Držme si palce, ľudstvo

Keď 4. novembra 2016 vstúpila do platnosti Parížska klimatická dohoda, na Slovensku sme sa o tejto významnej udalosti veľa nedozvedeli. Dlhé roky trvalo, kým sa štáty celého sveta dohodli na znení plánu na ochranu jediného životného priestoru ľudstva, ktorý má.

Ku klimatickej dohode môžeme mať množstvo výhrad. Nie je taká ambiciózna, ako by bolo potrebné, ale je to významný prvý krok ťažkej práce, ktorej cieľom je udržať zvyšovanie globálnej priemernej teploty pod dva stupne Celzia. Ideálne pod 1,5 stupňa. To (veľmi zjednodušene povedané) potrebujeme, aby sme našim deťom a ďalším generáciám zabezpečili ako-tak priateľské prostredie pre život. Napriek tomu, že zmluvu už ratifikovali najväčší hráči na politickej mape sveta, len niekoľko dní po jej vstúpení do platnosti prišli opäť obavy. Prezidentom USA sa stal veľký popierač klimatickej zmeny Donald Trump. Či zmluvu ohrozí, ukáže čas.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
gay, LGBTI

Teplí a klíma dole

10.02.2017 17:00

BARBORA FRÍDOVÁ: Stránka na tému ľudských práv LGBTI komunity a jednotlivcov zmizla z oficiálneho webu Bieleho domu už hodinu po inaugurácii nového prezidenta.

ľudia, mesto, chôdza, dav

Skutočne pomáhať

10.02.2017 07:00

RADO KOVÁCS: Dnes, oveľa viac ako inokedy, prestáva byť dôležité „iba“ symbolicky stáť „na tej správnej strane", kde nič nehrozí, maximálne mediálna pozornosť.

Gay, gej homosexuáli, LGBTI, dúhový pochod,

Na Slovensku je to inak

09.02.2017 06:00

JAROSLAV HOCHEL: V našich kinách práve slávi úspech najnovší film kanadského režiséra Xaviera Dolana Je to len koniec sveta či snímka Tri generácie.

Veľká noc

Obchody by mali byť zavreté aj celý Veľkonočný pondelok

24.03.2017 12:39

Zákaz maloobchodného predaja by mal platiť na Veľkonočný pondelok počas celého dňa. Vyplýva to z pozmeňujúceho návrhu.

Antverpy

Incident v Antverpách zrejme nebol terorizmus, píše belgická tlač

24.03.2017 12:25

Belgická polícia stále vypočúva muža, ktorý vo štvrtok dopoludnia v Antverpách vošiel vysokou rýchlosťou autom do nákupnej zóny.

dym, požiar, Ukrajina

Požiar muničného skladu na Ukrajine má prvú obeť

24.03.2017 12:22

Najmenej jednu obeť si vyžiadal štvrtkový mohutný požiar muničného skladu na severovýchode Ukrajiny. Oznámil to v piatok ukrajinský úrad pre mimoriadne situácie.

okresny sud bratislava I.,  krajsky sud v bratislave

Súdy prejednávajú príprad bratov Salmanovovcov

24.03.2017 12:07

Kauzou vydierania podnikateľov Sergeja a Alexandra Salmanovovcov sa zaoberá Okresný súd Bratislava I. V piatok mali vypovedať traja svedkovia, ani jeden sa však nedostavil.