Komu slúži úrad

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví by mal v prvom rade chrániť záujmy konečných spotrebiteľov elektrickej energie, plynu a tepla.

Teraz sa však zachoval ako oddaný sluha výrobcov a distribútorov energie. Jeho šéf Jozef Holienčík v priebehu roka 2016 masíroval odberateľom mozgy, ako sa im znížia ceny. Čuduj sa svete, keď s príchodom nového roka začal pripravovať nemilé prekvapenie: súhlas s úpravou cien za odber elektrickej energie a plynu smerom nahor. Keby len to, ale budeme platiť viac aj za odber vody v závislosti od priemeru prípojného potrubia do domácnosti.

Je to objav na udelenie nejakej zvláštnej ceny s prívlastkom nevysvetliteľná. Na zásah predsedu vlády vraj domácnosti nemajú platiť faktúry doručené v januári 2017. Osobne sa mi to zdá ako zasahovanie do kompetencií ÚRSO. Načo táto drahá inštitúcia bola zriadená, keď premiér zruší jej rozhodnutie šmahom ruky? Asi by bolo najlepšie zrušiť celý úrad.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

vysoká škola, študenti, scio testy

Strácate nás každým dňom

23.02.2017 18:00

SINDY LOJKÓOVÁ: Vyštudovaní, vzdelaní, ale aj tak bez práce. Na Slovensku bežná vec.

Igor Matovič, matovič,

Ignorovať

21.02.2017 16:00

PETER MALÍK: To, čo Igor Matovič predvádza v parlamente a na tlačovkách, je hanbou nášho parlamentarizmu.

diabetes, cukrovka, zelenina, zdravá výživa, čerstvé potraviny, nákup

Prečo riskujeme zdravie?

21.02.2017 16:00

BARBORA ŠIŠOLÁKOVÁ: Jesť, to je nevyhnutnosť, ale správne jesť, to je umenie. Tento výrok francúzskeho spisovateľa Rochefoucaulda, napovedá niečo o dnešnej dobe.

Ľudová hudba Bystrianka

Ľudová hudba Bystrianka a folklórna skupina Bystrianka

27.02.2017 00:00

Naša ĽH, tanečná, spevácka a detská skupina Bystrianka uchováva a šíri nehmotné kultúrne dedičstvo v podobe tradičnej slovenskej piesne, tanca a ľudovej hudby.

Lesoochranárske zoskupenie VLK

26.02.2017 23:53

Už 24 rokov chránime prirodzené lesy a všetkých ich obyvateľov. Meníme pohľad na ochranu prírody, formujeme zákony, vzdelávame a robíme Všetko pre NIČ.

mosty, most, poškodený most,

Mosty odchádzajú jeden za druhým

26.02.2017 20:00

Ďalší most na Orave je natoľko poškodený, že hrozí, že praskne. Samosprávy pritom na zhoršujúci sa stav mosta upozorňujú už dlhšie.

Slovinsko, autonehoda

Na bratislavskom obchvate sa zrazilo päť áut, jeden zranený

26.02.2017 19:55

Reťazová dopravná nehoda sa v nedeľu podvečer stala na diaľničnom obchvate v Bratislave v smere do Petržalky.