Uleť za knihami

Záver roka je pre mnohých z nás časom, keď si spomenieme, čo všetko sme v roku 2016 zažili.

Chodili sme, naháňali sa, šuchtali sa, možno sme lietali, ale mali sme čas aj uletieť? Skupina ľudí, ktorí sa profesijne, odborne či len zo záujmu venujú detskej knihe, vytvorila informačno-motivačný web s názvom Ulet(ť) s knihou. Venuje sa knihám pre deti a tínedžerov prostredníctvom recenzií, čo je dnes samozrejmosťou mnohých webov či skupín zaoberajúcich sa detskou literatúrou. Nový web preto predstaví, ako sa dá s knihou pracovať ďalej, akú pridanú hodnotu okrem čítania ešte skrýva. Ľudia v kníhkupectvách, knižniciach, v detských centrách, pri biblioterapii a pod. pracujú s textami kníh, vymýšľajú k nim rozmanité aktivity a podujatia – a práve tie sa na webe stanú inšpiráciou pre iných. Skúsme pri čítaní detských kníh uletieť, nájsť spoločnú radosť, pomenujme gýč a podpriemer a dobrú knižku vyzdvihnime.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
gay, LGBTI

Teplí a klíma dole

10.02.2017 17:00

BARBORA FRÍDOVÁ: Stránka na tému ľudských práv LGBTI komunity a jednotlivcov zmizla z oficiálneho webu Bieleho domu už hodinu po inaugurácii nového prezidenta.

ľudia, mesto, chôdza, dav

Skutočne pomáhať

10.02.2017 07:00

RADO KOVÁCS: Dnes, oveľa viac ako inokedy, prestáva byť dôležité „iba“ symbolicky stáť „na tej správnej strane", kde nič nehrozí, maximálne mediálna pozornosť.

Gay, gej homosexuáli, LGBTI, dúhový pochod,

Na Slovensku je to inak

09.02.2017 06:00

JAROSLAV HOCHEL: V našich kinách práve slávi úspech najnovší film kanadského režiséra Xaviera Dolana Je to len koniec sveta či snímka Tri generácie.

Ľudová hudba Bystrianka

Ľudová hudba Bystrianka a folklórna skupina Bystrianka

27.02.2017 00:00

Naša ĽH, tanečná, spevácka a detská skupina Bystrianka uchováva a šíri nehmotné kultúrne dedičstvo v podobe tradičnej slovenskej piesne, tanca a ľudovej hudby.

Lesoochranárske zoskupenie VLK

26.02.2017 23:53

Už 24 rokov chránime prirodzené lesy a všetkých ich obyvateľov. Meníme pohľad na ochranu prírody, formujeme zákony, vzdelávame a robíme Všetko pre NIČ.

mosty, most, poškodený most,

Mosty odchádzajú jeden za druhým

26.02.2017 20:00

Ďalší most na Orave je natoľko poškodený, že hrozí, že praskne. Samosprávy pritom na zhoršujúci sa stav mosta upozorňujú už dlhšie.

Slovinsko, autonehoda

Na bratislavskom obchvate sa zrazilo päť áut, jeden zranený

26.02.2017 19:55

Reťazová dopravná nehoda sa v nedeľu podvečer stala na diaľničnom obchvate v Bratislave v smere do Petržalky.