Poslednýkrát

, 08.01.2019 22:00
kiska
Martin Krno. Autor: ,

Vzhľadom na končiace sa funkčné obdobie prezidenta sa bude čoraz častejšie používať násobná číslovka poslednýkrát. Nájdu sa aj naivní optimisti, ktorí v kútiku duše dúfajú, že Andrej Kiska v poslednej fáze svojho pôsobenia v Grasalkovičovom paláci troška napraví politicky jednostranné rozhodnutia. Pokiaľ však ide o najnovšie udeľovanie štátnych vyznamenaní, neprekročil svoj tieň.

Už vlani, pri príležitosti 25. výročia zrodu Slovenskej republiky, nameriaval rady od buka do buka niekdajším aktivistom VPN a Občianskeho fóra, len nikomu, kto sa podieľal na vzniku a úspešnom príbehu nášho štátu. V tejto tendencii pokračuje, ešte sa totiž našlo pár členov vedení ponovembrových hnutí, ktorých dosiaľ „nemetalizoval“. Ale určite sú to takí, čo vždy stáli na tej „pravej" strane.

V dôvodovej správe sa spomínajú najmä ich odborné výkony. A tak sa medzi výraznými osobnosťami, ktoré si vyznamenanie určite zaslúžili, ocitol inak dobrý český herec, ale čo Slováci a Česi nemajú aj lepších?, „svetom uznávaný“ psychiater, dáma, ktorá ako herečka nebola až taká zlá, no ako politička skrachovala, mimoriadne krátkodobý minister kultúry…

Akoby každý z revolucionárov zo začiatku 90. rokoch musel dostať aspoň symbolickú trafiku. Takým však nebol Richard Stanke, ktorý po troch desaťročiach akosi dobieha svojich profesionálnych kolegov. V uplynulom období síce na doskách, ktoré znamenajú svet, nikoho neoslnil, no o to viac sa vlani snažil na tribúnach protestných mítingov svojimi hysterickými výlevmi na pomerne amatérskej úrovni.

Nuž, ani Kiska nebol v novembri 1989 dajakým svojráznym hrdinom. A nie je ním ani teraz, keď plní rady svojich poradcov. Našťastie poslednýkrát.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#štátne vyznamenanie #Rad Ľudovíta Štúra #Andrej Kiska
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Flower box vintage kocka "S"  červené ruže

Flower box vintage kocka "S" červené ruže

64,99
Flower box biela kocka "L" červené ruže

Flower box biela kocka "L" červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk