Nech žije byrokracia!

Zaujala ma Užitočná Pravda, v ktorej radíte, ako vybaviť pozostalostnú dávku po zosnulom.

Doklady, ktoré treba predložiť o nebohom, by hádam patrili k žiadosti o zamestnanie a nie „vdovské“. Veď táto dávka sa vypočítava z dôchodku, ktorý bol zosnulému priznaný na základe všetkých potrebných dokladov.

Tak načo treba k žiadosti prikladať napríklad doklady o ukončení vzdelania, vojenskú knižku či potvrdenie zamestnávateľa, z ktorého je zrejmé odkedy dokedy trvalo zamestnanie? To Sociálna poisťovňa fakt nemá čo robiť, keď požaduje doklady, ktoré v tomto prípade už nemajú opodstatnenie? Podľa mňa je to čistá byrokracia, keď v najťažších chvíľach starého človeka šikanujú pre doklady, ktoré v danom prípade už nemajú žiadny význam.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
tiso, nacisti, nemci, vojaci

Pohrobkovia

26.03.2017 21:00

JAROSLAV GILÁNI: Dnešní pohrobkovia ľudákov, ktorí velebia Ferdinanda Ďurčanského a chodia spievať a klásť vence k hrobu Jozefa Tisa, sú stále medzi nami.

nákup, potraviny, obchod, žena, muž

Potravinová bezpečnosť Slovenska

24.03.2017 21:00

MIKULÁŠ DIMUN: Obyvateľstvo Slovenska je pravidelne stresované správami o tom, že v tých či oných dovezených potravinách sa vyskytla nejaká zdraviu škodlivá látka.

Trnava, obchodné centrum

Lákavé centrá

22.03.2017 14:00

LADISLAV KOVÁČIK: Po celom Slovensku vznikajú nové obchodné centrá.

Dobrý anjel

DOBRÝ ANJEL - nezisková organizácia

27.03.2017 00:02

Systém, ktorý pravidelnými mesačnými finančnými príspevkami pomáha rodinám s deťmi, kde je niekto chorý na rakovinu, alebo dieťa trpí na inú zákernú diagnózu.

SOLAR Hvezdáreň Senec

SOLAR Hvezdáreň Senec

26.03.2017 23:52

Astronomické združenie SOLAR Hvezdáreň Senec.

Rusko, prehliadka, vrtuľník

Nehodu vojenského vrtuľníka na Ukrajine neprežilo 5 ľudí

26.03.2017 21:42

Životy piatich ľudí si vyžiadala nehoda vrtuľníka ukrajinskej armády, ktorý sa zrútil blízko vojnovej oblasti na východe Ukrajiny.

Bojko Borisov

V odhadoch výsledkov bulharských volieb vedie GERB

26.03.2017 20:18

Najlepší výsledok v predčasných parlamentných voľbách v Bulharsku dosiahla podľa prvých odhadov stredopravicová strana Občania za európsky rozvoj Bulharska.