Komu slúži úrad

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví by mal v prvom rade chrániť záujmy konečných spotrebiteľov elektrickej energie, plynu a tepla.

Teraz sa však zachoval ako oddaný sluha výrobcov a distribútorov energie. Jeho šéf Jozef Holienčík v priebehu roka 2016 masíroval odberateľom mozgy, ako sa im znížia ceny. Čuduj sa svete, keď s príchodom nového roka začal pripravovať nemilé prekvapenie: súhlas s úpravou cien za odber elektrickej energie a plynu smerom nahor. Keby len to, ale budeme platiť viac aj za odber vody v závislosti od priemeru prípojného potrubia do domácnosti.

Je to objav na udelenie nejakej zvláštnej ceny s prívlastkom nevysvetliteľná. Na zásah predsedu vlády vraj domácnosti nemajú platiť faktúry doručené v januári 2017. Osobne sa mi to zdá ako zasahovanie do kompetencií ÚRSO. Načo táto drahá inštitúcia bola zriadená, keď premiér zruší jej rozhodnutie šmahom ruky? Asi by bolo najlepšie zrušiť celý úrad.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Trnava, obchodné centrum

Lákavé centrá

22.03.2017 14:00

LADISLAV KOVÁČIK: Po celom Slovensku vznikajú nové obchodné centrá.

poľsko, štrajk, protest, ženy

Diskriminácia?

16.03.2017 17:00

TIBOR GRÉK: Minulý týždeň sme si pripomenuli Medzinárodný deň žien.

obchod, potraviny, nákup, jedlo

Ako sme objavili Ameriku

15.03.2017 16:00

DUŠAN MLYNÁRIK: O tom, že pracie prášky a kozmetika rovnakej značky u nás a v krajinách západnej Európy nie sú vôbec rovnaké, vedeli naše manželky už pred viac ako štvrťstoročím.

Veľká noc

Obchody by mali byť zavreté aj celý Veľkonočný pondelok

24.03.2017 12:39

Zákaz maloobchodného predaja by mal platiť na Veľkonočný pondelok počas celého dňa. Vyplýva to z pozmeňujúceho návrhu.

Antverpy

Incident v Antverpách zrejme nebol terorizmus, píše belgická tlač

24.03.2017 12:25

Belgická polícia stále vypočúva muža, ktorý vo štvrtok dopoludnia v Antverpách vošiel vysokou rýchlosťou autom do nákupnej zóny.

dym, požiar, Ukrajina

Požiar muničného skladu na Ukrajine má prvú obeť

24.03.2017 12:22

Najmenej jednu obeť si vyžiadal štvrtkový mohutný požiar muničného skladu na severovýchode Ukrajiny. Oznámil to v piatok ukrajinský úrad pre mimoriadne situácie.

okresny sud bratislava I.,  krajsky sud v bratislave

Súdy prejednávajú príprad bratov Salmanovovcov

24.03.2017 12:07

Kauzou vydierania podnikateľov Sergeja a Alexandra Salmanovovcov sa zaoberá Okresný súd Bratislava I. V piatok mali vypovedať traja svedkovia, ani jeden sa však nedostavil.