Návraty do stredoveku

, 03.07.2018 08:00

Rakúsky konzervatívny kancelár Sebastian Kurz ostro skritizoval zásah tureckej polície proti pochodu za práva sexuálnych menšín v Istanbule: „Nesmie dochádzať k žiadnej diskriminácii na základe sexuálnej orientácie a takéto zhromaždenia by mali byť samozrejmosťou.“

Slovenskému konzervatívnemu politikovi Antonovi Hrnkovi sa nepáči, že sa na Dúhovom Pride v Bratislave zúčastní verejná ochrankyňa práv. Podľa podpredsedu SNS ide o šírenie neoliberálnej „genderovej“ ideológie, ktorej cieľom je rozložiť klasickú rodinu.

Aj takto vyzerá rozdiel medzi konzervatívcami v dvoch susedných krajinách. A keby sa viacerí slovenskí politici líšili v nazeraní na LGBTI ľudí len od rakúskych. Vo väčšine európskych, aj omnoho „katolíckejších" štátoch, majú na to podstatne liberálnejší názor. Tomu zodpovedá i moderná legislatíva. Iba nedávno česká vláda prijala návrh zákona, podľa ktorého budú môcť občania rovnakého pohlavia uzatvárať už nielen registrované partnerstvá, ale aj manželstvá. Naši kresťanskí konzervatívci s obdivom pokukujú po autoritatívnom islamskom režime prezidenta Erdogana. Zrejme by najradšej tiež poslali do bratislavských ulíc policajných psov, slzotvorný plyn a obušky.

Ako si SNS predstavuje Slovensko 21. storočia, predviedli jej ministri pod taktovkou Andreja Danka. Pred televíznymi kamerami sa kľačiačky predbiehali, kto najzbožnejšie spína ruky v Hradnej kaplnke. Tým však sotva niečo urobili pre upevnenie „klasickej“ rodiny.

A čo sociálnodemokra­tický Smer? Znovu zaujal polohu mŕtveho chrobáka. Roky tvrdí, že na vyriešenie spolužitia gayov a lesieb stačí pár drobných zmien v zákonníku. Dosiaľ nepresadil ani jednu. Aj preto ide ombudsmanka Mária Patakyová opäť na Dúhový pochod.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Mária Patakyová #LGBTI #dúhový pride #Dúhový pochod #Anton Hrnko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Flower box vintage kocka "S"  červené ruže

Flower box vintage kocka "S" červené ruže

64,99
Flower box biela kocka "L" červené ruže

Flower box biela kocka "L" červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk