Zlacnela či zdražela?

Podľa pôvodných sľubov vlády by mala byť nižšia cena elektriny tohto roku ako v predchádzajúcom. A práve splnené sľuby robia veľkých politikov.

Akí budú tí naši? Po dohode s regulačným úradom budú ceny energií na našich faktúrach nižšie, ale budeme platiť vyššie fixné mesačné poplatky za každé odberné miesto. Je úplne jedno, či to „miesto“ je veľký dom, alebo jednoizbový byt.

Uvážliví občania sa doteraz usilovali v domácnostiach pri spotrebe elektriny a plynu šetriť. Kupovali si spotrebiče s čo najnižšou spotrebou a riadili sa podľa pokynov odborníkov. Nútili ich k tomu i doterajšie cenníky pre odber elektriny a plynu. Ale budú ich k tomu viesť i tie nové?

Veď z nového princípu vyplýva, že ten, kto spotrebuje málo, zaplatí v podstate viac, ako ten, čo spotrebuje viac. Bude to mať na svedomí jednotný mesačný poplatok za odberné miesto, ktorý neúmerne zvyšuje cenu energie pre malých odberateľov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
vysoká škola, študenti, scio testy

Strácate nás každým dňom

23.02.2017 18:00

SINDY LOJKÓOVÁ: Vyštudovaní, vzdelaní, ale aj tak bez práce. Na Slovensku bežná vec.

Igor Matovič, matovič,

Ignorovať

21.02.2017 16:00

PETER MALÍK: To, čo Igor Matovič predvádza v parlamente a na tlačovkách, je hanbou nášho parlamentarizmu.

diabetes, cukrovka, zelenina, zdravá výživa, čerstvé potraviny, nákup

Prečo riskujeme zdravie?

21.02.2017 16:00

BARBORA ŠIŠOLÁKOVÁ: Jesť, to je nevyhnutnosť, ale správne jesť, to je umenie. Tento výrok francúzskeho spisovateľa Rochefoucaulda, napovedá niečo o dnešnej dobe.

Ľudová hudba Bystrianka

Ľudová hudba Bystrianka a folklórna skupina Bystrianka

27.02.2017 00:00

Naša ĽH, tanečná, spevácka a detská skupina Bystrianka uchováva a šíri nehmotné kultúrne dedičstvo v podobe tradičnej slovenskej piesne, tanca a ľudovej hudby.

Lesoochranárske zoskupenie VLK

26.02.2017 23:53

Už 24 rokov chránime prirodzené lesy a všetkých ich obyvateľov. Meníme pohľad na ochranu prírody, formujeme zákony, vzdelávame a robíme Všetko pre NIČ.

mosty, most, poškodený most,

Mosty odchádzajú jeden za druhým

26.02.2017 20:00

Ďalší most na Orave je natoľko poškodený, že hrozí, že praskne. Samosprávy pritom na zhoršujúci sa stav mosta upozorňujú už dlhšie.

Slovinsko, autonehoda

Na bratislavskom obchvate sa zrazilo päť áut, jeden zranený

26.02.2017 19:55

Reťazová dopravná nehoda sa v nedeľu podvečer stala na diaľničnom obchvate v Bratislave v smere do Petržalky.