Uleť za knihami

Záver roka je pre mnohých z nás časom, keď si spomenieme, čo všetko sme v roku 2016 zažili.

Chodili sme, naháňali sa, šuchtali sa, možno sme lietali, ale mali sme čas aj uletieť? Skupina ľudí, ktorí sa profesijne, odborne či len zo záujmu venujú detskej knihe, vytvorila informačno-motivačný web s názvom Ulet(ť) s knihou. Venuje sa knihám pre deti a tínedžerov prostredníctvom recenzií, čo je dnes samozrejmosťou mnohých webov či skupín zaoberajúcich sa detskou literatúrou. Nový web preto predstaví, ako sa dá s knihou pracovať ďalej, akú pridanú hodnotu okrem čítania ešte skrýva. Ľudia v kníhkupectvách, knižniciach, v detských centrách, pri biblioterapii a pod. pracujú s textami kníh, vymýšľajú k nim rozmanité aktivity a podujatia – a práve tie sa na webe stanú inšpiráciou pre iných. Skúsme pri čítaní detských kníh uletieť, nájsť spoločnú radosť, pomenujme gýč a podpriemer a dobrú knižku vyzdvihnime.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
gay, LGBTI

Teplí a klíma dole

10.02.2017 17:00

BARBORA FRÍDOVÁ: Stránka na tému ľudských práv LGBTI komunity a jednotlivcov zmizla z oficiálneho webu Bieleho domu už hodinu po inaugurácii nového prezidenta.

ľudia, mesto, chôdza, dav

Skutočne pomáhať

10.02.2017 07:00

RADO KOVÁCS: Dnes, oveľa viac ako inokedy, prestáva byť dôležité „iba“ symbolicky stáť „na tej správnej strane", kde nič nehrozí, maximálne mediálna pozornosť.

Gay, gej homosexuáli, LGBTI, dúhový pochod,

Na Slovensku je to inak

09.02.2017 06:00

JAROSLAV HOCHEL: V našich kinách práve slávi úspech najnovší film kanadského režiséra Xaviera Dolana Je to len koniec sveta či snímka Tri generácie.

smeti, smetiar, odpad

Potravinári: Smeti ovládol monopol

24.03.2017 13:00

Nový model zberu odpadu vytlačil ceny potravín. Zdvihli ich výrobcovia, ktorí znášajú náklady na odvoz a likvidáciu. Tým sa nepáči, že za smeti platia veľa.

Záchranári pri pátraní po utopenom chlapcovi.

Pri Hlohovci pátrajú po dieťati, ktoré údajne hodil do Hronu muž

24.03.2017 12:56

V Hlohovci prebieha mimoriadna pátracia akcia, záchranári hľadajú dieťa, ktoré mal do rieky hodiť neznámy muž.

Čečensko

Pri útoku na čečenské kasárne zomrelo 12 ruských vojakov

24.03.2017 12:55

Šesť príslušníkov ruskej Národnej gardy zahynulo pri piatkovom útoku neidentifikovaných ozbrojencov na kasárne ruskej Národnej gardy v autonómnej Čečenskej republike.

Veľká noc

Obchody by mali byť zavreté aj celý Veľkonočný pondelok

24.03.2017 12:39

Zákaz maloobchodného predaja by mal platiť na Veľkonočný pondelok počas celého dňa. Vyplýva to z pozmeňujúceho návrhu.