Teplí a klíma dole

Stránka na tému ľudských práv LGBTI komunity (a jednotlivcov) zmizla z oficiálneho webu Bieleho domu už hodinu po inaugurácii nového prezidenta. Toho, ktorý vo svojom prvom prejave nasľuboval okrem diaľnic a mostov či práce pre všetkých (bielych?) Američanov aj to, že už nikto nebude v USA ignorovaný a nevypočutý.

„Dôkaz“ prišiel obratom. „Stratenú“ stránku vytvorila Obamova administratíva s cieľom prezentovať dosiahnuté legislatívne úspechy a zmeny LGBTI politík v USA. Donald Trump ako človek, ktorý sa netajil svojím odporom k politickej korektnosti (a ktorá nie je ničím iným ako nediskriminačným a neurážlivým prístupom k menšinám) teda naozaj neprekvapil. Prekvapila však rýchlosť jeho tímu, ktorý udrel skôr, ako sa nový prezident stihol so svojou „tradičnou“ rodinou prejsť po Pennsylvánskej avenue. A spolu s LGBTI stránkou zmizla aj stránka klimatická. „Dobre“ sa to začína.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
ľudia, mesto, chôdza, dav

Skutočne pomáhať

10.02.2017 07:00

RADO KOVÁCS: Dnes, oveľa viac ako inokedy, prestáva byť dôležité „iba“ symbolicky stáť „na tej správnej strane", kde nič nehrozí, maximálne mediálna pozornosť.

Gay, gej homosexuáli, LGBTI, dúhový pochod,

Na Slovensku je to inak

09.02.2017 06:00

JAROSLAV HOCHEL: V našich kinách práve slávi úspech najnovší film kanadského režiséra Xaviera Dolana Je to len koniec sveta či snímka Tri generácie.

Študent, notebook, počítač, pc, práca

Zodpovednosť médií

08.02.2017 16:00

ALENA FRAGULOVÁ: Nič nie je zadarmo. Platí to aj pre prácu médií. Tie si však môžu vybrať, či raz za čas finančnú odmenu nevymenia za dobrý pocit.

Ľudová hudba Bystrianka

Ľudová hudba Bystrianka a folklórna skupina Bystrianka

27.02.2017 00:00

Naša ĽH, tanečná, spevácka a detská skupina Bystrianka uchováva a šíri nehmotné kultúrne dedičstvo v podobe tradičnej slovenskej piesne, tanca a ľudovej hudby.

Lesoochranárske zoskupenie VLK

26.02.2017 23:53

Už 24 rokov chránime prirodzené lesy a všetkých ich obyvateľov. Meníme pohľad na ochranu prírody, formujeme zákony, vzdelávame a robíme Všetko pre NIČ.

mosty, most, poškodený most,

Mosty odchádzajú jeden za druhým

26.02.2017 20:00

Ďalší most na Orave je natoľko poškodený, že hrozí, že praskne. Samosprávy pritom na zhoršujúci sa stav mosta upozorňujú už dlhšie.

Slovinsko, autonehoda

Na bratislavskom obchvate sa zrazilo päť áut, jeden zranený

26.02.2017 19:55

Reťazová dopravná nehoda sa v nedeľu podvečer stala na diaľničnom obchvate v Bratislave v smere do Petržalky.