Aby to ľudia zvládli sami

Nový rok – nové želania, nové veci. Napadá mi však, že niektoré veci by práve boli dobré, ak by zostali po starom.

Alebo inak – aby „toho" nebolo viac. Napríklad, aby sa nezvýšil počet ľudí bez domova, ľudí ohrozených chudobou či takých, ktorí sú odkázaní na pomoc iných. Želám si, aby organizácie, ktoré s takýmito ženami a mužmi robia, mohli najmä robiť. Znie to paradoxne, ale so samotnou možnosťou napĺňať svoje poslanie majú mnohé pomáhajúce organizácie často problém. Nejde iba o peniaze, ale aj o priestory, materiálne zabezpečenie a vybavenie. Papierová vojna s úradmi a inštitúciami býva ťažšia ako samotná práca s ľuďmi „na okraji". Preto si želám za seba i za kolegyne a kolegov, nech môžeme pracovať, tvoriť, pokúšať sa zlepšovať realitu tohto sveta a spoluvytvárať podmienky, v ktorých si čo najviac ľudí bude vedieť pomôcť samo. A tí, čo to nedokážu, tak takí nech na to nezostanú sami.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
gay, LGBTI

Teplí a klíma dole

10.02.2017 17:00

BARBORA FRÍDOVÁ: Stránka na tému ľudských práv LGBTI komunity a jednotlivcov zmizla z oficiálneho webu Bieleho domu už hodinu po inaugurácii nového prezidenta.

ľudia, mesto, chôdza, dav

Skutočne pomáhať

10.02.2017 07:00

RADO KOVÁCS: Dnes, oveľa viac ako inokedy, prestáva byť dôležité „iba“ symbolicky stáť „na tej správnej strane", kde nič nehrozí, maximálne mediálna pozornosť.

Gay, gej homosexuáli, LGBTI, dúhový pochod,

Na Slovensku je to inak

09.02.2017 06:00

JAROSLAV HOCHEL: V našich kinách práve slávi úspech najnovší film kanadského režiséra Xaviera Dolana Je to len koniec sveta či snímka Tri generácie.

smeti, smetiar, odpad

Potravinári: Smeti ovládol monopol

24.03.2017 13:00

Nový model zberu odpadu vytlačil ceny potravín. Zdvihli ich výrobcovia, ktorí znášajú náklady na odvoz a likvidáciu. Tým sa nepáči, že za smeti platia veľa.

Záchranári pri pátraní po utopenom chlapcovi.

Pri Hlohovci pátrajú po dieťati, ktoré údajne hodil do Hronu muž

24.03.2017 12:56

V Hlohovci prebieha mimoriadna pátracia akcia, záchranári hľadajú dieťa, ktoré mal do rieky hodiť neznámy muž.

Čečensko

Pri útoku na čečenské kasárne zomrelo 12 ruských vojakov

24.03.2017 12:55

Šesť príslušníkov ruskej Národnej gardy zahynulo pri piatkovom útoku neidentifikovaných ozbrojencov na kasárne ruskej Národnej gardy v autonómnej Čečenskej republike.

Veľká noc

Obchody by mali byť zavreté aj celý Veľkonočný pondelok

24.03.2017 12:39

Zákaz maloobchodného predaja by mal platiť na Veľkonočný pondelok počas celého dňa. Vyplýva to z pozmeňujúceho návrhu.