Posuny pre Palestínu

Úradu prezidenta USA sa ujme človek, popri ktorom doterajší proizraelskí prezidenti vyzerajú ako hipisáci.

Donald Trump plánuje presunúť veľvyslanectvo do Jeruzalema. Osady podporuje nielen slovne, ale aj finančne. Podobne ako jeho nominant na funkciu veľvyslanca v Izraeli či zať, ktorého predstavil ako vyslanca pre Blízky východ. Podpora pre kolonizačnú politiku Izraela od otvorených xenofóbov na najvyšších miestach však v sebe skrýva aj nádej. Čím okatejšie bude spojenie medzi Izraelom a krajnou pravicou, tým ťažšie sa bude dať predstierať, že režim v Izraeli je demokratický. Pohyb od slepej podpory Izraela k podpore rovnosti Palestínčanov v americkej spoločnosti, vrátane jej židovskej komunity, už prebieha. Rok, keď okupácia Palestíny dovŕši polstoročie trvania, by mohol byť rokom, keď aj slovenská spoločnosť zaujme jasnejší postoj proti izraelskej krajne pravicovej politike.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

gay, LGBTI

Teplí a klíma dole

10.02.2017 17:00

BARBORA FRÍDOVÁ: Stránka na tému ľudských práv LGBTI komunity a jednotlivcov zmizla z oficiálneho webu Bieleho domu už hodinu po inaugurácii nového prezidenta.

ľudia, mesto, chôdza, dav

Skutočne pomáhať

10.02.2017 07:00

RADO KOVÁCS: Dnes, oveľa viac ako inokedy, prestáva byť dôležité „iba“ symbolicky stáť „na tej správnej strane", kde nič nehrozí, maximálne mediálna pozornosť.

Gay, gej homosexuáli, LGBTI, dúhový pochod,

Na Slovensku je to inak

09.02.2017 06:00

JAROSLAV HOCHEL: V našich kinách práve slávi úspech najnovší film kanadského režiséra Xaviera Dolana Je to len koniec sveta či snímka Tri generácie.

smeti, smetiar, odpad

Potravinári: Smeti ovládol monopol

24.03.2017 13:00

Nový model zberu odpadu vytlačil ceny potravín. Zdvihli ich výrobcovia, ktorí znášajú náklady na odvoz a likvidáciu. Tým sa nepáči, že za smeti platia veľa.

Záchranári pri pátraní po utopenom chlapcovi.

Pri Hlohovci pátrajú po dieťati, ktoré údajne hodil do Hronu muž

24.03.2017 12:56

V Hlohovci prebieha mimoriadna pátracia akcia, záchranári hľadajú dieťa, ktoré mal do rieky hodiť neznámy muž.

Čečensko

Pri útoku na čečenské kasárne zomrelo 12 ruských vojakov

24.03.2017 12:55

Šesť príslušníkov ruskej Národnej gardy zahynulo pri piatkovom útoku neidentifikovaných ozbrojencov na kasárne ruskej Národnej gardy v autonómnej Čečenskej republike.

Veľká noc

Obchody by mali byť zavreté aj celý Veľkonočný pondelok

24.03.2017 12:39

Zákaz maloobchodného predaja by mal platiť na Veľkonočný pondelok počas celého dňa. Vyplýva to z pozmeňujúceho návrhu.