Tatranské viacerčatá

, 06.02.2019 06:00

Málokto vie, že náš pán prezident má dvojča. Teda niežeby sa naraz narodili tým istým rodičom, ale pokiaľ ide o kauzu nadobudnutie lukratívneho pozemku vo Veľkom Slavkove. Pravda, zatiaľ s iným rozuzlením, lebo tu asistoval aj súd.

Priam totožný prípad 86-ročnej Eleny Repelovej z Popradu vedie k poznaniu, že ten istý podnikateľ a tie isté firmy v tesnej súčinnosti s vplyvnou osobou z tej istej obce vytypovali parcelu s prekrásnym výhľadom na naše veľhory. Začali ju „vydržiavať“ a potom s pomocou toho istého notára ju prepísali na toho istého bieleho koňa, aby sa po niekoľkých dňoch ocitla v rukách kupca, ktorý tiež nespadol len tak z neba, ale záujemcu o pozemok dopredu starostlivo vybrali.

Ktovie, či „nepracovali“ priamo aj na objednávku. Predsa vo výhodnom biznise nič netreba nechať na náhodu. Všetci v tomto na prvý pohľad prapodivnom, ale na slovenské pomery vari nie až takom originálnom reťazci o tom vedeli. Samozrejme, s výnimkou pôvodného vlastníka pôdy. Odkedy popradský zubár Ján Franc prelomil mlčanie, a najmä po tom, čo vyhral občiansky súd s Andrejom Kiskom, začali sa prihlasovať ďalší ľudia. Vraj aj ich okradli obdobným spôsobom. Nuž, vyzerá to na viacerčatá. Na hornom Spiši totiž vyčíňa svojská pozemková mafia…

Je zaujímavé, že o „camorre“ na východnom Slovensku, či dokonca o tej údajnej na Úrade vlády, sa popísali v ostatných mediách celé litánie. Opoziční poslanci o tom viedli vzrušujúce televízne debaty na pokračovanie, dokonca sa organizovali demonštrácie. Iba v súvislosti so „skupinkou“ pod Tatrami mlčia. Akoby absurdným spôsobom tolerovali skrivodlivosť voči tým, ktorí prišli podvodom o svoj majetok. Čím, či skôr kým, to asi je?

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#kauza Veľký Slavkov
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
56,99
Flower box biely šesťhran červené ruže

Flower box biely šesťhran červené ruže

199,99
Amore červené ruže Grand

Amore červené ruže Grand

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk