Môžeme sa hanbiť

My Rómky a Rómovia si zvykneme želať obyčajno-neobyčajné veci. Najviac zdravie a šťastie.

Nehovoríme si „všetko najlepšie“, pretože všetko je zároveň ničím. Je to pre nás povrchné a neúprimné. Želanie by malo byť úprimné a konkrétne. Preto si želám, aby sa ľudia dokázali znova hanbiť. Zato, že nedajú ubytovanie Rómom len preto, že sú Rómovia. Zato, že bez hanby uverejnia inzerát, v ktorom ponúkajú prácu, ale napíšu, že Rómovia nech sa nehlásia. Zato, že primátori a starostovia bez mihnutia oka dokážu vysťahovať celé rodiny na ulicu. Hanbiť by sa mali tí, ktorí odmietnu obslúžiť Rómov v reštaurácii, a tak im zaklamú, že musia mať rezerváciu či klubové karty. Hanba nech neobchádza tých, ktorí rozhodnú, že ak sa ublížilo Rómom, skutok sa nestal. Prajem nám všetkým, aby sme sa dokázali hanbiť, pretože hanba a obyčajný ľudský súcit nám dnes chýbajú najviac. A veľa zdravia a šťastia…

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
gay, LGBTI

Teplí a klíma dole

10.02.2017 17:00

BARBORA FRÍDOVÁ: Stránka na tému ľudských práv LGBTI komunity a jednotlivcov zmizla z oficiálneho webu Bieleho domu už hodinu po inaugurácii nového prezidenta.

ľudia, mesto, chôdza, dav

Skutočne pomáhať

10.02.2017 07:00

RADO KOVÁCS: Dnes, oveľa viac ako inokedy, prestáva byť dôležité „iba“ symbolicky stáť „na tej správnej strane", kde nič nehrozí, maximálne mediálna pozornosť.

Gay, gej homosexuáli, LGBTI, dúhový pochod,

Na Slovensku je to inak

09.02.2017 06:00

JAROSLAV HOCHEL: V našich kinách práve slávi úspech najnovší film kanadského režiséra Xaviera Dolana Je to len koniec sveta či snímka Tri generácie.

hotel Tatra v Trenčíne

Hotely na Slovensku vlani ubytovali rekordný počet hostí

21.02.2017 17:34

Hotelieri na Slovensku zaznamenali v minulom roku najvyšší počet ubytovaných hostí v histórii krajiny, a prekonali tak doterajší rekord z roku 2015.

Petro Porošenko

Porošenko vyzval na ďalšie sankcie voči Rusku

21.02.2017 17:26

Porošenko vyzval na nové sankcie voči Rusku po tom, ako sa Moskva rozhodla uznávať cestovné a iné doklady vydávané samozvanými republikami.

BRATISLAVA: Americká ambasáda

Bratislava nepredĺžila nájom pozemkov ambasáde USA. Zmizne plot okolo nej?

21.02.2017 16:30

Hlasovaním, ktorým bratislavskí mestskí poslanci nepredĺžili nájom pozemkov ambasáde USA, dali najavo, že nebudú podporovať protiprávny stav, ktorý existuje.

veľká británia, eú, brexit, eurofondy

EÚ bude od Londýna chcieť peniaze, ktoré Británia sľúbila

21.02.2017 15:09

Británii po odchode z Európskej únie potrvá roky, kým dojedná podobu svojich obchodných vzťahov s blokom.