Trafiky alebo služba občanom?

Zdá sa, že aféry spojené so zdražovaním vody a elektriny sú prakticky na konci. Občania čakajú nové výmery na úrovni roku 2016.

Počas mimoriadnej schôdze sa včera odohralo jedno opozičné parlamentné odvolávacie divadielko, a potom sa pod vplyvom nových afér na tieto „staré“ kauzy zabudne. A to by sa práve nemalo.

Prejavilo sa tu totiž jedno veľké darebáctvo vlastníkov distribučných spoločností a možno aj protiprávne konanie konkrétnych osôb v podobe nadŕžania monopolom. Došlo tu k obrovskému zlyhaniu štátnych nominantov v riadiacich orgánoch, majúcich vplyv na cenovú reguláciu energií a vody, nominantov Smeru nevynímajúc. Tí nieže nezakročili, ale ani neavizovali, aké darebáctvo chystajú majitelia pod ochrannou kuratelou regulačného úradu. Dokazuje to aj následné urýchlené zvolávanie štátnych nominantov v riadiacich hospodárskych orgánoch ministrom Žigom.

Je to, okrem iného, aj flagrantný prípad torpédovania základného piliera politiky vládnej ľavicovej strany, ale aj samotnej Ústavy SR, ktorá hovorí o sociálnom rozmere trhového hospodárstva Slovenska. Iba ak by sa to trhové chápalo tak, že utrhni si, koľko a čo len môžeš.

Členstvo v riadiacich a kontrolných orgánoch by sa nemalo brať ako trafiky, darované podporovateľom jednotlivých politických strán, ktoré sú práve pri moci, ale ako služba štátu a jeho občanom.

Nič nemôže narušiť dôveru občanov v politiku tak ako rozpor medzi sľubovaným a realizovaným. To by politici mali mať predovšetkým na pamäti. V opačnom prípade sa nemôžeme diviť, že voliči sa priklonia k tým stranám, ktorých hlavnou a často jedinou politickou agendou je poukazovať na, žiaľ, nie raz pravdivé zlyhania vládnych nominantov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
vysoká škola, študenti, scio testy

Strácate nás každým dňom

23.02.2017 18:00

SINDY LOJKÓOVÁ: Vyštudovaní, vzdelaní, ale aj tak bez práce. Na Slovensku bežná vec.

Igor Matovič, matovič,

Ignorovať

21.02.2017 16:00

PETER MALÍK: To, čo Igor Matovič predvádza v parlamente a na tlačovkách, je hanbou nášho parlamentarizmu.

diabetes, cukrovka, zelenina, zdravá výživa, čerstvé potraviny, nákup

Prečo riskujeme zdravie?

21.02.2017 16:00

BARBORA ŠIŠOLÁKOVÁ: Jesť, to je nevyhnutnosť, ale správne jesť, to je umenie. Tento výrok francúzskeho spisovateľa Rochefoucaulda, napovedá niečo o dnešnej dobe.

Ľudová hudba Bystrianka

Ľudová hudba Bystrianka a folklórna skupina Bystrianka

27.02.2017 00:00

Naša ĽH, tanečná, spevácka a detská skupina Bystrianka uchováva a šíri nehmotné kultúrne dedičstvo v podobe tradičnej slovenskej piesne, tanca a ľudovej hudby.

Lesoochranárske zoskupenie VLK

26.02.2017 23:53

Už 24 rokov chránime prirodzené lesy a všetkých ich obyvateľov. Meníme pohľad na ochranu prírody, formujeme zákony, vzdelávame a robíme Všetko pre NIČ.

mosty, most, poškodený most,

Mosty odchádzajú jeden za druhým

26.02.2017 20:00

Ďalší most na Orave je natoľko poškodený, že hrozí, že praskne. Samosprávy pritom na zhoršujúci sa stav mosta upozorňujú už dlhšie.

Slovinsko, autonehoda

Na bratislavskom obchvate sa zrazilo päť áut, jeden zranený

26.02.2017 19:55

Reťazová dopravná nehoda sa v nedeľu podvečer stala na diaľničnom obchvate v Bratislave v smere do Petržalky.