PETER TAKÁČ: Putin nastúpil na cestu, z ktorej sa nedá vrátiť, a je nebezpečnejší, ako si ešte dnes mnohí myslia.
TOMÁŠ KRÁĽ: Je pravda, že v našom zdravotníctve je veľa problémov. Sú však také, o ktorých sa nehovorí dostatočne.
ANTON MARCINČIN: Naša zem neprekvitá. Už niekoľko rokov preukázateľne kráčame k horšiemu, nie k lepšiemu zajtrajšku, akoby sme ju chceli testovať.
MONIKA UHLEROVÁ: Na podporu rodín a zvýšenie pôrodnosti je potrebné učiniť oveľa viac, ako zvýšiť pracujúcemu rodičovi čistý príjem.
STANISLAVA CHROBÁKOVÁ REPAR: Koncepcia projektovo zameranej kultúry ľudí vyčerpáva a v konečnom dôsledku sa spolu s ňou v kultúre udomácňuje aj prekérna práca.
BORIS ZALA: To, čo Matovič eufemicky označil ako „prorodinnú koalíciu“, nie je ničím iným ako konzervatívno-fašistickou väčšinou v parlamente.
RUDOLF MAREC: Myšlienky jedného z najvzdelanejších Slovákov Jána Lajčiaka (1875 - 1918) si treba pripomínať práve dnes.
NIGEL BAKER: Mier a stabilita boli v Severnom Írsku tvrdo vybojované. Veľká časť dnešného pokroku spočíva v Belfastskej dohode, ktorá po desaťročiach nestability znamenala víťazstvo kompromisu a tolerancie.
Všetci tí, čo obetovali v zápase o slobodu a demokraciu zdravie a životy, si zasluhujú úctu a uznanie svojej vlasti. Albert Púčik, Anton Tunega a Eduard Tesár stratili v zápase s komunistickou totalitou to najdrahšie – životy.
VLADIMÍR BAČIŠIN: V hlave ministra financií sa zrodil nápad. Nepozná ho síce žiaden daňový systém na svete, ľudovej tvorivosti sa však medze nekladú. Je to daň z ropy. Táto surovina sa dnes predáva na svetových trhoch a pochádza z rôznych regiónov.
IVAN VÁCLAVÍK: Od začiatku existencie civilizácie ešte nikto nezmenil dejiny tak úspešne ako historici — konštatoval André Maurois. A tak je to aj v prípade Bielej légie.
ROBERT ŽANONY: „Trpká bilancia“. Týmito slovami zhrnul „ruskú“ politiku Nemecka spolkový prezident Frank Walter Steinmeier, ktorý bol jedným z jej hlavných architektov.
Karel Hirman: Prečo Sulík presadzuje výnimku pre MOL? Ľuboš Pavelka: Rub a líce cenových stropov PHM
BRIGITA SCHMÖGNEROVÁ: Vlády na infláciu reagovali rôzne. Niektoré iba krátkodobými opatreniami ako dočasným znížením DPH alebo zastropovaním niektorých cien. Iné, prezieravejšie, dlhodobejšími opatreniami.
PETER WEISS: Boris Kollár 16. 9. 2021 udelil cenu J. M. Hurbana predstaviteľom Bielej légie. Už vtedy sa to stretlo s kritikou. Jánovi Figeľovi však táto cena nestačila.
JOZEF LENČ: Občania už takmer pol roka čakajú na to, ako im vláda pomôže. V chaose všetci čakáme na Godota – premiéra Hegera. A tragikomédia, rozohraná v nekončiacich sa dejstvách, pokračuje.
ADAM ŠUMICHRAST: Na môj pôvodný komentár k problematickému udeleniu štátnych vyznamenaní trojici Púčik – Tunega – Tesár zareagoval predseda Nadácie Antona Tunegu Ján Figeľ.
JÚLIUS LÖRINCZ: Nemalej časti predovšetkým bulvárnych srbských médií spôsobilo nedávne stretnutie Putina s generálnym tajomníkom OSN Antóniom Guterresom zrejme šok.
PETER TAKÁČ: Problémom aktivizmu za reprodukčné práva, respektíve feministickej agendy vo všeobecnosti bolo, že nedokázali zrozumiteľne obhájiť svoje požiadavky pred verejnosťou.
JÁN FÍGEĽ: Spochybňovanie obetí komunistickej totality pod rôznymi zámienkami je nebezpečným javom súčasnosti. Oživuje totalitnú interpretáciu, ktorá rozdeľuje spoločnosť a vždy hľadá nepriateľov.
DAMAS GRUSKA: Keď som bol naposledy v Rusku, ešte pred Krymom, vyzeralo ako celkom normálna krajina. V niektorých smeroch pred nami.
VERONIKA ŠIKULOVÁ: Literatúra je od môjho jakživa môj život, je jeho zmyslom, centrom, jednotou všetkých spisovateľov. Aj v zahraničí, aj tých mŕtvych považujem za svoju rodinu.
Miroslav Kollár: Daňový bonus je Matovičov podvod na ľuďoch Peter Kremský: Prečo vláda rozdáva menej rýb a viac udíc
BORIS ZALA: V časti verejnosti prevláda názor, že príčinou ruskej vojny proti Ukrajine je rozširovanie NATO. A často sa hovorí o porušení sľubu, ktorý vraj dali Američania Gorbačovovi, že sa NATO rozširovať nebude.
MICHAL KALIŇÁK: ZMOS má čierne na bielom potvrdené, že princípy a hodnoty samosprávy sú u nás dlhodobo porušované.