Modrá knižka bibliou

Najnovším semenom nesváru v slovenskej politike podporovaným viacerými médiami je povýšenie šéfa parlamentu na kapitána v zálohe.

A čuduj sa svete, Andrej Danko z toho nemal žiadny finančný prospech ani iné výhody! Iba ak povinnosti. Prekvapivo najagilnejšie v tejto afére vystupujú držitelia modrých knižiek, napríklad Igor Matovič. Pokojne môžu spávať, ich sa pri prípadnom napadnutí štátu cudzou mocnosťou mobilizácia netýka. Pred prípadným nasadením do boja za vlasť ich chráni modrá knižka. Súčasný stav slovenskej armády v nijakom prípade nespĺňa požiadavky, ku ktorým sme sa zaviazali pri vstupe do NATO. Zálohy by mali patriť k rozhodujúcim zložkám obrany štátu, ale tie sme zanedbali. Niekoľko desiatok dobrovoľníkov získaných na krátkodobý výcvik sú slabou náplasťou na súčasný stav, za ktorý zrazu nik nenesie zodpovednosť.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
vysoká škola, študenti, scio testy

Strácate nás každým dňom

23.02.2017 18:00

SINDY LOJKÓOVÁ: Vyštudovaní, vzdelaní, ale aj tak bez práce. Na Slovensku bežná vec.

Igor Matovič, matovič,

Ignorovať

21.02.2017 16:00

PETER MALÍK: To, čo Igor Matovič predvádza v parlamente a na tlačovkách, je hanbou nášho parlamentarizmu.

diabetes, cukrovka, zelenina, zdravá výživa, čerstvé potraviny, nákup

Prečo riskujeme zdravie?

21.02.2017 16:00

BARBORA ŠIŠOLÁKOVÁ: Jesť, to je nevyhnutnosť, ale správne jesť, to je umenie. Tento výrok francúzskeho spisovateľa Rochefoucaulda, napovedá niečo o dnešnej dobe.

Ľudová hudba Bystrianka

Ľudová hudba Bystrianka a folklórna skupina Bystrianka

27.02.2017 00:00

Naša ĽH, tanečná, spevácka a detská skupina Bystrianka uchováva a šíri nehmotné kultúrne dedičstvo v podobe tradičnej slovenskej piesne, tanca a ľudovej hudby.

Lesoochranárske zoskupenie VLK

26.02.2017 23:53

Už 24 rokov chránime prirodzené lesy a všetkých ich obyvateľov. Meníme pohľad na ochranu prírody, formujeme zákony, vzdelávame a robíme Všetko pre NIČ.

mosty, most, poškodený most,

Mosty odchádzajú jeden za druhým

26.02.2017 20:00

Ďalší most na Orave je natoľko poškodený, že hrozí, že praskne. Samosprávy pritom na zhoršujúci sa stav mosta upozorňujú už dlhšie.

Slovinsko, autonehoda

Na bratislavskom obchvate sa zrazilo päť áut, jeden zranený

26.02.2017 19:55

Reťazová dopravná nehoda sa v nedeľu podvečer stala na diaľničnom obchvate v Bratislave v smere do Petržalky.