Odkázaní platiť

V Slatinke, kde ľudia elektrinou naozaj šetria, platili v bývalej škole doteraz za spotrebu asi 0,15 MWh ročne okolo 150 eur. Teraz im prišla faktúra na 2 434 eur.

Môže za to zvýšenie fixných poplatkov, ktoré treba platiť bez ohľadu na spotrebu. Tisícky eur navyše majú platiť samosprávy, firmy aj občania. Premiér „múdro“ odporúčal, aby sme faktúry hodili do koša, predseda Úradu pre reguláciu sieťových odvetví zrazu začal cenové konanie proti distribútorom, hoci práve jeho úrad rozhodnutie o zvýšení vydal. Ako to teda je? Schvaľuje úrad ceny za distribúciu elektriny len tak, ako príde, alebo si preveruje podklady na zvyšovanie či znižovanie cien, ktoré dostane od distribútorov a dodávateľov? Vie vôbec niekto, za čo platíme a aké náklady sú reálne? Zdá sa, že na Slovensku si niekto roky robí biznis z toho, že ľudia sú odkázaní na elektrinu, a tak za ňu zaplatia toľko, čo príde na faktúre.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
gay, LGBTI

Teplí a klíma dole

10.02.2017 17:00

BARBORA FRÍDOVÁ: Stránka na tému ľudských práv LGBTI komunity a jednotlivcov zmizla z oficiálneho webu Bieleho domu už hodinu po inaugurácii nového prezidenta.

ľudia, mesto, chôdza, dav

Skutočne pomáhať

10.02.2017 07:00

RADO KOVÁCS: Dnes, oveľa viac ako inokedy, prestáva byť dôležité „iba“ symbolicky stáť „na tej správnej strane", kde nič nehrozí, maximálne mediálna pozornosť.

Gay, gej homosexuáli, LGBTI, dúhový pochod,

Na Slovensku je to inak

09.02.2017 06:00

JAROSLAV HOCHEL: V našich kinách práve slávi úspech najnovší film kanadského režiséra Xaviera Dolana Je to len koniec sveta či snímka Tri generácie.

Ľudová hudba Bystrianka

Ľudová hudba Bystrianka a folklórna skupina Bystrianka

27.02.2017 00:00

Naša ĽH, tanečná, spevácka a detská skupina Bystrianka uchováva a šíri nehmotné kultúrne dedičstvo v podobe tradičnej slovenskej piesne, tanca a ľudovej hudby.

Lesoochranárske zoskupenie VLK

26.02.2017 23:53

Už 24 rokov chránime prirodzené lesy a všetkých ich obyvateľov. Meníme pohľad na ochranu prírody, formujeme zákony, vzdelávame a robíme Všetko pre NIČ.

mosty, most, poškodený most,

Mosty odchádzajú jeden za druhým

26.02.2017 20:00

Ďalší most na Orave je natoľko poškodený, že hrozí, že praskne. Samosprávy pritom na zhoršujúci sa stav mosta upozorňujú už dlhšie.

Slovinsko, autonehoda

Na bratislavskom obchvate sa zrazilo päť áut, jeden zranený

26.02.2017 19:55

Reťazová dopravná nehoda sa v nedeľu podvečer stala na diaľničnom obchvate v Bratislave v smere do Petržalky.