Keď Kráľova hora sype

Slovensko môže byť hrdým národom. Vychovalo úspešných podnikateľov, ktorí dokážu zhodnotiť svoju investíciu do pôdy v priebehu pár rôčkov na takmer päťnásobok. Návod je jednoduchý.

Stačí nájsť mesto, kde sa hospodári všelijako, len nie rozumne. To nie je v našich podmienkach problém. Nasleduje zložitejší krok – šikovne sa dostať k majetku za zaujímavú cenu.

Napríklad v dražbe. Bežný smrteľník však už šancu dostať sa do vyššieho „levelu“ nemá. Vo finále totiž treba investíciu zhodnotiť za každých okolností – či je to mohutná výstavba v chránenej oblasti, či petícia proti tejto výstavbe, alebo „vynútená“ zámena pozemku. Ak však takémuto podnikaniu vehementne robia špalier ešte aj tí, ktorí majú spoločný majetok zveľaďovať, treba maximálne zbystriť pozornosť.

Mali by sme pozorne vnímať nielen to, čo sa hovorí, ale najmä kto to hovorí. Lebo tam, kde štyri milióny eur narastú na osemnásť, to podozrivo zaváňa gorilovinou.

ženy, kamarátky, plač, smútok

Uznanie menšinových práv neznamená úpadok práv majority

28.04.2015 10:00

SIMONA POSMÍKOVÁ: Základom všetkého je vzdelanie. Toto nám „tĺkli“ do hláv rodičia aj starí rodičia neprestajne, ešte pred prvým krôčikom do školy.

Rómovia, osada, barla, Plavecký Štvrtok

Dá sa naučiť rešpektovaniu menšin?

28.04.2015 09:00

DOROTA PAULÍNA SÁROVÁ: Článok 1 Všeobecnej deklarácie ľudských práv hovorí, že všetci ľudia sa rodia slobodní a rovní v dôstojnosti a právach.

vozíčkari, vozíček, zdravotne postihnutí

Ľahšia cesta nebýva vždy tá najlepšia voľba

27.04.2015 15:00

DOMINIK DRDUL: Na stretnutiach detí a dospelých ľudí s postihnutím som sa naučil, že moje skúsenosti a zážitky môžu poslúžiť a pomôcť iným.

Andrej Babiš

Babiš zalovil v Poľsku, kúpil firmu na zdravú výživu

04.05.2015 17:57

Inevstičný fond, ktorý spoluzakladal Andrej Babiš, kúpil väčšinový podiel v poprednom poľskom producentovi zdravej výživy Good Food.

Netanjahu, Lieberman

Lieberman odmieta byť v novej Netanjahuovej vláde

04.05.2015 17:56

Izraelský minister zahraničných vecí Avigdor Lieberman v pondelok oznámil nezáujem vstúpiť do koaličnej vlády tvorenej úradujúcim premiérom Benjaminom Netanjahuom.

Nepál, zemetrasenie

Európska únia poskytne na pomoc Nepálu 16,6 miliónov eur

04.05.2015 17:49

Európska komisia schválila finančnú pomoc pre Nepál vo výške 16,6 milióna eur v súvislosti so škodami, ktoré v krajine spôsobilo zemetrasenie pred vyše týždňom.

Falaši, Izrael

Izraelský prezident Rivlin: Protesty Falašov odkryli ranu spoločnosti

04.05.2015 16:44

Izraelský prezident Reuven Rivlin reagoval na hnev etiópskych Židov, proti ktorým v nedeľu počas ich demonštrácie brutálne zasiahla polícia.