Skutočne pomáhať

Dnes, oveľa viac ako inokedy, prestáva byť dôležité „iba“ symbolicky stáť „na tej správnej strane", kde reálne nič nehrozí, maximálne tak mediálna pozornosť. Už nestačia pochody či spisovanie petícií a tlačových správ na to, aby sme sa raz nezobudili v dobytčákoch. Prípadne vôbec.

Práve teraz je dôležité, aby každý z nás niečo reálne robil – pomáhal konkrétnym ľuďom a miestam bez toho, aby pľul na ich dôstojnosť a integritu, bez toho, aby v kuse sledoval lajky na fejzbúkoch a pohyby kamier. Bez toho, aby každý, kto to myslí úprimne, nezačal skutočne žiť to, o čom rozpráva, za čo pochoduje a čo píše na internet, sme nahratí. Tu a teraz potrebujú pomoc konkrétne ženy, muži a deti (i konkrétne miesta). Všetci žijú v našom okolí, vidíme ich a počujeme, vieme o nich; je načase skončiť iba s kampaňami a vrátiť sa k normálnym životom, ktorých fundamentálnou súčasťou je bezmenná reálna pomoc blížnemu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
gay, LGBTI

Teplí a klíma dole

10.02.2017 17:00

BARBORA FRÍDOVÁ: Stránka na tému ľudských práv LGBTI komunity a jednotlivcov zmizla z oficiálneho webu Bieleho domu už hodinu po inaugurácii nového prezidenta.

Gay, gej homosexuáli, LGBTI, dúhový pochod,

Na Slovensku je to inak

09.02.2017 06:00

JAROSLAV HOCHEL: V našich kinách práve slávi úspech najnovší film kanadského režiséra Xaviera Dolana Je to len koniec sveta či snímka Tri generácie.

Študent, notebook, počítač, pc, práca

Zodpovednosť médií

08.02.2017 16:00

ALENA FRAGULOVÁ: Nič nie je zadarmo. Platí to aj pre prácu médií. Tie si však môžu vybrať, či raz za čas finančnú odmenu nevymenia za dobrý pocit.

Ľudová hudba Bystrianka

Ľudová hudba Bystrianka a folklórna skupina Bystrianka

27.02.2017 00:00

Naša ĽH, tanečná, spevácka a detská skupina Bystrianka uchováva a šíri nehmotné kultúrne dedičstvo v podobe tradičnej slovenskej piesne, tanca a ľudovej hudby.

Lesoochranárske zoskupenie VLK

26.02.2017 23:53

Už 24 rokov chránime prirodzené lesy a všetkých ich obyvateľov. Meníme pohľad na ochranu prírody, formujeme zákony, vzdelávame a robíme Všetko pre NIČ.

mosty, most, poškodený most,

Mosty odchádzajú jeden za druhým

26.02.2017 20:00

Ďalší most na Orave je natoľko poškodený, že hrozí, že praskne. Samosprávy pritom na zhoršujúci sa stav mosta upozorňujú už dlhšie.

Slovinsko, autonehoda

Na bratislavskom obchvate sa zrazilo päť áut, jeden zranený

26.02.2017 19:55

Reťazová dopravná nehoda sa v nedeľu podvečer stala na diaľničnom obchvate v Bratislave v smere do Petržalky.