Podnikavci v bielom

, 01.02.2018 20:00

Tak sa zdá, že na 137 evidovaných operáciách občanov Spojeného kráľovstva minulý rok zarobil kadekto.

Zrejme lekárske osadenstvo košickej kliniky plastickej chirurgie, pochybná sprostredkovateľská agentúra, daňové raje… Tešili sa z toho i zahraniční klienti, keď platili zlomok britskej ceny za takéto úkony z rúčky do rúčky, teda „cash“, a nie, ako to v dnešných civilizovaných krajinách pri samoplatcoch zdravotnej starostlivosti chodí – cez oficiálnu pokladnicu.

Napokon podľa odborníkov je málo pravdepodobné, že by o čudných transakciách pri takom hojnom počte pacientov netušilo čosi aj vedenie Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura. Takže by mali byť všetci zainteresovaní výsostne spokojní. Omyl, zainteresované je v tom prípade celé schudobnené slovenské zdravotníctvo, našnurovaný štátny rozpočet, a teda aj všetci poctiví daňoví poplatníci.

Lebo páni v bielych či zelených plášťoch sú podozriví z toho, že neodvádzali peniaze tam, kam mali, ale sa asi aj s hromadou ďalších kšeftárov bratsky podelili. Pred dvoma dňami sme sa mohli v novinách dočítať o zázraku. Slovenské zdravotníctvo medziročne poskočilo na európskom rebríčku o desať priečok!

Bez toho, aby to niekto pocítil. Ktovie, či švédski anketári do neuveriteľných plusov započítali aj to, ako si jednoducho dokážu poniektorí pracovníci tohto rezortu privyrobiť, hoci pofidérnym spôsobom. A ako im to vedenie našej druhej najväčšej nemocnice a ministerstva svojím nedostatočným systémom kontroly uľahčuje. Ktovie, koľkých ešte a na akých klinikách máme podobne šikovných a všetkého schopných biznismenov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#nemocnica #Košice
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
599
Amore červené ruže 250

Amore červené ruže 250

31,99
Kytica čierny  flower box ružové kvety

Kytica čierny flower box ružové kvety

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk