zástupca šéfredaktorky a vedúci oddelenia ekonomiky
Novinárska skratka: mar
Vyštudoval medzinárodný obchod v roku 2001 na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Ešte počas štúdií začal pracovať v štátnej tlačovej agentúre TASR, z ktorej sa po štyroch rokoch dostal do Pravdy. Z ekonomických tém sa venuje najmä energetike, telekomunikáciám, automobilkám a iným témam.
Dvaja vážni kandidáti na najvyššie posty v štáte čelia obvineniu zo strany polície. Bude to ústrednou témou celej predvolebnej kampane?
MARTIN KOVÁČIK: Andrej Kiska sa stal prezidentom aj preto, lebo niektoré médiá navodili v očiach verejnosti dojem, že on bude najviac bojovať proti Robertovi Ficovi.
Kiska cez firmu KTAG platil svoju prezidentskú kampaň. Jeho firma si to vyúčtovala v nákladoch a vypýtala si od štátu vratku.
MARTIN KOVÁČIK: Zaslúži si slovenská vláda oprávnene sprchu kritiky? Ak sa na to pozrieme makroekonomicky, tak je kritika oprávnená.
Andrej Kiska si po voľbách vie na poste ministerky vnútra predstaviť Veroniku Remišovú. Robert Fico má zase dôveru v Denisu Sakovú.
Dopravný podnik Bratislava považuje za neprípustné, aby sa pasažier viezol stojac zvonka na električke.
Vodičom čoraz viac praskajú nervy z nekonečných kolón v Bratislave, ktorá túžobne čaká na nový obchvat.
Andrej Kiska (Za ľudí) a Andrej Danko (SNS) dávajú s blížiacimi sa voľbami na stôl nereálne podmienky, čím si zjavne chcú posilniť svoju pozíciu voči konkurencii.
MARTIN KOVÁČIK: Keď regulačný úrad neprimerane rýchlo zvyšoval poplatky pre predimenzované kapacity elektromerov, do problému sa zapojil premiér Fico a padali hlavy.
Vodiči v Bratislave jeden po druhom porušujú pravidlá cestnej premávky, aby boli čo i len pár minút menej za volantom.
MARTIN KOVÁČIK: Napínanie svalov má fungovať pred voľbami, aby Danko vyzeral ako silný líder. Lídra však robia veľké a prospešné gestá, a nie nemohúcne prázdne kroky.
MARTIN KOVÁČIK: Vyšší minimálny dôchodok je šitý horúcou ihlou. Dá na jednu úroveň ľudí, ktorí pracovali veľa aj málo. Rozporné je plátať dieru väčším bankovým odvodom.
Časť opozície sa motá okolo 5-percentnej hranice zvoliteľnosti. Robert Fico je pred voľbami stále na koni. Stáva sa budúca vláda bez Smeru pasé?
MARTIN KOVÁČIK: Samosprávy nemajú žiadny dôvod na zvyšovanie daní z nehnuteľností. Primátori a starostovia tým len ukazujú svoju neschopnosť.
Pozrite si video zo šialených manévrov na diaľnici, kde osobné auto vybrzďovalo kamióny a tie hľadali cestu ako sa pomstiť.
Ďalší aktéri stretnutí s kontroverzným podnikateľom Marianom Kočnerom ako sú Boris Kollár, Richard Sulík či Igor Matovič sa k odstupovaniu zatiaľ nemajú.
Koniec klasického Naturalu 95 spôsobí od januára na pumpách "tankovaciu revolúciu". Bude to zmena podobného rozsahu, ako keď v minulosti končil 91-oktánový benzín alebo benzín s prímesou olova.
V skupine, ktorá sa pobila, boli aj Rómovia. Polícia v Malackách informovala, že sa udalosťou už zaoberá.
Natankovať, naskočiť do auta a rýchlo uniknúť. Zlodejský systém mladíkov bol jednoduchý a efektívny.
Dôležité, ale tak trochu "suché" stretnutie premiérov krajín V4 v Prahe ku kohéznej politike oživila jedna scénka, pri ktorej premiér Peter Pellegrini pobavil všetkých.
MARTIN KOVÁČIK: Súčasná koalícia Smeru, SNS a Mosta-Híd podľa prieskumov nemá dosť hlasov na to, aby vládla aj po budúcoročných voľbách. Môže napriek tomu vládnuť ďalej?
Súčasná koalícia podľa prieskumov nemá dosť hlasov na to, aby vládla aj po budúcoročných voľbách. Môže napriek tomu vládnuť ďalej?
MARTIN KOVÁČIK: Druhý pilier si vyžaduje razantnú zmenu, ale nie takú pochabú, ako predkladá Most-Híd na záver vládnutia.
Rozbuškou, ktorá rozbíja potenciálnu budúcu koalíciu PS/Spolu, Za ľudí, OĽaNO, KDH, SaS a Sme rodina, sú registrované partnerstvá. Mier zoskupeniu vydržal len jeden deň.
Miroslav Beblavý (Spolu) si myslí, že stretnutie so šéfom Penty Jaroslavom Haščákom vysvetlil. Podľa lídra OĽaNO Igora Matoviča nebolo povedané všetko.