Zodpovednosť médií

Nič nie je zadarmo. Platí to aj pre prácu médií. Tie si však môžu v rámci spoločenskej zodpovednosti vybrať, či raz za čas finančnú odmenu nevymenia za dobrý pocit, že prispeli k zlepšeniu stavu spoločnosti.

Je to dôležité predovšetkým v súčasných pomeroch, v ktorých si – pre mnohé politické sklamania, zlú finančnú situáciu, prevládajúci pocit nespravodlivosti a pre nedostatočnú informovanosť či bezplatný prístup ku skresleným či úplne nepravdivým informáciám – „štandardné“ i „neštandardné“ politické strany aj jednotlivci častejšie ako činmi získavajú dôveru šírením neprávd a presúvaním zodpovednosti za problémy v štáte na iných. Prístup k informáciám je jedným z nástrojov boja proti extrémistickým náladám a intolerancii v spoločnosti. Odomykanie aspoň vybraných článkov o spoločensky závažných témach by Slovensku určite prispelo. A to aj keby sa zamyslel čo len jeden nerozhodnutý človek.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
gay, LGBTI

Teplí a klíma dole

10.02.2017 17:00

BARBORA FRÍDOVÁ: Stránka na tému ľudských práv LGBTI komunity a jednotlivcov zmizla z oficiálneho webu Bieleho domu už hodinu po inaugurácii nového prezidenta.

ľudia, mesto, chôdza, dav

Skutočne pomáhať

10.02.2017 07:00

RADO KOVÁCS: Dnes, oveľa viac ako inokedy, prestáva byť dôležité „iba“ symbolicky stáť „na tej správnej strane", kde nič nehrozí, maximálne mediálna pozornosť.

Gay, gej homosexuáli, LGBTI, dúhový pochod,

Na Slovensku je to inak

09.02.2017 06:00

JAROSLAV HOCHEL: V našich kinách práve slávi úspech najnovší film kanadského režiséra Xaviera Dolana Je to len koniec sveta či snímka Tri generácie.

Ľudová hudba Bystrianka

Ľudová hudba Bystrianka a folklórna skupina Bystrianka

27.02.2017 00:00

Naša ĽH, tanečná, spevácka a detská skupina Bystrianka uchováva a šíri nehmotné kultúrne dedičstvo v podobe tradičnej slovenskej piesne, tanca a ľudovej hudby.

Lesoochranárske zoskupenie VLK

26.02.2017 23:53

Už 24 rokov chránime prirodzené lesy a všetkých ich obyvateľov. Meníme pohľad na ochranu prírody, formujeme zákony, vzdelávame a robíme Všetko pre NIČ.

mosty, most, poškodený most,

Mosty odchádzajú jeden za druhým

26.02.2017 20:00

Ďalší most na Orave je natoľko poškodený, že hrozí, že praskne. Samosprávy pritom na zhoršujúci sa stav mosta upozorňujú už dlhšie.

Slovinsko, autonehoda

Na bratislavskom obchvate sa zrazilo päť áut, jeden zranený

26.02.2017 19:55

Reťazová dopravná nehoda sa v nedeľu podvečer stala na diaľničnom obchvate v Bratislave v smere do Petržalky.