Skutočne pomáhať

Dnes, oveľa viac ako inokedy, prestáva byť dôležité „iba“ symbolicky stáť „na tej správnej strane", kde reálne nič nehrozí, maximálne tak mediálna pozornosť. Už nestačia pochody či spisovanie petícií a tlačových správ na to, aby sme sa raz nezobudili v dobytčákoch. Prípadne vôbec.

Práve teraz je dôležité, aby každý z nás niečo reálne robil – pomáhal konkrétnym ľuďom a miestam bez toho, aby pľul na ich dôstojnosť a integritu, bez toho, aby v kuse sledoval lajky na fejzbúkoch a pohyby kamier. Bez toho, aby každý, kto to myslí úprimne, nezačal skutočne žiť to, o čom rozpráva, za čo pochoduje a čo píše na internet, sme nahratí. Tu a teraz potrebujú pomoc konkrétne ženy, muži a deti (i konkrétne miesta). Všetci žijú v našom okolí, vidíme ich a počujeme, vieme o nich; je načase skončiť iba s kampaňami a vrátiť sa k normálnym životom, ktorých fundamentálnou súčasťou je bezmenná reálna pomoc blížnemu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
gay, LGBTI

Teplí a klíma dole

10.02.2017 17:00

BARBORA FRÍDOVÁ: Stránka na tému ľudských práv LGBTI komunity a jednotlivcov zmizla z oficiálneho webu Bieleho domu už hodinu po inaugurácii nového prezidenta.

Gay, gej homosexuáli, LGBTI, dúhový pochod,

Na Slovensku je to inak

09.02.2017 06:00

JAROSLAV HOCHEL: V našich kinách práve slávi úspech najnovší film kanadského režiséra Xaviera Dolana Je to len koniec sveta či snímka Tri generácie.

Študent, notebook, počítač, pc, práca

Zodpovednosť médií

08.02.2017 16:00

ALENA FRAGULOVÁ: Nič nie je zadarmo. Platí to aj pre prácu médií. Tie si však môžu vybrať, či raz za čas finančnú odmenu nevymenia za dobrý pocit.

smeti, smetiar, odpad

Potravinári: Smeti ovládol monopol

24.03.2017 13:00

Nový model zberu odpadu vytlačil ceny potravín. Zdvihli ich výrobcovia, ktorí znášajú náklady na odvoz a likvidáciu. Tým sa nepáči, že za smeti platia veľa.

Záchranári pri pátraní po utopenom chlapcovi.

Pri Hlohovci pátrajú po dieťati, ktoré údajne hodil do Hronu muž

24.03.2017 12:56

V Hlohovci prebieha mimoriadna pátracia akcia, záchranári hľadajú dieťa, ktoré mal do rieky hodiť neznámy muž.

Čečensko

Pri útoku na čečenské kasárne zomrelo 12 ruských vojakov

24.03.2017 12:55

Šesť príslušníkov ruskej Národnej gardy zahynulo pri piatkovom útoku neidentifikovaných ozbrojencov na kasárne ruskej Národnej gardy v autonómnej Čečenskej republike.

Veľká noc

Obchody by mali byť zavreté aj celý Veľkonočný pondelok

24.03.2017 12:39

Zákaz maloobchodného predaja by mal platiť na Veľkonočný pondelok počas celého dňa. Vyplýva to z pozmeňujúceho návrhu.