redaktor oddelenia domácich udalostí
Novinárska skratka: hdm
Parlamentný výbor pre obranu a bezpečnosť ako lepšieho uchádzača vyhodnotil dočasne povereného šéfa polície Petra Kovaříka.
Obvinená mala od februára 2015 do augusta 2019 za peňažné úplatky rozhodovať trestné veci na súde v Žiline v prospech trestne stíhaných osôb.
Dve dotácie vo výške necelých 390-tisíc eur schválilo ministerstvo životného prostredia pod vedením nominanta OĽaNO Jána Budaja.
Generálny prokurátor chystá reorganizáciu svojho úradu. Týkať sa bude aj špeciálnej prokuratúry.
Normalizácia a útok na intelektuálov alebo precenenie vlastnej dôležitosti? Chmelár a Blaha na Akadémii Policajného zboru skončili.
DOMINIK HUTKO: Niektorých čitateľov som mohol priviesť do omylu tým, že Žitného názor mohli vnímať v rovine overenej informácie. Je mi to úprimne ľúto. Napriek kritike sa však nestotožňujem s označovaním Milana Žitného za konšpirátora.
Najvyšší súd SR potvrdil v kauze falšovania televíznych zmeniek vinu Mariana Kočnera a Pavla Ruska. Odsúdení sú na 19 rokov nepodmienečne.
Kto bude nový špeciálny prokurátor? Kandidátmi sú Peter Kysel, Ján Šanta, Vasiľ Špirko a Daniel Lipšic. Posúdiť ich silné a slabé stránky má aj verejnosť.
Bratislavskú prokurátorku Katarínu Kučerkovú, ktorá obvinila svojich kolegov zo sadizmu pri vypočúvaní jej manžela, obvinili z prania špinavých peňazí.
Vyšetrovateľ všetkých obvinil z prijímania úplatkov, ale niektorých aj z ohrozovania dôvernej a vyhradenej skutočnosti, vydierania a jedného tiež z podporovania zločineckej skupiny sýkorovci.
Najmä v dlhodobo kritizovanej oblasti boja proti korupcii sa minulý rok javí ako obzvlášť mimoriadny.
Došlo k slovnej potýčke s dozorcami, strkaniu a tí Lučanského zbili a dokopali, tvrdí bezpečnostný analytik a Lučanského priateľ Milan Žitný.
Bývalý policajný prezident Milan Lučanský sa vo väzbe v Prešove pokúsil o samovraždu.
Obvinený bývalý prezident Policajného zboru Milan Lučanský sa zranil v prvej polovici decembra v Ústave na výkon väzby v Prešove.
Vyšetrovateľ zadržal šiestich obvinených ešte v stredu 2. decembra skoro ráno. Lučanského zadržali o deň neskôr.
Exminister životného prostredia a hospodárstva Peter Žiga môže naďalej dúfať vo Vianoce v kruhu rodiny.
Parlamentu sa doteraz nepodarilo schváliť novelu, ktorá by umožňovala núdzový stav predĺžiť. Štát má však aj iné možnosti.
Exminister Peter Žiga odmieta obvinenia, ktoré voči nemu vzniesli. Podľa neho ide o výpovede kajúcnikov.
V súvislosti so zadržaním takmer celého bývalého vedenia polície sa často skloňuje slovo kajúcnik. O výhodách a rizikách pri kajúcnikoch hovorí právnik Eduard Burda.
Pozrite si film mladých dokumentaristov o ľuďoch, ktorí sa cítia nevypočutí a svojou zúfalosťou sa stávajú zraniteľní voči manipulácii.
Dlhé mesiace sa sa o ňom hovorilo ako o horúcom kandidátovi vlády na nového generálneho prokurátora.
Stalo sa tak po odročení verejného zasadnutia na Najvyššom súde v kauze televíznych zmeniek kvôli jeho práceneschopnosti po údajnom napadnutí.
Jednému z najbohatších Slovákov - Jaroslavovi Haščákovi v kauze Gorila uškodilo vlastníctvo médií.
Na uniknuté výpovede kajúcnika Ľudovíta Makóa, bývalého šéfa kriminálnej polície Finančnej správy, reaguje aj bývalý prezident Andrej Kiska.
Reakcia premiéra na kritiku hlavy štátu svedčí o tom, že Matovič stráca nervy. Ak nezaradí spiatočku, skončí ako Andrej Danko, hovorí politológ Tomáš Koziak.