Trafiky alebo služba občanom?

Zdá sa, že aféry spojené so zdražovaním vody a elektriny sú prakticky na konci. Občania čakajú nové výmery na úrovni roku 2016.

Počas mimoriadnej schôdze sa včera odohralo jedno opozičné parlamentné odvolávacie divadielko, a potom sa pod vplyvom nových afér na tieto „staré“ kauzy zabudne. A to by sa práve nemalo.

Prejavilo sa tu totiž jedno veľké darebáctvo vlastníkov distribučných spoločností a možno aj protiprávne konanie konkrétnych osôb v podobe nadŕžania monopolom. Došlo tu k obrovskému zlyhaniu štátnych nominantov v riadiacich orgánoch, majúcich vplyv na cenovú reguláciu energií a vody, nominantov Smeru nevynímajúc. Tí nieže nezakročili, ale ani neavizovali, aké darebáctvo chystajú majitelia pod ochrannou kuratelou regulačného úradu. Dokazuje to aj následné urýchlené zvolávanie štátnych nominantov v riadiacich hospodárskych orgánoch ministrom Žigom.

Je to, okrem iného, aj flagrantný prípad torpédovania základného piliera politiky vládnej ľavicovej strany, ale aj samotnej Ústavy SR, ktorá hovorí o sociálnom rozmere trhového hospodárstva Slovenska. Iba ak by sa to trhové chápalo tak, že utrhni si, koľko a čo len môžeš.

Členstvo v riadiacich a kontrolných orgánoch by sa nemalo brať ako trafiky, darované podporovateľom jednotlivých politických strán, ktoré sú práve pri moci, ale ako služba štátu a jeho občanom.

Nič nemôže narušiť dôveru občanov v politiku tak ako rozpor medzi sľubovaným a realizovaným. To by politici mali mať predovšetkým na pamäti. V opačnom prípade sa nemôžeme diviť, že voliči sa priklonia k tým stranám, ktorých hlavnou a často jedinou politickou agendou je poukazovať na, žiaľ, nie raz pravdivé zlyhania vládnych nominantov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Trnava, obchodné centrum

Lákavé centrá

22.03.2017 14:00

LADISLAV KOVÁČIK: Po celom Slovensku vznikajú nové obchodné centrá.

poľsko, štrajk, protest, ženy

Diskriminácia?

16.03.2017 17:00

TIBOR GRÉK: Minulý týždeň sme si pripomenuli Medzinárodný deň žien.

obchod, potraviny, nákup, jedlo

Ako sme objavili Ameriku

15.03.2017 16:00

DUŠAN MLYNÁRIK: O tom, že pracie prášky a kozmetika rovnakej značky u nás a v krajinách západnej Európy nie sú vôbec rovnaké, vedeli naše manželky už pred viac ako štvrťstoročím.

Záchranári pri pátraní po utopenom chlapcovi.

Pri Hlohovci pátrajú po dieťati, ktoré údajne hodil do Hronu muž

24.03.2017 12:56

V Hlohovci prebieha mimoriadna pátracia akcia, záchranári hľadajú dieťa, ktoré mal do rieky hodiť neznámy muž.

Čečensko

Pri útoku na čečenské kasárne zomrelo 12 ľudí

24.03.2017 12:55

Šesť príslušníkov ruskej Národnej gardy zahynulo pri piatkovom útoku neidentifikovaných ozbrojencov na kasárne ruskej Národnej gardy v autonómnej Čečenskej republike.

Veľká noc

Obchody by mali byť zavreté aj celý Veľkonočný pondelok

24.03.2017 12:39

Zákaz maloobchodného predaja by mal platiť na Veľkonočný pondelok počas celého dňa. Vyplýva to z pozmeňujúceho návrhu.

Antverpy

Incident v Antverpách zrejme nebol terorizmus, píše belgická tlač

24.03.2017 12:25

Belgická polícia stále vypočúva muža, ktorý vo štvrtok dopoludnia v Antverpách vošiel vysokou rýchlosťou autom do nákupnej zóny.