Predstavme si, že pomáhame

Predstavme si, že by sme nemrhali energiu na hádky o tom, ako je nemožné pomôcť všetkým ľuďom na úteku.

Slovenská politická elita by upustila od zneužívania utečeneckej „hrozby“ na nepochopiteľné šírenie strachu a nenávisti a prijala by svoj diel zodpovednosti, ku ktorému sa zaviazala podpísaním medzinárodných dokumentov. Prípadne, ak sa nám nepáči „diktát Bruselu“, respektíve nie sú ľudskoprávne dohovory pre nás dostatočne relevantné, stačí zalistovať v našej ústave a s údivom zistiť, o čom hovorí článok 53. Predstavme si tiež, že si väčšina z nás zodpovedne zistí, prečo ľudia na úteku tak často putujú do Rakúska či Nemecka a ako je to so zaťažením štátneho rozpočtu kvôli utečencom a utečenkám, ktorých tu máme, či koľkých priestupkov a trestných činov sa u nás dopustili azylanti a azylantky. Utópia? A prečo? Určite nikto z nás nechce byť vodený za nos – a vďaka ľahkej dostupnosti informácií môžeme do nového roka vstúpiť informovanejší a otvorenejší.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Jozef Metelka

Lebo drina je drina

15.01.2017 15:00

EKA BALAŠKOVÁ: Nie som veľká športová fanúšička, aj keď, samozrejme, niektoré mená rezonujú aj vo mne.

obchod, zahraničný tovar, Zapoľarnyje Zori

Veka od susedov

14.01.2017 16:00

ZUZANA ŠOLTÉSOVÁ: Pravidelné nákupy v Rakúsku. Kupujem potravu pre mačky a psy, potreby do domácnosti. Kvalitnejšie a často lacnejšie.

Iuventa, Budkova 2, vyhlad na mesto, hrad, Bratislava, panorama

Aj v Bratislave to ide

14.01.2017 15:00

IVOR ŠVIHRAN: Čo čakať od nového roka? Osobne chcem pokračovať v tom, čo bolo dobré aj v predchádzajúcom roku, teda šiestou sezónou vlastivedných prechádzok.

Jozef Holjenčík

SNS vyzýva Holjenčíka, aby sa vzdal funkcie predsedu ÚRSO

24.01.2017 20:41

Slovenská národná strana vyzýva šéfa Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Jozefa Holjenčíka, aby sa vzdal svojej funkcie.

domov dôchodcov, pažítková 2

Umrelo 13 ľudí, úrady nenašli žiadne pochybenia

24.01.2017 20:00

Domov dôchodcov na Pažítkovej ulici v bratislavskom Ružinove má za sebou smutný mesiac. Od decembra mu zomrelo trinásť klientov.

donald trump, trump,

Trump rozhodol o obnove výstavby ekologicky sporných ropovodov

24.01.2017 19:49

Americký prezident Donald Trump exekutívnym príkazom rozhodol o pokračovanie výstavby sporného ropovodu Keystone XL.

Visla, Varšava

Aerolínie LOT rozšíria lety medzi Košicami a Varšavou

24.01.2017 19:15

Poľská letecká spoločnosť LOT necelý rok po otvorení leteckého spojenia medzi Košicami a Varšavou od leta pridá ďalšie lety.