociálneho rozvoja.

Azda najväčším prekvapením boli zverejnené dôvody zvyšovania poplatkov. Pri náraste ceny elektriny s odôvodnením nainštalovaného typu ističa by mali dodávatelia najskôr predložiť užívateľom výsledok analýzy vplyvu rozdielnych typov ističov na spotrebu a na základe toho stanoviť primeranú cenu. Vodári stanovili ceny na základe priemeru vodomera, čo je prinajmenšom snaha urobiť z užívateľov hlupákov. Veď cena za spotrebu vody je jasne stanovená od jej skutočnej spotreby a nie od toho, cez aký vodomer mi preteká spotrebovaná voda.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
vysoká škola, študenti, scio testy

Strácate nás každým dňom

23.02.2017 18:00

SINDY LOJKÓOVÁ: Vyštudovaní, vzdelaní, ale aj tak bez práce. Na Slovensku bežná vec.

Igor Matovič, matovič,

Ignorovať

21.02.2017 16:00

PETER MALÍK: To, čo Igor Matovič predvádza v parlamente a na tlačovkách, je hanbou nášho parlamentarizmu.

diabetes, cukrovka, zelenina, zdravá výživa, čerstvé potraviny, nákup

Prečo riskujeme zdravie?

21.02.2017 16:00

BARBORA ŠIŠOLÁKOVÁ: Jesť, to je nevyhnutnosť, ale správne jesť, to je umenie. Tento výrok francúzskeho spisovateľa Rochefoucaulda, napovedá niečo o dnešnej dobe.

Ľudová hudba Bystrianka

Ľudová hudba Bystrianka a folklórna skupina Bystrianka

27.02.2017 00:00

Naša ĽH, tanečná, spevácka a detská skupina Bystrianka uchováva a šíri nehmotné kultúrne dedičstvo v podobe tradičnej slovenskej piesne, tanca a ľudovej hudby.

Lesoochranárske zoskupenie VLK

26.02.2017 23:53

Už 24 rokov chránime prirodzené lesy a všetkých ich obyvateľov. Meníme pohľad na ochranu prírody, formujeme zákony, vzdelávame a robíme Všetko pre NIČ.

mosty, most, poškodený most,

Mosty odchádzajú jeden za druhým

26.02.2017 20:00

Ďalší most na Orave je natoľko poškodený, že hrozí, že praskne. Samosprávy pritom na zhoršujúci sa stav mosta upozorňujú už dlhšie.

Slovinsko, autonehoda

Na bratislavskom obchvate sa zrazilo päť áut, jeden zranený

26.02.2017 19:55

Reťazová dopravná nehoda sa v nedeľu podvečer stala na diaľničnom obchvate v Bratislave v smere do Petržalky.