Lebo drina je drina

Nie som veľká športová fanúšička, aj keď, samozrejme, niektoré mená rezonujú aj vo mne.

Pamätám si, ako mi pred pár rokmi v Bosne dobre padlo, keď sme si v pitnej fontánke naberali vodu s mužom z Portugalska a on sa opýtal, odkiaľ sme. A vzápätí reagoval: „Áaa, Martikán!“ Na anketu Športovec roka 2016 som striehla, aby som v nej zahlasovala za tých, ktorí si z paralympiády v Riu priniesli svoje zlato na vozíkoch. Zostala som však zaskočená – paralympionik ani jeden! Bolo že to po Riu rečí, akí sú boccisti alebo Metelka úžasní, že aj napriek hendikepu doniesli kovy najcennejšie. Pri pohľade na anketu mi znejú tieto slová ako „srdiečkárenie“ na spôsob, „dnes ťa obdivujem, no zajtra, keď budem mať možnosť niečo pre ocenenie tvojho úspechu urobiť, naň zabudnem“. Aby som však bola aj pozitívna, tak nám všetkým želám, aby bola každá drina hodnotená rovnako. Či už kolieska a kolesá (ne)máme, alebo ich máme pár navyše.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
gay, LGBTI

Teplí a klíma dole

10.02.2017 17:00

BARBORA FRÍDOVÁ: Stránka na tému ľudských práv LGBTI komunity a jednotlivcov zmizla z oficiálneho webu Bieleho domu už hodinu po inaugurácii nového prezidenta.

ľudia, mesto, chôdza, dav

Skutočne pomáhať

10.02.2017 07:00

RADO KOVÁCS: Dnes, oveľa viac ako inokedy, prestáva byť dôležité „iba“ symbolicky stáť „na tej správnej strane", kde nič nehrozí, maximálne mediálna pozornosť.

Gay, gej homosexuáli, LGBTI, dúhový pochod,

Na Slovensku je to inak

09.02.2017 06:00

JAROSLAV HOCHEL: V našich kinách práve slávi úspech najnovší film kanadského režiséra Xaviera Dolana Je to len koniec sveta či snímka Tri generácie.

smeti, smetiar, odpad

Potravinári: Smeti ovládol monopol

24.03.2017 13:00

Nový model zberu odpadu vytlačil ceny potravín. Zdvihli ich výrobcovia, ktorí znášajú náklady na odvoz a likvidáciu. Tým sa nepáči, že za smeti platia veľa.

Záchranári pri pátraní po utopenom chlapcovi.

Pri Hlohovci pátrajú po dieťati, ktoré údajne hodil do Hronu muž

24.03.2017 12:56

V Hlohovci prebieha mimoriadna pátracia akcia, záchranári hľadajú dieťa, ktoré mal do rieky hodiť neznámy muž.

Čečensko

Pri útoku na čečenské kasárne zomrelo 12 ruských vojakov

24.03.2017 12:55

Šesť príslušníkov ruskej Národnej gardy zahynulo pri piatkovom útoku neidentifikovaných ozbrojencov na kasárne ruskej Národnej gardy v autonómnej Čečenskej republike.

Veľká noc

Obchody by mali byť zavreté aj celý Veľkonočný pondelok

24.03.2017 12:39

Zákaz maloobchodného predaja by mal platiť na Veľkonočný pondelok počas celého dňa. Vyplýva to z pozmeňujúceho návrhu.