Nevkusné, nepatričné

, 04.01.2018 20:00

S príchodom nového roku prezident vyrukoval s obvinením Roberta Kaliňáka, že zneužíva svoje právomoci. Opätovným vypúšťaním dymovej clony chce zastrieť fakt, že Generálna prokuratúra v novembri nariadila obnoviť vyšetrovanie hospodárskych aktivít jeho rodinnej firmy, cez ktorú si financoval volebnú kampaň.

Pritom by stačilo, keby Andrej Kiska bez okolkov vyjasnil pozadie týchto káuz, ak teda za vysvetlenie nepovažujeme nepresvedčivé paberkovanie úradníkov prezidentskej kancelárie či bolestínske vzdychy hlavy štátu v niektorých médiách. Skutok či presnejšie skutky sa totiž stali, aj keď bolo trestné stíhanie pre dodatočné doplatenie daňových nezrovnalostí a pre prejav „účinnej ľútosti“ zastavené.

Kiska je tiež dlžný vysvetlenie Jánovi Francovi a najnovšie i orgánom v trestnom konaní, akým spôsobom prišiel tento popradský zubár o pozemky v lukratívnej oblasti pod Tatrami. Verejnosť čaká aj na to, či konečne uhradí takmer miliónovú faktúru za súkromné lety z Bratislava domov a späť. A čo ak sa potvrdia i ďalšie okolnosti, že napríklad využíval štátnu letku i na krátku vzdialenosť medzi Popradom a Košicami a že sa v nedôstojnom stave vrátilo lietadlo z jeho služobnej cesty? Znova bude zatĺkať?

Neúnosne je tvrdenie, že aj pre ústavných činiteľov platí prezumpcia neviny. Každý politik, tým skôr vrcholový, musí byť pripravený zareagovať na kritiku. A keď nemá na ňu presvedčivé protiargumenty, tak by mal z toho vyvodiť osobné dôsledky. Namiesto toho Kiska žaluje novinárom, že minister vnútra zneužíva na jeho diskreditáciu „zvodky“ kriminálnej agentúry, a vzápätí sa odvoláva na klebety od akýchsi utajených informátorov zo samotného vedenia Smeru. Na prezidenta republiky také nevkusné a nepatričné.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Robert Kaliňák #Andrej Kiska
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
25,99
Elite žlté kvety a hyacinty

Elite žlté kvety a hyacinty

23,99
Dôkaz lásky červený

Dôkaz lásky červený

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk