Znečisťovatelia prijímali

Prevrátili verejné financie na Slovensku v roku 2016 významný princíp „znečisťovateľ platí“ naruby?

Pozrime sa na toho najväčšieho. U.S. Steel Košice, ktorý v roku 2015 dosiahol čistý zisk takmer 43 miliónov eur, dostal 14 miliónov na zníženie vlastných emisií tuhých znečisťujúcich látok. A čo tak druhý najväčší znečisťovateľ? Priemerný občan či občianka prispeje sumou asi 17 eur ročne na hnedé uhlie, prevažne z hornej Nitry. (A nejaký ten alobal.) Na druhej strane sa už v priebehu niekoľkých minút rozdelili peniaze na obnoviteľné zdroje energie pre domácnosti. Európska komisia uvádza, že investície do energetickej efektívnosti, napr. do zatepľovania, vytvoria tri- až štyrikrát viac pracovných miest ako porovnateľné investície do dodávok energie, napr. do uhoľných a jadrových elektrární. Dúfam, že v budúcom roku podporíme čisté a šetrné riešenia pre domácnosti namiesto veľkých znečisťovateľov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
gay, LGBTI

Teplí a klíma dole

10.02.2017 17:00

BARBORA FRÍDOVÁ: Stránka na tému ľudských práv LGBTI komunity a jednotlivcov zmizla z oficiálneho webu Bieleho domu už hodinu po inaugurácii nového prezidenta.

ľudia, mesto, chôdza, dav

Skutočne pomáhať

10.02.2017 07:00

RADO KOVÁCS: Dnes, oveľa viac ako inokedy, prestáva byť dôležité „iba“ symbolicky stáť „na tej správnej strane", kde nič nehrozí, maximálne mediálna pozornosť.

Gay, gej homosexuáli, LGBTI, dúhový pochod,

Na Slovensku je to inak

09.02.2017 06:00

JAROSLAV HOCHEL: V našich kinách práve slávi úspech najnovší film kanadského režiséra Xaviera Dolana Je to len koniec sveta či snímka Tri generácie.

Ľudová hudba Bystrianka

Ľudová hudba Bystrianka a folklórna skupina Bystrianka

27.02.2017 00:00

Naša ĽH, tanečná, spevácka a detská skupina Bystrianka uchováva a šíri nehmotné kultúrne dedičstvo v podobe tradičnej slovenskej piesne, tanca a ľudovej hudby.

Lesoochranárske zoskupenie VLK

26.02.2017 23:53

Už 24 rokov chránime prirodzené lesy a všetkých ich obyvateľov. Meníme pohľad na ochranu prírody, formujeme zákony, vzdelávame a robíme Všetko pre NIČ.

mosty, most, poškodený most,

Mosty odchádzajú jeden za druhým

26.02.2017 20:00

Ďalší most na Orave je natoľko poškodený, že hrozí, že praskne. Samosprávy pritom na zhoršujúci sa stav mosta upozorňujú už dlhšie.

Slovinsko, autonehoda

Na bratislavskom obchvate sa zrazilo päť áut, jeden zranený

26.02.2017 19:55

Reťazová dopravná nehoda sa v nedeľu podvečer stala na diaľničnom obchvate v Bratislave v smere do Petržalky.