Modrá knižka bibliou

Najnovším semenom nesváru v slovenskej politike podporovaným viacerými médiami je povýšenie šéfa parlamentu na kapitána v zálohe.

A čuduj sa svete, Andrej Danko z toho nemal žiadny finančný prospech ani iné výhody! Iba ak povinnosti. Prekvapivo najagilnejšie v tejto afére vystupujú držitelia modrých knižiek, napríklad Igor Matovič. Pokojne môžu spávať, ich sa pri prípadnom napadnutí štátu cudzou mocnosťou mobilizácia netýka. Pred prípadným nasadením do boja za vlasť ich chráni modrá knižka. Súčasný stav slovenskej armády v nijakom prípade nespĺňa požiadavky, ku ktorým sme sa zaviazali pri vstupe do NATO. Zálohy by mali patriť k rozhodujúcim zložkám obrany štátu, ale tie sme zanedbali. Niekoľko desiatok dobrovoľníkov získaných na krátkodobý výcvik sú slabou náplasťou na súčasný stav, za ktorý zrazu nik nenesie zodpovednosť.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Trnava, obchodné centrum

Lákavé centrá

22.03.2017 14:00

LADISLAV KOVÁČIK: Po celom Slovensku vznikajú nové obchodné centrá.

poľsko, štrajk, protest, ženy

Diskriminácia?

16.03.2017 17:00

TIBOR GRÉK: Minulý týždeň sme si pripomenuli Medzinárodný deň žien.

obchod, potraviny, nákup, jedlo

Ako sme objavili Ameriku

15.03.2017 16:00

DUŠAN MLYNÁRIK: O tom, že pracie prášky a kozmetika rovnakej značky u nás a v krajinách západnej Európy nie sú vôbec rovnaké, vedeli naše manželky už pred viac ako štvrťstoročím.

Veľká noc

Obchody by mali byť zavreté aj celý Veľkonočný pondelok

24.03.2017 12:39

Zákaz maloobchodného predaja by mal platiť na Veľkonočný pondelok počas celého dňa. Vyplýva to z pozmeňujúceho návrhu.

Antverpy

Incident v Antverpách zrejme nebol terorizmus, píše belgická tlač

24.03.2017 12:25

Belgická polícia stále vypočúva muža, ktorý vo štvrtok dopoludnia v Antverpách vošiel vysokou rýchlosťou autom do nákupnej zóny.

dym, požiar, Ukrajina

Požiar muničného skladu na Ukrajine má prvú obeť

24.03.2017 12:22

Najmenej jednu obeť si vyžiadal štvrtkový mohutný požiar muničného skladu na severovýchode Ukrajiny. Oznámil to v piatok ukrajinský úrad pre mimoriadne situácie.

okresny sud bratislava I.,  krajsky sud v bratislave

Súdy prejednávajú príprad bratov Salmanovovcov

24.03.2017 12:07

Kauzou vydierania podnikateľov Sergeja a Alexandra Salmanovovcov sa zaoberá Okresný súd Bratislava I. V piatok mali vypovedať traja svedkovia, ani jeden sa však nedostavil.