Držme si palce, ľudstvo

Keď 4. novembra 2016 vstúpila do platnosti Parížska klimatická dohoda, na Slovensku sme sa o tejto významnej udalosti veľa nedozvedeli. Dlhé roky trvalo, kým sa štáty celého sveta dohodli na znení plánu na ochranu jediného životného priestoru ľudstva, ktorý má.

Ku klimatickej dohode môžeme mať množstvo výhrad. Nie je taká ambiciózna, ako by bolo potrebné, ale je to významný prvý krok ťažkej práce, ktorej cieľom je udržať zvyšovanie globálnej priemernej teploty pod dva stupne Celzia. Ideálne pod 1,5 stupňa. To (veľmi zjednodušene povedané) potrebujeme, aby sme našim deťom a ďalším generáciám zabezpečili ako-tak priateľské prostredie pre život. Napriek tomu, že zmluvu už ratifikovali najväčší hráči na politickej mape sveta, len niekoľko dní po jej vstúpení do platnosti prišli opäť obavy. Prezidentom USA sa stal veľký popierač klimatickej zmeny Donald Trump. Či zmluvu ohrozí, ukáže čas.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
gay, LGBTI

Teplí a klíma dole

10.02.2017 17:00

BARBORA FRÍDOVÁ: Stránka na tému ľudských práv LGBTI komunity a jednotlivcov zmizla z oficiálneho webu Bieleho domu už hodinu po inaugurácii nového prezidenta.

ľudia, mesto, chôdza, dav

Skutočne pomáhať

10.02.2017 07:00

RADO KOVÁCS: Dnes, oveľa viac ako inokedy, prestáva byť dôležité „iba“ symbolicky stáť „na tej správnej strane", kde nič nehrozí, maximálne mediálna pozornosť.

Gay, gej homosexuáli, LGBTI, dúhový pochod,

Na Slovensku je to inak

09.02.2017 06:00

JAROSLAV HOCHEL: V našich kinách práve slávi úspech najnovší film kanadského režiséra Xaviera Dolana Je to len koniec sveta či snímka Tri generácie.

Ľudová hudba Bystrianka

Ľudová hudba Bystrianka a folklórna skupina Bystrianka

27.02.2017 00:00

Naša ĽH, tanečná, spevácka a detská skupina Bystrianka uchováva a šíri nehmotné kultúrne dedičstvo v podobe tradičnej slovenskej piesne, tanca a ľudovej hudby.

Lesoochranárske zoskupenie VLK

26.02.2017 23:53

Už 24 rokov chránime prirodzené lesy a všetkých ich obyvateľov. Meníme pohľad na ochranu prírody, formujeme zákony, vzdelávame a robíme Všetko pre NIČ.

mosty, most, poškodený most,

Mosty odchádzajú jeden za druhým

26.02.2017 20:00

Ďalší most na Orave je natoľko poškodený, že hrozí, že praskne. Samosprávy pritom na zhoršujúci sa stav mosta upozorňujú už dlhšie.

Slovinsko, autonehoda

Na bratislavskom obchvate sa zrazilo päť áut, jeden zranený

26.02.2017 19:55

Reťazová dopravná nehoda sa v nedeľu podvečer stala na diaľničnom obchvate v Bratislave v smere do Petržalky.