Gorila

Z akvária sa vyrábalo more, majetok ľudu mal dostať konkrétneho vlastníka. Nikto dnes nevie, koľko bolo bytov, ako ten slávny na Vazovovej, kde šušťali v stroji prepočítavané bankovky a politici a ich biele kone si delili lup. Isté je, že majetok, ktorý za 40 rokov vznikol aj preto, lebo robotníci mali nízke platy, sa rozplynul ako para nad hrncom.

10.10.2019 16:00
debata (20)

No ten jeden byt na Vazovovej hovorí o niečom oveľa horšom: ten, kto mal peniaze, si chcel zabezpečiť aj politickú moc. Vždy pred voľbami vznikali strany na jedno použitie, lebo od novembra 1989 sa nikdy nepodarilo získať väčšinu voličov za nejaký program, ktorý mal splniť ich sny, za ktoré štrngali kľúčmi.

V roku 2005 sa rozpadla krehká parlamentná väčšina. Pavla Ruska odvolali z pozície ministra hospodárstva, jeho nová strana ANO mala dieru v boku. Poslanecký klub sa rozdelil, jedna časť prebehla a na jej čele stál už nový minister hospodárstva Jirko Malchárek. Rusko chcel odhaliť, ako „to“ hráči v pozadí urobili. A tak si nahral svoju poslankyňu Henzélyovú. Tá, netušiac, že v šuplíku je magnetofón, hovorí Ruskovi, ako „to“ robia: nie rovno peniazmi, ale prísľubmi, čo poslanci za zradu dostanú. Nahrávka vzbudila pohoršenie. Ako len mohol, veď bol tej poslankyni na svadbe za svedka! A tu si ju tajne nahráva. Odsúdil sa spôsob získania dôkazu o kupovaní poslancov. S tým, že sa na základe puču menia pomery v parlamente, problém nebol. Rusko sa ukázal ako darebák a hotovo. A v byte na Vazovovej sa dohadovali kšefty aj cena za tú pučistickú vládu.

Z údajného prepisu akcie Gorila, ktorý ktosi tajomný zavesil pred Vianocami r. 2011 na web, sa dozvedáme, že Malchárek by chcel, aby sa na nákladoch záchrany parlamentu vo výške 50 mil. Sk (úplatky pre nezávislých poslancov) podieľali aj SDKÚ, KDH a SMK, pretože zo záchrany vlády profitujú aj ony. Podľa údajného prepisu to Haščák nevidí ako reálne. Malchárek chce, aby sa na nákladoch záchrany parlamentu podieľal aspoň minister zdravotníctva Rudolf Zajac. Haščák hovorí, že to so Zajacom otvorí. Tvrdí, že jeho pôvodná predstava na rozdelenie nákladov na puč v ANO bola na tretiny: on, Malchárek a minister zdravotníctva Zajac. Haščákovi sa údajne nedarí presvedčiť Zajaca, s ktorým sa ťažko komunikuje. Haščák sa musí veľmi ovládať, aby nešiel so Zajacom do konfliktu. Zajac má pocit, že celú robotu pri puči urobil on.

Ako sa uvádza v prepise, podľa predbežných Haščákových výpočtov zarobil Malchárek zatiaľ na províziách vo funkcii ministra hospodárstva 329 mil. Sk. Podľa Haščáka je to viac, ako zarobil za dva roky vo funkcii ministra Pavol Rusko (Rusko dostal od Penty najviac 60 mil. Sk za PPC), a Malchárek môže byť spokojný. Haščák pučom získal to, že zostala zachovaná vláda, že možno sprivatizujú letisko, možno sprivatizujú teplárne a predajú PPC. V byte na Vazovovej sa pripravuje aj nová strana Nádej, Penta ju mala sponzorovať, lebo za každú cenu chcela dať hrádzu Ficovi.

Vyšetrovateľ, ktorý mieri do politiky, tvrdí, že počul hlasy z Gorily. Aj toto alebo len kolu?

© Autorské práva vyhradené

20 debata chyba
Viac na túto tému: #Penta #kauza Gorila #Jaroslav Haščák #Pavol Rusko #Rudolf Zajac #konšpiračný byt na Vazovovej #Malchárek
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy