Predstavme si, že pomáhame

Predstavme si, že by sme nemrhali energiu na hádky o tom, ako je nemožné pomôcť všetkým ľuďom na úteku.

Slovenská politická elita by upustila od zneužívania utečeneckej „hrozby“ na nepochopiteľné šírenie strachu a nenávisti a prijala by svoj diel zodpovednosti, ku ktorému sa zaviazala podpísaním medzinárodných dokumentov. Prípadne, ak sa nám nepáči „diktát Bruselu“, respektíve nie sú ľudskoprávne dohovory pre nás dostatočne relevantné, stačí zalistovať v našej ústave a s údivom zistiť, o čom hovorí článok 53. Predstavme si tiež, že si väčšina z nás zodpovedne zistí, prečo ľudia na úteku tak často putujú do Rakúska či Nemecka a ako je to so zaťažením štátneho rozpočtu kvôli utečencom a utečenkám, ktorých tu máme, či koľkých priestupkov a trestných činov sa u nás dopustili azylanti a azylantky. Utópia? A prečo? Určite nikto z nás nechce byť vodený za nos – a vďaka ľahkej dostupnosti informácií môžeme do nového roka vstúpiť informovanejší a otvorenejší.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
gay, LGBTI

Teplí a klíma dole

10.02.2017 17:00

BARBORA FRÍDOVÁ: Stránka na tému ľudských práv LGBTI komunity a jednotlivcov zmizla z oficiálneho webu Bieleho domu už hodinu po inaugurácii nového prezidenta.

ľudia, mesto, chôdza, dav

Skutočne pomáhať

10.02.2017 07:00

RADO KOVÁCS: Dnes, oveľa viac ako inokedy, prestáva byť dôležité „iba“ symbolicky stáť „na tej správnej strane", kde nič nehrozí, maximálne mediálna pozornosť.

Gay, gej homosexuáli, LGBTI, dúhový pochod,

Na Slovensku je to inak

09.02.2017 06:00

JAROSLAV HOCHEL: V našich kinách práve slávi úspech najnovší film kanadského režiséra Xaviera Dolana Je to len koniec sveta či snímka Tri generácie.

hotel Tatra v Trenčíne

Hotely na Slovensku vlani ubytovali rekordný počet hostí

21.02.2017 17:34

Hotelieri na Slovensku zaznamenali v minulom roku najvyšší počet ubytovaných hostí v histórii krajiny, a prekonali tak doterajší rekord z roku 2015.

Petro Porošenko

Porošenko vyzval na ďalšie sankcie voči Rusku

21.02.2017 17:26

Porošenko vyzval na nové sankcie voči Rusku po tom, ako sa Moskva rozhodla uznávať cestovné a iné doklady vydávané samozvanými republikami.

BRATISLAVA: Americká ambasáda

Bratislava nepredĺžila nájom pozemkov ambasáde USA. Zmizne plot okolo nej?

21.02.2017 16:30

Hlasovaním, ktorým bratislavskí mestskí poslanci nepredĺžili nájom pozemkov ambasáde USA, dali najavo, že nebudú podporovať protiprávny stav, ktorý existuje.

veľká británia, eú, brexit, eurofondy

EÚ bude od Londýna chcieť peniaze, ktoré Británia sľúbila

21.02.2017 15:09

Británii po odchode z Európskej únie potrvá roky, kým dojedná podobu svojich obchodných vzťahov s blokom.