Nehanebné lži

Sme svedkami útokov určitých skupín ľudí, žiaľ i vysokoškolsky vzdelaných, ktorí neváhajú prekrúcať dejiny. Idú až tak ďaleko, že do hláv mladej generácii vtĺkajú nezmysly, že Sovietsky zväz napadnutím Poľska začal druhú svetovú vojnu.

Je to nehanebná a účelová lož, znevažovanie zásluh ZSSR na porážke nacistického Nemecka. V týchto dňoch si celý svet pripomína 72. výročie, keď Červená armáda po ťažkých bojoch napriek obrovským stratám na životoch, oslobodzovala národy východnej Európy od hitlerovských okupantov. Otvorila bránu slobody aj v nacistami zriadenom koncentračnom tábore pri poľskom okupovanom meste Osvienčim, v ktorom Nemci zavraždili vyše milióna nevinných. Zabrániť opakovaniu podobných zverstiev malo založenie OSN. Práve z iniciatívy ZSSR, USA, Veľkej Británie a Číny v roku 1943 v Moskve vypracovali základné dokumenty pre budúcu činnosť tejto svetovej organizácie. Nemali by sme nikdy zabudnúť ani na historickú skúsenosť v boji našich predkov v SNP, na pomoc Červenej armády pri našom oslobodení. Nedovoľme niekoľkým pohrobkom starého režimu prekrúcať fakty podľa vlastných predstáv vedúcich k neofašizmu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Trnava, obchodné centrum

Lákavé centrá

22.03.2017 14:00

LADISLAV KOVÁČIK: Po celom Slovensku vznikajú nové obchodné centrá.

poľsko, štrajk, protest, ženy

Diskriminácia?

16.03.2017 17:00

TIBOR GRÉK: Minulý týždeň sme si pripomenuli Medzinárodný deň žien.

obchod, potraviny, nákup, jedlo

Ako sme objavili Ameriku

15.03.2017 16:00

DUŠAN MLYNÁRIK: O tom, že pracie prášky a kozmetika rovnakej značky u nás a v krajinách západnej Európy nie sú vôbec rovnaké, vedeli naše manželky už pred viac ako štvrťstoročím.

Záchranári pri pátraní po utopenom chlapcovi.

Pri Hlohovci pátrajú po dieťati, ktoré údajne hodil do Hronu muž

24.03.2017 12:56

V Hlohovci prebieha mimoriadna pátracia akcia, záchranári hľadajú dieťa, ktoré mal do rieky hodiť neznámy muž.

Čečensko

Pri útoku na čečenské kasárne zomrelo 12 ľudí

24.03.2017 12:55

Šesť príslušníkov ruskej Národnej gardy zahynulo pri piatkovom útoku neidentifikovaných ozbrojencov na kasárne ruskej Národnej gardy v autonómnej Čečenskej republike.

Veľká noc

Obchody by mali byť zavreté aj celý Veľkonočný pondelok

24.03.2017 12:39

Zákaz maloobchodného predaja by mal platiť na Veľkonočný pondelok počas celého dňa. Vyplýva to z pozmeňujúceho návrhu.

Antverpy

Incident v Antverpách zrejme nebol terorizmus, píše belgická tlač

24.03.2017 12:25

Belgická polícia stále vypočúva muža, ktorý vo štvrtok dopoludnia v Antverpách vošiel vysokou rýchlosťou autom do nákupnej zóny.