Teplí a klíma dole

Stránka na tému ľudských práv LGBTI komunity (a jednotlivcov) zmizla z oficiálneho webu Bieleho domu už hodinu po inaugurácii nového prezidenta. Toho, ktorý vo svojom prvom prejave nasľuboval okrem diaľnic a mostov či práce pre všetkých (bielych?) Američanov aj to, že už nikto nebude v USA ignorovaný a nevypočutý.

„Dôkaz“ prišiel obratom. „Stratenú“ stránku vytvorila Obamova administratíva s cieľom prezentovať dosiahnuté legislatívne úspechy a zmeny LGBTI politík v USA. Donald Trump ako človek, ktorý sa netajil svojím odporom k politickej korektnosti (a ktorá nie je ničím iným ako nediskriminačným a neurážlivým prístupom k menšinám) teda naozaj neprekvapil. Prekvapila však rýchlosť jeho tímu, ktorý udrel skôr, ako sa nový prezident stihol so svojou „tradičnou“ rodinou prejsť po Pennsylvánskej avenue. A spolu s LGBTI stránkou zmizla aj stránka klimatická. „Dobre“ sa to začína.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
ľudia, mesto, chôdza, dav

Skutočne pomáhať

10.02.2017 07:00

RADO KOVÁCS: Dnes, oveľa viac ako inokedy, prestáva byť dôležité „iba“ symbolicky stáť „na tej správnej strane", kde nič nehrozí, maximálne mediálna pozornosť.

Gay, gej homosexuáli, LGBTI, dúhový pochod,

Na Slovensku je to inak

09.02.2017 06:00

JAROSLAV HOCHEL: V našich kinách práve slávi úspech najnovší film kanadského režiséra Xaviera Dolana Je to len koniec sveta či snímka Tri generácie.

Študent, notebook, počítač, pc, práca

Zodpovednosť médií

08.02.2017 16:00

ALENA FRAGULOVÁ: Nič nie je zadarmo. Platí to aj pre prácu médií. Tie si však môžu vybrať, či raz za čas finančnú odmenu nevymenia za dobrý pocit.

smeti, smetiar, odpad

Potravinári: Smeti ovládol monopol

24.03.2017 13:00

Nový model zberu odpadu vytlačil ceny potravín. Zdvihli ich výrobcovia, ktorí znášajú náklady na odvoz a likvidáciu. Tým sa nepáči, že za smeti platia veľa.

Záchranári pri pátraní po utopenom chlapcovi.

Pri Hlohovci pátrajú po dieťati, ktoré údajne hodil do Hronu muž

24.03.2017 12:56

V Hlohovci prebieha mimoriadna pátracia akcia, záchranári hľadajú dieťa, ktoré mal do rieky hodiť neznámy muž.

Čečensko

Pri útoku na čečenské kasárne zomrelo 12 ruských vojakov

24.03.2017 12:55

Šesť príslušníkov ruskej Národnej gardy zahynulo pri piatkovom útoku neidentifikovaných ozbrojencov na kasárne ruskej Národnej gardy v autonómnej Čečenskej republike.

Veľká noc

Obchody by mali byť zavreté aj celý Veľkonočný pondelok

24.03.2017 12:39

Zákaz maloobchodného predaja by mal platiť na Veľkonočný pondelok počas celého dňa. Vyplýva to z pozmeňujúceho návrhu.