Znečisťovatelia prijímali

Prevrátili verejné financie na Slovensku v roku 2016 významný princíp „znečisťovateľ platí“ naruby?

Pozrime sa na toho najväčšieho. U.S. Steel Košice, ktorý v roku 2015 dosiahol čistý zisk takmer 43 miliónov eur, dostal 14 miliónov na zníženie vlastných emisií tuhých znečisťujúcich látok. A čo tak druhý najväčší znečisťovateľ? Priemerný občan či občianka prispeje sumou asi 17 eur ročne na hnedé uhlie, prevažne z hornej Nitry. (A nejaký ten alobal.) Na druhej strane sa už v priebehu niekoľkých minút rozdelili peniaze na obnoviteľné zdroje energie pre domácnosti. Európska komisia uvádza, že investície do energetickej efektívnosti, napr. do zatepľovania, vytvoria tri- až štyrikrát viac pracovných miest ako porovnateľné investície do dodávok energie, napr. do uhoľných a jadrových elektrární. Dúfam, že v budúcom roku podporíme čisté a šetrné riešenia pre domácnosti namiesto veľkých znečisťovateľov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
gay, LGBTI

Teplí a klíma dole

10.02.2017 17:00

BARBORA FRÍDOVÁ: Stránka na tému ľudských práv LGBTI komunity a jednotlivcov zmizla z oficiálneho webu Bieleho domu už hodinu po inaugurácii nového prezidenta.

ľudia, mesto, chôdza, dav

Skutočne pomáhať

10.02.2017 07:00

RADO KOVÁCS: Dnes, oveľa viac ako inokedy, prestáva byť dôležité „iba“ symbolicky stáť „na tej správnej strane", kde nič nehrozí, maximálne mediálna pozornosť.

Gay, gej homosexuáli, LGBTI, dúhový pochod,

Na Slovensku je to inak

09.02.2017 06:00

JAROSLAV HOCHEL: V našich kinách práve slávi úspech najnovší film kanadského režiséra Xaviera Dolana Je to len koniec sveta či snímka Tri generácie.

smeti, smetiar, odpad

Potravinári: Smeti ovládol monopol

24.03.2017 13:00

Nový model zberu odpadu vytlačil ceny potravín. Zdvihli ich výrobcovia, ktorí znášajú náklady na odvoz a likvidáciu. Tým sa nepáči, že za smeti platia veľa.

Záchranári pri pátraní po utopenom chlapcovi.

Pri Hlohovci pátrajú po dieťati, ktoré údajne hodil do Hronu muž

24.03.2017 12:56

V Hlohovci prebieha mimoriadna pátracia akcia, záchranári hľadajú dieťa, ktoré mal do rieky hodiť neznámy muž.

Čečensko

Pri útoku na čečenské kasárne zomrelo 12 ruských vojakov

24.03.2017 12:55

Šesť príslušníkov ruskej Národnej gardy zahynulo pri piatkovom útoku neidentifikovaných ozbrojencov na kasárne ruskej Národnej gardy v autonómnej Čečenskej republike.

Veľká noc

Obchody by mali byť zavreté aj celý Veľkonočný pondelok

24.03.2017 12:39

Zákaz maloobchodného predaja by mal platiť na Veľkonočný pondelok počas celého dňa. Vyplýva to z pozmeňujúceho návrhu.