Povrchné predstavy

Mnohí ľudia veria, že vzrastajúce fašizoidné tendencie by naša spoločnosť mala vyriešiť zákazmi či braním deciek vzdelávať sa do Osvienčimu.

Je to povrchná predstava, ktorá sa však netýka skutočných príčin. Tie sú totiž späté s roky neriešenými problémami sociálnej a ekonomickej reality. Zákazy sú v legislatíve už teraz, polícia však nevie zabrániť jasnej propagácii fašizmu, lebo čiasi pravá ručička vraj nebola zdvihnutá presne do výšky očí. Naopak, je schopná zatknúť dievča s antifašistickou vlajkou. Demokracia má právo brániť sa, najpodstatnejšia je však otázka, ako a čo vlastne bránime. Ľudia by mali blokovať pochody neofašistov Bratislavou aj tohto 14. marca. Treba však pripomínať, že dôležitá je konštruktívna akcia. Táto krajina potrebuje impulz, ktorý by znovu jasne vytýčil rozpadnuté politické hranice, vyhranil dobro a zlo a ponúkol solidárnu alternatívu v úplne novej forme praxe vychádzajúcej zdo­la.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
gay, LGBTI

Teplí a klíma dole

10.02.2017 17:00

BARBORA FRÍDOVÁ: Stránka na tému ľudských práv LGBTI komunity a jednotlivcov zmizla z oficiálneho webu Bieleho domu už hodinu po inaugurácii nového prezidenta.

ľudia, mesto, chôdza, dav

Skutočne pomáhať

10.02.2017 07:00

RADO KOVÁCS: Dnes, oveľa viac ako inokedy, prestáva byť dôležité „iba“ symbolicky stáť „na tej správnej strane", kde nič nehrozí, maximálne mediálna pozornosť.

Gay, gej homosexuáli, LGBTI, dúhový pochod,

Na Slovensku je to inak

09.02.2017 06:00

JAROSLAV HOCHEL: V našich kinách práve slávi úspech najnovší film kanadského režiséra Xaviera Dolana Je to len koniec sveta či snímka Tri generácie.

smeti, smetiar, odpad

Potravinári: Smeti ovládol monopol

24.03.2017 13:00

Nový model zberu odpadu vytlačil ceny potravín. Zdvihli ich výrobcovia, ktorí znášajú náklady na odvoz a likvidáciu. Tým sa nepáči, že za smeti platia veľa.

Záchranári pri pátraní po utopenom chlapcovi.

Pri Hlohovci pátrajú po dieťati, ktoré údajne hodil do Hronu muž

24.03.2017 12:56

V Hlohovci prebieha mimoriadna pátracia akcia, záchranári hľadajú dieťa, ktoré mal do rieky hodiť neznámy muž.

Čečensko

Pri útoku na čečenské kasárne zomrelo 12 ruských vojakov

24.03.2017 12:55

Šesť príslušníkov ruskej Národnej gardy zahynulo pri piatkovom útoku neidentifikovaných ozbrojencov na kasárne ruskej Národnej gardy v autonómnej Čečenskej republike.

Veľká noc

Obchody by mali byť zavreté aj celý Veľkonočný pondelok

24.03.2017 12:39

Zákaz maloobchodného predaja by mal platiť na Veľkonočný pondelok počas celého dňa. Vyplýva to z pozmeňujúceho návrhu.