Aj v Bratislave to ide

Čo čakať od nového roka? Osobne chcem pokračovať v tom, čo bolo dobré aj v predchádzajúcom roku, teda šiestou sezónou vlastivedných prechádzok.

Rok 2017 však v Bratislave nevidím ružovo. Keďže komunálne voľby nás čakajú až o dva roky, zmena, najmä tá politická, sa zatiaľ nečrtá. Mnohé už teraz naznačuje, že v budúcom roku nás čaká kľúčový boj o tvár Kamenného námestia a zo skrine sa budú vyťahovať zrejme aj iní kostlivci. Predvolebný rok by však nemal byť strateným časom, ak sa konečne skonsoliduje kritický hlas aktivizmu v Bratislave a predstaví ľudí, ktorí by dokázali po voľbách mesto zásadne zmeniť. V uplynulom roku tomu však zatiaľ len máločo nasvedčovalo. To sú však záležitosti, kde pomôže iba kolektívny zásah, no na drobnú zmenu stačí každý sám za seba. Viac si všímať svoje okolie, kde-tu zdvihnúť papierik zo zeme, na priechode pustiť chodca, občas si pozrieť úradnú tabuľu vo svojom meste. Ide to.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
gay, LGBTI

Teplí a klíma dole

10.02.2017 17:00

BARBORA FRÍDOVÁ: Stránka na tému ľudských práv LGBTI komunity a jednotlivcov zmizla z oficiálneho webu Bieleho domu už hodinu po inaugurácii nového prezidenta.

ľudia, mesto, chôdza, dav

Skutočne pomáhať

10.02.2017 07:00

RADO KOVÁCS: Dnes, oveľa viac ako inokedy, prestáva byť dôležité „iba“ symbolicky stáť „na tej správnej strane", kde nič nehrozí, maximálne mediálna pozornosť.

Gay, gej homosexuáli, LGBTI, dúhový pochod,

Na Slovensku je to inak

09.02.2017 06:00

JAROSLAV HOCHEL: V našich kinách práve slávi úspech najnovší film kanadského režiséra Xaviera Dolana Je to len koniec sveta či snímka Tri generácie.

Ľudová hudba Bystrianka

Ľudová hudba Bystrianka a folklórna skupina Bystrianka

27.02.2017 00:00

Naša ĽH, tanečná, spevácka a detská skupina Bystrianka uchováva a šíri nehmotné kultúrne dedičstvo v podobe tradičnej slovenskej piesne, tanca a ľudovej hudby.

Lesoochranárske zoskupenie VLK

26.02.2017 23:53

Už 24 rokov chránime prirodzené lesy a všetkých ich obyvateľov. Meníme pohľad na ochranu prírody, formujeme zákony, vzdelávame a robíme Všetko pre NIČ.

mosty, most, poškodený most,

Mosty odchádzajú jeden za druhým

26.02.2017 20:00

Ďalší most na Orave je natoľko poškodený, že hrozí, že praskne. Samosprávy pritom na zhoršujúci sa stav mosta upozorňujú už dlhšie.

Slovinsko, autonehoda

Na bratislavskom obchvate sa zrazilo päť áut, jeden zranený

26.02.2017 19:55

Reťazová dopravná nehoda sa v nedeľu podvečer stala na diaľničnom obchvate v Bratislave v smere do Petržalky.