Nehanebné lži

Sme svedkami útokov určitých skupín ľudí, žiaľ i vysokoškolsky vzdelaných, ktorí neváhajú prekrúcať dejiny. Idú až tak ďaleko, že do hláv mladej generácii vtĺkajú nezmysly, že Sovietsky zväz napadnutím Poľska začal druhú svetovú vojnu.

Je to nehanebná a účelová lož, znevažovanie zásluh ZSSR na porážke nacistického Nemecka. V týchto dňoch si celý svet pripomína 72. výročie, keď Červená armáda po ťažkých bojoch napriek obrovským stratám na životoch, oslobodzovala národy východnej Európy od hitlerovských okupantov. Otvorila bránu slobody aj v nacistami zriadenom koncentračnom tábore pri poľskom okupovanom meste Osvienčim, v ktorom Nemci zavraždili vyše milióna nevinných. Zabrániť opakovaniu podobných zverstiev malo založenie OSN. Práve z iniciatívy ZSSR, USA, Veľkej Británie a Číny v roku 1943 v Moskve vypracovali základné dokumenty pre budúcu činnosť tejto svetovej organizácie. Nemali by sme nikdy zabudnúť ani na historickú skúsenosť v boji našich predkov v SNP, na pomoc Červenej armády pri našom oslobodení. Nedovoľme niekoľkým pohrobkom starého režimu prekrúcať fakty podľa vlastných predstáv vedúcich k neofašizmu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
vysoká škola, študenti, scio testy

Strácate nás každým dňom

23.02.2017 18:00

SINDY LOJKÓOVÁ: Vyštudovaní, vzdelaní, ale aj tak bez práce. Na Slovensku bežná vec.

Igor Matovič, matovič,

Ignorovať

21.02.2017 16:00

PETER MALÍK: To, čo Igor Matovič predvádza v parlamente a na tlačovkách, je hanbou nášho parlamentarizmu.

diabetes, cukrovka, zelenina, zdravá výživa, čerstvé potraviny, nákup

Prečo riskujeme zdravie?

21.02.2017 16:00

BARBORA ŠIŠOLÁKOVÁ: Jesť, to je nevyhnutnosť, ale správne jesť, to je umenie. Tento výrok francúzskeho spisovateľa Rochefoucaulda, napovedá niečo o dnešnej dobe.

Ľudová hudba Bystrianka

Ľudová hudba Bystrianka a folklórna skupina Bystrianka

27.02.2017 00:00

Naša ĽH, tanečná, spevácka a detská skupina Bystrianka uchováva a šíri nehmotné kultúrne dedičstvo v podobe tradičnej slovenskej piesne, tanca a ľudovej hudby.

Lesoochranárske zoskupenie VLK

26.02.2017 23:53

Už 24 rokov chránime prirodzené lesy a všetkých ich obyvateľov. Meníme pohľad na ochranu prírody, formujeme zákony, vzdelávame a robíme Všetko pre NIČ.

mosty, most, poškodený most,

Mosty odchádzajú jeden za druhým

26.02.2017 20:00

Ďalší most na Orave je natoľko poškodený, že hrozí, že praskne. Samosprávy pritom na zhoršujúci sa stav mosta upozorňujú už dlhšie.

Slovinsko, autonehoda

Na bratislavskom obchvate sa zrazilo päť áut, jeden zranený

26.02.2017 19:55

Reťazová dopravná nehoda sa v nedeľu podvečer stala na diaľničnom obchvate v Bratislave v smere do Petržalky.