Mediátor Matovič

, 22.02.2019 22:00

Igor Matovič sa v posledných týždňoch zmenil z politika na mediátora. Keďže OĽaNO do prezidentských volieb napokon nenominovala vlastného kandidáta, tak sa jej šéf rozhodol, že bude spájať a zmierovať.

Vzhľadom na jeho výbušnú povahu bol síce tým najmenej vhodným kandidátom na túto funkciu, ako sa však hovorí: proti gustu žiaden dišputát. Možno sa za tým všetkým skrýval dobrý úmysel, no vzhľadom na blízkosť termínu volieb bol tento plán vopred odsúdený na neúspech. A to sa veľmi rýchlo aj ukázalo.

Keď pred mesiacom Matovič zorganizoval spoločný obed, na ktorom sa Zuzana Čaputová a Robert Mistrík prekvapujúco dohodli, že ešte pred prvým kolom prezidentských volieb preferenčne slabší kandidát podporí toho silnejšieho, tak to mohol považovať za svoj veľký „diplomatický“ triumf.

V skutočnosti bol tento nápad úplný nezmysel, pretože pred prvým kolom nemá nik dôvod vopred hádzať flintu do žita, čo onedlho potvrdil aj dynamický vývoj preferencií. Keďže Čaputová výrazne poskočila nahor, o vzdávaní sa už nemohlo byť ani reči. Matovič však trval na svojom, aby sa vraj „zachovala zodpovedne“ a odstúpila.

OĽaNO v piatok dosť prekvapujúco vyrukovalo s tým, že napokon nepodporí žiadneho konkrétneho prezidentského kandidáta. Matovič len opätovne apeloval na trio Čaputová, Mistrík a Mikloško, aby sa správali zodpovedne.

Samozrejme, bolo by ideálne, keby liberálno-konzervatívny tábor mal jedného spoločného kandidáta. Na jeho osobe sa však mala opozícia dohodnúť dávno pred voľbami. Dva mesiace pred prvým kolom je už neskoro a nič na tom nezmení ani mediátor, hoci by mal tie najlepšie možné úmysly.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Zuzana Čaputová #Robert Mistrík #prezidentské voľby #OĽaNO #Igor Matovič
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Flower box vintage kocka "S"  červené ruže

Flower box vintage kocka "S" červené ruže

24,99
Perla červené ruže srdiečka

Perla červené ruže srdiečka

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk