Posuny pre Palestínu

Úradu prezidenta USA sa ujme človek, popri ktorom doterajší proizraelskí prezidenti vyzerajú ako hipisáci.

Donald Trump plánuje presunúť veľvyslanectvo do Jeruzalema. Osady podporuje nielen slovne, ale aj finančne. Podobne ako jeho nominant na funkciu veľvyslanca v Izraeli či zať, ktorého predstavil ako vyslanca pre Blízky východ. Podpora pre kolonizačnú politiku Izraela od otvorených xenofóbov na najvyšších miestach však v sebe skrýva aj nádej. Čím okatejšie bude spojenie medzi Izraelom a krajnou pravicou, tým ťažšie sa bude dať predstierať, že režim v Izraeli je demokratický. Pohyb od slepej podpory Izraela k podpore rovnosti Palestínčanov v americkej spoločnosti, vrátane jej židovskej komunity, už prebieha. Rok, keď okupácia Palestíny dovŕši polstoročie trvania, by mohol byť rokom, keď aj slovenská spoločnosť zaujme jasnejší postoj proti izraelskej krajne pravicovej politike.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

gay, LGBTI

Teplí a klíma dole

10.02.2017 17:00

BARBORA FRÍDOVÁ: Stránka na tému ľudských práv LGBTI komunity a jednotlivcov zmizla z oficiálneho webu Bieleho domu už hodinu po inaugurácii nového prezidenta.

ľudia, mesto, chôdza, dav

Skutočne pomáhať

10.02.2017 07:00

RADO KOVÁCS: Dnes, oveľa viac ako inokedy, prestáva byť dôležité „iba“ symbolicky stáť „na tej správnej strane", kde nič nehrozí, maximálne mediálna pozornosť.

Gay, gej homosexuáli, LGBTI, dúhový pochod,

Na Slovensku je to inak

09.02.2017 06:00

JAROSLAV HOCHEL: V našich kinách práve slávi úspech najnovší film kanadského režiséra Xaviera Dolana Je to len koniec sveta či snímka Tri generácie.

Ľudová hudba Bystrianka

Ľudová hudba Bystrianka a folklórna skupina Bystrianka

27.02.2017 00:00

Naša ĽH, tanečná, spevácka a detská skupina Bystrianka uchováva a šíri nehmotné kultúrne dedičstvo v podobe tradičnej slovenskej piesne, tanca a ľudovej hudby.

Lesoochranárske zoskupenie VLK

26.02.2017 23:53

Už 24 rokov chránime prirodzené lesy a všetkých ich obyvateľov. Meníme pohľad na ochranu prírody, formujeme zákony, vzdelávame a robíme Všetko pre NIČ.

mosty, most, poškodený most,

Mosty odchádzajú jeden za druhým

26.02.2017 20:00

Ďalší most na Orave je natoľko poškodený, že hrozí, že praskne. Samosprávy pritom na zhoršujúci sa stav mosta upozorňujú už dlhšie.

Slovinsko, autonehoda

Na bratislavskom obchvate sa zrazilo päť áut, jeden zranený

26.02.2017 19:55

Reťazová dopravná nehoda sa v nedeľu podvečer stala na diaľničnom obchvate v Bratislave v smere do Petržalky.