Prehliadané násilie

, 29.07.2018 22:00

Talianska pobočka humanitárnej organizácie Zachráňte deti (Save the Children) vydala správu o sexuálnom zneužívaní detí na hranici medzi Talianskom a Francúzskom. Ide najmä o dievčatá pod 18 rokov, ktoré sa pokúšajú nájsť príbuzných a nemajú možnosť ani prostriedky na bezpečné cestovanie či získavanie stravy.

Ľudia, ktorí im ponúknu pomoc, si za to často vynucujú sexuálne „služby“ pod hrozbou vydierania, nútenej prostitúcie alebo rovno smrti. Často aj malé deti sa ocitnú na ulici v „ponižujúcich, promiskuitných a nebezpečných podmienkach“, uvádza správa. Netreba vari ani dodávať, aké amorálne je za takýchto okolností moralizovanie ohľadom stúpajúceho množstva pohodených či zabitých nemluvniat.

Vždy, keď počúvame o vojenských konfliktoch, prichádzajú agentúry s informáciami o rôznych druhoch násilia: vraždení, únosoch, mučení, hladomore, vyhnanstve. Mnohé z toho sa deje ako dôsledok medzinárodného alebo vnútroštátneho konfliktu; rozhodne to platí o migráciách. Utečenecké vlny, vyvolané neznesiteľnými podmienkami doma, sa stávajú ďalšou formou vojny, vedenej v hraničných oblastiach „vysnívaného bezpečia“ i v hlavách ľudí, ktorí sú nútení konfrontovať sa s novou skutočnosťou. Škála násilných činov a ich dôsledkov je nekonečná, existuje však jeden druh násilia, ktorý sa v súvislosti s konfliktami spomína menej často, ako by sa mal. Pretože sa spravidla týka tých najzraniteľnejších častí obyvateľstva – žien a detí. Následky sexuálneho násilia bývajú o to katastrofickejšie, o čo menej sa toto násilie spomína medzi hlavnými zločinmi konfliktov a o čo viac sa jeho obete spochybňujú či zamlčiavajú.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#zneužívanie detí #utečenci
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
71,99
Flower box vintage kocka "L" červené ruže

Flower box vintage kocka "L" červené ruže

29,99
Sweet červené ruže s gypsophilou

Sweet červené ruže s gypsophilou

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk