Aby to ľudia zvládli sami

Nový rok – nové želania, nové veci. Napadá mi však, že niektoré veci by práve boli dobré, ak by zostali po starom.

Alebo inak – aby „toho" nebolo viac. Napríklad, aby sa nezvýšil počet ľudí bez domova, ľudí ohrozených chudobou či takých, ktorí sú odkázaní na pomoc iných. Želám si, aby organizácie, ktoré s takýmito ženami a mužmi robia, mohli najmä robiť. Znie to paradoxne, ale so samotnou možnosťou napĺňať svoje poslanie majú mnohé pomáhajúce organizácie často problém. Nejde iba o peniaze, ale aj o priestory, materiálne zabezpečenie a vybavenie. Papierová vojna s úradmi a inštitúciami býva ťažšia ako samotná práca s ľuďmi „na okraji". Preto si želám za seba i za kolegyne a kolegov, nech môžeme pracovať, tvoriť, pokúšať sa zlepšovať realitu tohto sveta a spoluvytvárať podmienky, v ktorých si čo najviac ľudí bude vedieť pomôcť samo. A tí, čo to nedokážu, tak takí nech na to nezostanú sami.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
gay, LGBTI

Teplí a klíma dole

10.02.2017 17:00

BARBORA FRÍDOVÁ: Stránka na tému ľudských práv LGBTI komunity a jednotlivcov zmizla z oficiálneho webu Bieleho domu už hodinu po inaugurácii nového prezidenta.

ľudia, mesto, chôdza, dav

Skutočne pomáhať

10.02.2017 07:00

RADO KOVÁCS: Dnes, oveľa viac ako inokedy, prestáva byť dôležité „iba“ symbolicky stáť „na tej správnej strane", kde nič nehrozí, maximálne mediálna pozornosť.

Gay, gej homosexuáli, LGBTI, dúhový pochod,

Na Slovensku je to inak

09.02.2017 06:00

JAROSLAV HOCHEL: V našich kinách práve slávi úspech najnovší film kanadského režiséra Xaviera Dolana Je to len koniec sveta či snímka Tri generácie.

Ľudová hudba Bystrianka

Ľudová hudba Bystrianka a folklórna skupina Bystrianka

27.02.2017 00:00

Naša ĽH, tanečná, spevácka a detská skupina Bystrianka uchováva a šíri nehmotné kultúrne dedičstvo v podobe tradičnej slovenskej piesne, tanca a ľudovej hudby.

Lesoochranárske zoskupenie VLK

26.02.2017 23:53

Už 24 rokov chránime prirodzené lesy a všetkých ich obyvateľov. Meníme pohľad na ochranu prírody, formujeme zákony, vzdelávame a robíme Všetko pre NIČ.

mosty, most, poškodený most,

Mosty odchádzajú jeden za druhým

26.02.2017 20:00

Ďalší most na Orave je natoľko poškodený, že hrozí, že praskne. Samosprávy pritom na zhoršujúci sa stav mosta upozorňujú už dlhšie.

Slovinsko, autonehoda

Na bratislavskom obchvate sa zrazilo päť áut, jeden zranený

26.02.2017 19:55

Reťazová dopravná nehoda sa v nedeľu podvečer stala na diaľničnom obchvate v Bratislave v smere do Petržalky.