Keď nie sú ľudia

, 23.01.2018 09:00

Vysoký hospodársky rast sa v mnohých krajinách EÚ, vrátane Slovenska, odzrkadľuje vo veľkom záujme firiem o prijímanie nových zamestnancov.

Množstvo voľných pracovných miest vo výrobe, ale i v službách je aj u nás čoraz náročnejšie obsadiť domácimi pracovníkmi alebo zamestnancami z iných štátov EÚ, ktorí majú voľný vstup na náš pracovný trh.

Nároky firiem sa v robotníckych profesiách postupne znižujú, lebo šanca na získanie kvalitných zamestnancov klesá. Vzhľadom na nízke mzdy nie je reálne počítať ani s návratom väčšieho počtu Slovákov zo zahraničia. Dôvodom sú tiež čoraz vyššie náklady na obstaranie vlastného bývania a slabé šance na získanie podnikového alebo nájomného bytu s nižším ako trhovým nájomným. Podobná situácia vládne aj v Česku, kde ponúkané odmeny za manuálnu prácu operátora vo výrobe v prepočte vo výške 500 až 600 eur brutto dokážu osloviť iba pracovníkov zo štátov, kde takúto odmenu považujú za luxus.

Po prípadnom uvoľnení bariér zamestnávania cudzincov z tretích krajín sa dá však očakávať aj vyčerpanie rezervoára lacnej pracovnej sily z Ukrajiny a postupné obsadzovanie menej atraktívnych pracovných miest z oblastí s výrazne odlišnou kultúrou a pracovnými návykmi. V prípade šičiek napríklad české firmy ponúkajú zväčša len minimálnu mzdu 12 200 korún (478 eur), ktorá pri súčasnom raste životných nákladov nemusí byť zaujímavá ani pre pracovníčky hoci aj z Bangladéša.

Mnohé firmy na Slovensku našli v minulosti možnosti, ako zvýšiť ochotu zamestnancov denne dochádzať do práce vo výrobných a montážnych závodoch z vidieckych regiónov prostredníctvom dotovania nákladov na hromadnú podnikovú dopravu.

Podľa novely zákona o dani z príjmu platnej od 1. januára 2018 je takéto nepeňažné plnenie poskytnuté zamestnávateľom vo forme dopravy do zamestnania oslobodené od dane len vtedy, ak sa zamestnanci podieľajú na jej financovaní, z nákladov na podnikovú prepravu musia platiť aspoň 60 percent. Miernejšie podmienky má zamestnávateľ, ktorého prevažujúca činnosť je výroba vykonávaná vo viaczmennej prevádzke a na to využíva najmenej 30 percent svojich zamestnancov. Paradoxom týchto zmien je rast daňového a odvodového zaťaženia, ktoré zvyšuje firmám náklady a pracovníkom znižuje čisté príjmy. Akoby ľudia trmácajúci sa v skorých ranných alebo večerných hodinách zbernými podnikovými autobusmi do zamestnania chodili do roboty z roztopaše, a nie preto, aby uživili svoje rodiny.

Z takýchto príjmov okrem 19-percentnej dane zaplatia i zdravotné a sociálne odvody, pretože z pohľadu zákona ide o tzv. nepeňažný príjem. Podľa zverejnených prepočtov úsporné opatrenia uskutočnené zväčša na úkor manuálne pracujúcich znížia ich čisté príjmy o 15 až 25 eur mesačne.

Veľký počet neobsadených voľných pracovných miest je v kontraste s lákaním zahraničných investorov vládou SR štedrými investičnými stimulmi, ktoré sa hradili zo štátneho rozpočtu. Ak chceme naďalej podporovať otváranie nových montážnych dielní, budeme sa musieť zamyslieť nad tým, kto a za koľko v nich bude ochotný pracovať.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#zamestnanci #Slovensko #práca
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
599
Amore červené ruže 250

Amore červené ruže 250

31,99
Kytica čierny  flower box ružové kvety

Kytica čierny flower box ružové kvety

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk