Báť sa či smiať sa?

, 08.02.2018 21:00

Predseda poslaneckého klubu OĽaNO Richard Vašečka má pocit, že je „autentickejší kresťan“ ako Alojz Hlina, a preto sa rozhodol kandidovať za predsedu KDH. Zjavne nepochopil, že je veľký rozdiel medzi tým, ak niekto vyšiel z prostredia charizmatických kresťanov a ak niekto disponuje skutočnou charizmou, ktorá je predpokladom pre úspech každého politického lídra.

Zdá sa teda, že po období, keď strany u nás vznikali delením, prichádza nová éra, keď sa o líderský post v politických subjektoch uchádzajú ľudia, ktorí predtým neboli ani len ich členmi. Kresťanskodemo­kratické hnutie pred dvoma rokmi skončilo tesne pred bránami parlamentu a vo vedení nastalo personálne zemetrasenie, ktoré na čelo vynieslo Alojza Hlinu. Od jesene 2016 má KDH stabilné preferencie pohybujúce v pásme od 5 do 7 %. Predstava, že by hnutie potrebovalo nového lídra, ktorý svoje politické kvality meria hĺbkou svojho náboženského prežívania, vyvoláva skôr obavy. Nech už boli predsedovia KDH takí či onakí, teokrat nebol ani jeden z nich.

Oveľa väčšie obavy než Hlina by však mal mať Igor Matovič. OĽaNO bola vždy „prázdna nádoba“, ktorej obsah naplnil podľa svojho predstáv jej predseda. A tak sa vedľa seba v „jednom koši“ ocitli kovaní konzervatívci s liberálni aj ekológmi.

Tí prví menovaní by za normálnych okolností tvorili pravé krídlo KDH (napokon odštiepenci z NOVA sú v podstate „Čarnogurského deti“). Po odchode Viery Dubačovej a Ota Žarnayho k Miroslavovi Beblavému a avizovanej kandidatúre Vašečku, tak Matovičovi hrozí, že sa mu jeho „štvorčlenné hnutie“ vyprázdni úplne, lebo konzervatívci budú nasledovať „autentického kresťana“. Človek nevie, či sa má smiať, alebo báť. Najskôr oboje.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#KDH #OĽaNO #Richard Vašečka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
599
Amore červené ruže 250

Amore červené ruže 250

31,99
Kytica čierny  flower box ružové kvety

Kytica čierny flower box ružové kvety

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk