JURAJ MARUŠIAK: Aj rok po začiatku otvorenej agresie Ruskej federácie proti Ukrajine sa situácia na bojiskách výrazne nezmenila, a to aj napriek čiastkovým úspechom bojujúcich strán.
LENKA VÍCHOVÁ: Kyjev mal padnúť v priebehu troch dní. Tak to plánovala Moskva a veril tomu aj Západ, pretože malá sovietska armáda jednoducho nemôže poraziť veľkú sovietsku armádu.
ROBERT ŽANONY: Napriek tomu, že výzvy dneška vieme riešiť len v spolupráci, je to národný štát, ktorému ľudia adresujú svoje očakávania. A platí to o to viac, keď kríz zo sveta prichádza priveľa.
MILAN KRAJNIAK: V minulom roku sme sa pri pomoci dôchodcom držali zásady, že najviac peňazí navyše oproti riadnym dôchodkom majú dostať tí, ktorí to najviac potrebujú.
BORIS ZALA: Nielen ruská agresia voči Ukrajine rozdeľuje v názoroch slovenskú spoločnosť, ale, samozrejme, aj mnohé jej dôsledky.
KAROL MORVAY: Chýba nám dostatok ingrediencií pre dlhodobý rast ekonomiky a pre proces dobiehania elity.
DAMAS GRUSKA: Nikto nevie, ako dopadnú voľby, ale v našej krajine by pomohlo nie obmedzenie, ale naopak - výrazné posilnenie Útvaru hodnota za peniaze.
PETER WEISS: Ľudia z OĽaNO poväčšine neovládali ani základné písmená politickej abecedy. O to viac však podliehali arogancii a opitosti mocou.
JOZEF LENČ: Dožívajúca vládna „koalícia“ mala možnosť ukončiť éru rozkladu dôvery v demokraciu. Namiesto toho si pod vplyvom konšpiračných teórií Igora Matoviča vybrala ústavnú ochranu mečiarizmu.
BRIGITA SCHMÖGNEROVÁ: Vojna na Ukrajine rozdeľuje slovenskú spoločnosť v mnohých otázkach, ktoré sú plne legitímne: v otázke začiatku rokovaní o mieri; v otázke rozsahu vojenskej pomoci; v otázkach sankcií, atď...
VLADIMÍR BAČIŠIN: Na jednej z nedávnych konferencií o možnom vývoji ekonomiky zaznela veta: „Inovácie sú ako yeti. Každý o nich hovorí, ale nik ich nevidel.“
JOACHIM BECKER: Prvú svetovú vojnu rozpútali politici ako „námesačníci“. Krajiny NATO sa však v súčasnosti nesprávajú ako námesačné. Rusko na zvýšené dodávky zbraní zo Západu reaguje eskaláciou. Špirála sa točí.
PETER TAKÁČ: Robert Fico dennodenne na tlačovkách brojí za právny štát, ibaže v prospech tých, čo právny štát roky pošliapavali.
Klamstvami o nej sa profesionálnym demagógom podarilo doslova zamoriť celý verejný diškurz. O obrannej dohode s USA píše Káčer, Naď a Korčok.
BORIS ZALA: Tak tu konečne máme septembrové voľby! Nie predčasné, ale oneskorené. Zbaviť sa tejto vlády bolo neskoro v deň, keď vznikla.
BRANISLAV ONDRUŠ: Návrh daňovo zvýhodniť dobrovoľné príspevky do II. piliera pomôže len bohatým, ktorým ani raketová inflácia neukrojí z príjmov toľko, aby ledva zvládali každodenné výdavky, a ešte ušetria na daniach.
ANTON MARCINČIN: Starostov sme si nezvolili, aby boli údržbármi či slepými vykonávateľmi príkazov zhora. Čakáme od nich, že sa za nás postavia, lebo ide o naše každodenné životy. Preto je dôležité, že sa ozývajú.
PETER WEISS: Prezidentské voľby v Česku sprevádzal obraz krajiny rozdelenej na dva nezmieriteľné tábory. Až také nezmieriteľné, že sa rozvadili rodiny i priatelia: budeš voliť toho či onoho, zablokujem si ťa na facebooku...
PAVEL ŠARADÍN: Andrej Babiš prehral obrovským rozdielom a s ním aj jeho spôsob politiky, ktorý je založený na populizme. Prehra populizmu je veľmi dobrá správa pre českú spoločnosť.
BRIGITA SCHMÖGNEROVÁ: „Demokratické strany“, snahou oddialiť predčasné voľby na posledný možný termín preukázali, že žiadnu zodpovednosť za štát nemajú. Naopak, vyhovieť chcú iba svojim partikulárnym záujmom.
MARTIN HOJSÍK: Vláda začala dotovať plyn a aj nižšie ceny elektriny, no na tých, čo kúria drevom akosi pozabudla. Pritom palivové drevo dnes už stojí viac ako dotovaný plyn. A to je vážny problém.
KAROL LOVAŠ: O víťazovi rozhodne sobota. A fakt, koho emócie unavia skôr. Žiaľ, tieto voľby nie sú o ničom inom. Len o emóciách. A boji „proti“. Nie „za“.
JURAJ MARUŠIAK: Výsledky referenda potvrdzujú, že v spoločnosti prestalo fungovať strašenie z možného návratu Roberta Fica alebo „mafie“.
MICHAL KALIŇÁK: Bezprostredne po vyslovení nedôvery vláde sa Igor Matovič predviedol v plnej paráde. Aktuálne nasleduje snaha o doplnenie Ústavy SR, ktorá by mala zabetónovať jeden volebný obvod pre voľby do NR SR.
BORIS ZALA: Ako huby po daždi sa nám tu začali rodiť vízie „nových demokratov“. Dzurinda nás už dlhodobo naťahuje so svojím „projektom“, Ján Budaj sa veľmi váhavo staval na čelo „občianskodemokratickej“ platformy.