ĽUBOŠ PAVELKA: Československo bolo v rokoch 1953 až 1989 krajinou s najnižšou priemernou mierou inflácie, nižšou ako jedno percento ročne.
MICHAL HORSKÝ: Chápadlá ľudáctva sa rozťahujú aj naprieč Národnou radou. Definitívne to ukázala stredajšia rozprava.
IGOR DANIŠ: Do ostrej predvolebnej kampane zostáva ešte nejaký ten mesiac, no medzi pravicovými stranami sa už rozpútali poriadne bitky.
Klamstvami o nej sa profesionálnym demagógom podarilo doslova zamoriť celý verejný diškurz. O obrannej dohode s USA píše Káčer, Naď a Korčok.
OLIVER BAKOŠ: Mnohých spoluobčanov vôbec neprekvapil septembrový termín predčasných volieb, pretože vládne strany si musia svoj odchod z vlády dôkladne premyslieť.
BORIS ZALA: Tak tu konečne máme septembrové voľby! Nie predčasné, ale oneskorené. Zbaviť sa tejto vlády bolo neskoro v deň, keď vznikla.
MICHAL HORSKÝ: Chaos sa nekončí, chaos trvá. Niekto by si možno povedal, že inflácia postihla aj toto slovo. Na(ne)šťastie mu naši politickí diletanti neustále pridávajú na hodnote.
MARIÁN REPA: František Imrecze mal blízko k špičkám Smeru. Aj preto sú na Súmračnej z neho takí nervózni. Zvlášť teraz, keď vyšetrovateľ NAKA obvinil z podplácania Roberta Kaliňáka a Jozefa Brhela st.
IVAN HOFFMAN: Populárnych prepperov spovedajú médiá a štedro ich platia boháči, ktorým sa v prípade konca sveta nechce zomrieť s ostatnými.
BRANISLAV ONDRUŠ: Návrh daňovo zvýhodniť dobrovoľné príspevky do II. piliera pomôže len bohatým, ktorým ani raketová inflácia neukrojí z príjmov toľko, aby ledva zvládali každodenné výdavky, a ešte ušetria na daniach.
MARIÁN REPA: Priznať si chybu nie je pre mnohých jednoduché. Lenže človek potom riskuje, že ho raz staré hriechy dobehnú. A presne to sa už dvakrát stalo Jánovi Budajovi.
IGOR DANIŠ: Posunutie termínu volieb na hranu možného vyhovuje zvlášť jednému človeku - Igorovi Matovičovi. On je jednoznačným víťazom poslednej bitky.
RADOVAN GEIST: Pri maďarskom premiérovi platí takmer dokonale jedno pravidlo: čím hlasnejšie nadáva na „zlý Brusel“, tým väčší vlastný prešľap sa pokúša zakryť.
ANTON MARCINČIN: Starostov sme si nezvolili, aby boli údržbármi či slepými vykonávateľmi príkazov zhora. Čakáme od nich, že sa za nás postavia, lebo ide o naše každodenné životy. Preto je dôležité, že sa ozývajú.
IGOR DANIŠ: Má slobodný občan niesť zodpovednosť za konanie vlády? Do akej miery je športovec profesia ako každá iná a do akej už reprezentácia krajiny a režimu?
MARIÁN REPA: To, čo odborníci odporučia ako najlepšie riešenie, nemusia rovnako vnímať politici. Potvrdilo sa to aj v prípade termínu predčasných volieb, ktoré politológovia navrhovali pre letom.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: V praxi potom volebný štáb prezidentského víťaza vyzerá ako štúdio reality šou. Novopečený prezident v nej figuruje ako hosť.
PETER WEISS: Prezidentské voľby v Česku sprevádzal obraz krajiny rozdelenej na dva nezmieriteľné tábory. Až také nezmieriteľné, že sa rozvadili rodiny i priatelia: budeš voliť toho či onoho, zablokujem si ťa na facebooku...
MARIÁN REPA: Kauza únosu vietnamského podnikateľa Trinh Xuan Thanha sa dostala do ďalšej fázy, v Berlíne odsúdili už druhého obvineného. Je podivuhodné, že slovenské orgány sa nemajú stále k činu.
IGOR DANIŠ: Uvidíme, či Kollár a Sulík sú schopní konať racionálne a podporia júnový termín volieb. Alebo budú naďalej podporovať Matovičovu dobrodružnú destabilizačnú politiku.