Povrchné predstavy

Mnohí ľudia veria, že vzrastajúce fašizoidné tendencie by naša spoločnosť mala vyriešiť zákazmi či braním deciek vzdelávať sa do Osvienčimu.

Je to povrchná predstava, ktorá sa však netýka skutočných príčin. Tie sú totiž späté s roky neriešenými problémami sociálnej a ekonomickej reality. Zákazy sú v legislatíve už teraz, polícia však nevie zabrániť jasnej propagácii fašizmu, lebo čiasi pravá ručička vraj nebola zdvihnutá presne do výšky očí. Naopak, je schopná zatknúť dievča s antifašistickou vlajkou. Demokracia má právo brániť sa, najpodstatnejšia je však otázka, ako a čo vlastne bránime. Ľudia by mali blokovať pochody neofašistov Bratislavou aj tohto 14. marca. Treba však pripomínať, že dôležitá je konštruktívna akcia. Táto krajina potrebuje impulz, ktorý by znovu jasne vytýčil rozpadnuté politické hranice, vyhranil dobro a zlo a ponúkol solidárnu alternatívu v úplne novej forme praxe vychádzajúcej zdo­la.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
gay, LGBTI

Teplí a klíma dole

10.02.2017 17:00

BARBORA FRÍDOVÁ: Stránka na tému ľudských práv LGBTI komunity a jednotlivcov zmizla z oficiálneho webu Bieleho domu už hodinu po inaugurácii nového prezidenta.

ľudia, mesto, chôdza, dav

Skutočne pomáhať

10.02.2017 07:00

RADO KOVÁCS: Dnes, oveľa viac ako inokedy, prestáva byť dôležité „iba“ symbolicky stáť „na tej správnej strane", kde nič nehrozí, maximálne mediálna pozornosť.

Gay, gej homosexuáli, LGBTI, dúhový pochod,

Na Slovensku je to inak

09.02.2017 06:00

JAROSLAV HOCHEL: V našich kinách práve slávi úspech najnovší film kanadského režiséra Xaviera Dolana Je to len koniec sveta či snímka Tri generácie.

Ľudová hudba Bystrianka

Ľudová hudba Bystrianka a folklórna skupina Bystrianka

27.02.2017 00:00

Naša ĽH, tanečná, spevácka a detská skupina Bystrianka uchováva a šíri nehmotné kultúrne dedičstvo v podobe tradičnej slovenskej piesne, tanca a ľudovej hudby.

Lesoochranárske zoskupenie VLK

26.02.2017 23:53

Už 24 rokov chránime prirodzené lesy a všetkých ich obyvateľov. Meníme pohľad na ochranu prírody, formujeme zákony, vzdelávame a robíme Všetko pre NIČ.

mosty, most, poškodený most,

Mosty odchádzajú jeden za druhým

26.02.2017 20:00

Ďalší most na Orave je natoľko poškodený, že hrozí, že praskne. Samosprávy pritom na zhoršujúci sa stav mosta upozorňujú už dlhšie.

Slovinsko, autonehoda

Na bratislavskom obchvate sa zrazilo päť áut, jeden zranený

26.02.2017 19:55

Reťazová dopravná nehoda sa v nedeľu podvečer stala na diaľničnom obchvate v Bratislave v smere do Petržalky.