Predstavme si, že pomáhame

Predstavme si, že by sme nemrhali energiu na hádky o tom, ako je nemožné pomôcť všetkým ľuďom na úteku.

Slovenská politická elita by upustila od zneužívania utečeneckej „hrozby“ na nepochopiteľné šírenie strachu a nenávisti a prijala by svoj diel zodpovednosti, ku ktorému sa zaviazala podpísaním medzinárodných dokumentov. Prípadne, ak sa nám nepáči „diktát Bruselu“, respektíve nie sú ľudskoprávne dohovory pre nás dostatočne relevantné, stačí zalistovať v našej ústave a s údivom zistiť, o čom hovorí článok 53. Predstavme si tiež, že si väčšina z nás zodpovedne zistí, prečo ľudia na úteku tak často putujú do Rakúska či Nemecka a ako je to so zaťažením štátneho rozpočtu kvôli utečencom a utečenkám, ktorých tu máme, či koľkých priestupkov a trestných činov sa u nás dopustili azylanti a azylantky. Utópia? A prečo? Určite nikto z nás nechce byť vodený za nos – a vďaka ľahkej dostupnosti informácií môžeme do nového roka vstúpiť informovanejší a otvorenejší.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
gay, LGBTI

Teplí a klíma dole

10.02.2017 17:00

BARBORA FRÍDOVÁ: Stránka na tému ľudských práv LGBTI komunity a jednotlivcov zmizla z oficiálneho webu Bieleho domu už hodinu po inaugurácii nového prezidenta.

ľudia, mesto, chôdza, dav

Skutočne pomáhať

10.02.2017 07:00

RADO KOVÁCS: Dnes, oveľa viac ako inokedy, prestáva byť dôležité „iba“ symbolicky stáť „na tej správnej strane", kde nič nehrozí, maximálne mediálna pozornosť.

Gay, gej homosexuáli, LGBTI, dúhový pochod,

Na Slovensku je to inak

09.02.2017 06:00

JAROSLAV HOCHEL: V našich kinách práve slávi úspech najnovší film kanadského režiséra Xaviera Dolana Je to len koniec sveta či snímka Tri generácie.

Jemen, útok, Saudská Arábia

Nálety na dve rôzne oblasti v Sýrii zabili 32 ľudí vrátane 8 detí

25.03.2017 21:14

Osem detí sa nachádzalo medzi najmenej 32 ľuďmi zabitými pri dnešných náletoch na dve rôzne oblasti v Sýrii, ovládané povstalcami.

Erdogan

Turecko podľa Erdogana môže usporiadať referendum o členstve v EÚ

25.03.2017 19:27

"Teraz nás 16. apríla čaká referendum a potom sa môžeme rozhodnúť, že urobíme ešte jedno, o prístupových rozhovoroch," povedal turecký prezident.

výstava, poprad,

Rezidencia smrti je obrazom nacistických hrôz

25.03.2017 19:20

Dvadsať nafotografovaných grafických obrazov tvorí výstavu pod názvom Rezidencia smrti.

laptop, notebook, digitalizácia

V Istanbule balia počítače do fólie, do kabín lietadiel do USA nesmú

25.03.2017 17:35

Zákaz určitých elektronických prístrojov v kabínach mnohých dopravných lietadiel smerujúcich do Spojených štátov začal platiť v sobotu na letisku v Istanbule.