Lebo drina je drina

Nie som veľká športová fanúšička, aj keď, samozrejme, niektoré mená rezonujú aj vo mne.

Pamätám si, ako mi pred pár rokmi v Bosne dobre padlo, keď sme si v pitnej fontánke naberali vodu s mužom z Portugalska a on sa opýtal, odkiaľ sme. A vzápätí reagoval: „Áaa, Martikán!“ Na anketu Športovec roka 2016 som striehla, aby som v nej zahlasovala za tých, ktorí si z paralympiády v Riu priniesli svoje zlato na vozíkoch. Zostala som však zaskočená – paralympionik ani jeden! Bolo že to po Riu rečí, akí sú boccisti alebo Metelka úžasní, že aj napriek hendikepu doniesli kovy najcennejšie. Pri pohľade na anketu mi znejú tieto slová ako „srdiečkárenie“ na spôsob, „dnes ťa obdivujem, no zajtra, keď budem mať možnosť niečo pre ocenenie tvojho úspechu urobiť, naň zabudnem“. Aby som však bola aj pozitívna, tak nám všetkým želám, aby bola každá drina hodnotená rovnako. Či už kolieska a kolesá (ne)máme, alebo ich máme pár navyše.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
gay, LGBTI

Teplí a klíma dole

10.02.2017 17:00

BARBORA FRÍDOVÁ: Stránka na tému ľudských práv LGBTI komunity a jednotlivcov zmizla z oficiálneho webu Bieleho domu už hodinu po inaugurácii nového prezidenta.

ľudia, mesto, chôdza, dav

Skutočne pomáhať

10.02.2017 07:00

RADO KOVÁCS: Dnes, oveľa viac ako inokedy, prestáva byť dôležité „iba“ symbolicky stáť „na tej správnej strane", kde nič nehrozí, maximálne mediálna pozornosť.

Gay, gej homosexuáli, LGBTI, dúhový pochod,

Na Slovensku je to inak

09.02.2017 06:00

JAROSLAV HOCHEL: V našich kinách práve slávi úspech najnovší film kanadského režiséra Xaviera Dolana Je to len koniec sveta či snímka Tri generácie.

Ľudová hudba Bystrianka

Ľudová hudba Bystrianka a folklórna skupina Bystrianka

27.02.2017 00:00

Naša ĽH, tanečná, spevácka a detská skupina Bystrianka uchováva a šíri nehmotné kultúrne dedičstvo v podobe tradičnej slovenskej piesne, tanca a ľudovej hudby.

Lesoochranárske zoskupenie VLK

26.02.2017 23:53

Už 24 rokov chránime prirodzené lesy a všetkých ich obyvateľov. Meníme pohľad na ochranu prírody, formujeme zákony, vzdelávame a robíme Všetko pre NIČ.

mosty, most, poškodený most,

Mosty odchádzajú jeden za druhým

26.02.2017 20:00

Ďalší most na Orave je natoľko poškodený, že hrozí, že praskne. Samosprávy pritom na zhoršujúci sa stav mosta upozorňujú už dlhšie.

Slovinsko, autonehoda

Na bratislavskom obchvate sa zrazilo päť áut, jeden zranený

26.02.2017 19:55

Reťazová dopravná nehoda sa v nedeľu podvečer stala na diaľničnom obchvate v Bratislave v smere do Petržalky.