redaktor zahraničného oddelenia
Bývalý veliteľ bosnianskosrbskej armády žiadal oslobodenie.
Výsledok dáva Merkelovej možnému budúcemu konzervatívnemu nástupcovi Arminovi Laschetovi veľkú vzpruhu pred celoštátnymi voľbami do Spolkového snemu, ktoré sa uskutočnia koncom septembra.
Pokus vziať si život priamo v súdnej sieni prežil, bieloruská opozícia ho aj tak vníma ako ďalšieho mučeníka. Scjapan Latypav sa v utorok pokúsil o demonštratívnu samovraždu.
Nedávno dorazila do Budapešti posledná zásielka z piatich miliónov objednaných dávok Sinopharmu. Od konca budúceho roka si už Maďari chcú čínsku očkovaciu látku vyrábať sami.
Päť dní po tom, čo vydal príkaz na únos lietadla, len aby dostal svojho mladého odporcu za mreže, si Alexandr Lukašenko sám sadne do prezidentského špeciálu a zamieri do Ruska.
Šéfovia Bieleho domu a Kremľa sa o tri týždne stretnú v Ženeve. Veľké oči pred summitom nemajú ani vo Washingtone, ani v Moskve.
Raman Pratasevič sa do rodného Minska plánoval vrátiť až potom, čo bude diktátor Alexandr Lukašenko v Haagu.
Nebude to ešte turistická sezóna, aká bola pred dvoma rokmi, prekročiť štátne hranice v Európskej únii by sa však od prvého júla malo dať oveľa jednoduchšie, ako kedykoľvek od prepuknutia koronavírusovej pandémie.
Opozičný politik Alexej Navaľnyj je bezpečne vyradený z hry pred septembrovými parlamentnými voľbami v Rusku. Vládnej strane Jednotné Rusko to ale zjavne nestačí.
Desať miliónov Britov starších ako päťdesiat rokov má dostať skôr druhú dávku vakcíny proti covidu. Krajinu, ktorá je majstrom Európy v tempe vakcinácie, znepokojilo rýchle šírenie indického variantu koronavírusu.
Ruský prezident Vladimir Putin po tomto útoku nariadil preskúmať legislatívu týkajúcu sa držby zbraní.
Prišli na svet v rovnaký deň, 17. októbra 1978, necelé tri roky po smrti diktátora Franca. Vnuci občianskej vojny, ako sa ich generácii v Španielsku hovorí, sa v novej bitke o Madrid stretli na opačných stranách barikády.
Po prvý raz za tri desaťročia od rozpadu Sovietskeho zväzu zápas o vodu priviedol dve bývalé bratské republiky na pokraj vojny.
Svet zdesene sleduje zábery, kde mŕtvych Indov spaľujú v improvizovaných krematóriách. Je to príliš ďaleko na to, aby sa Európania museli znepokojovať?
Obyvatelia Európskej únie majú mať nárok na bezplatné testy na koronavírus, ktoré budú potrebovať do covidových pasov. Žiada to Európsky parlament.
Poprel, že by vyslovil cynickú vetu urážajúcu pamiatku obetí covidu. Zastali sa ho aj jeho ministri. Boris Johnson je napriek tomu terčom drvivej kritiky. Až šiesti z desiatich Britov totiž svojmu premiérovi neveria.
Slovenského expremiéra zjavne zaujalo, že ruská vakcína z porovnania, ktoré zverejnila maďarská vláda, vyšla najlepšie. Vedci však proti kontroverznej tabuľke protestujú.
Ani raz ich nemenoval, šéf Kremľa ale vo svojej výročnej správe o stave krajiny na Česko a opozičného politika Alexeja Navaľného nezabudol.
Annalena Baerbocková alebo Armin Laschet? Jeden z nich s najväčšou pravdepodobnosťou po septembrových parlamentných voľbách v Nemecku nahradí dosluhujúcu kancelárku Angelu Merkelovú.
Český premiér Andrej Babiš nesúhlasí s ohlásenou cestou vicepremiéra, ministra vnútra a povereného šéfa rezortu diplomacie Jana Hamáčka do Moskvy. Hamáček chce v Rusku rokovať o vakcíne Sputnik V.
Mal to byť manéver na dva ťahy. Minister kultúry by sa presunul na čelo diplomacie a jeho miesto by obsadil náchodský starosta. Rošáda ale nevyšla.
Boris Čertok sa podieľal na riadiacich systémoch rakety. Pavel Popovič velil oddielu kozmonautov. Galina je Gagarinova mladšia dcéra. Čo nám o ňom prezradili?
Je to príprava na novú, horúcu fázu vojny? Alebo najmasívnejším sústredením vojsk pri hraniciach Ukrajiny od anexie Krymu a od prepuknutia bojov v Donbase sleduje Kremeľ iné ciele?
V priebehu necelého týždňa z českej vlády odišiel druhý minister. Krátko po ministrovi zdravotníctva odvolal v pondelok prezident Miloš Zeman aj šéfa diplomacie.
Po 175 dňoch sa v Česku končí núdzový stav. Opatrenia proti šíreniu koronavírusu sa po novom budú riadiť pandemickým zákonom.