Stop Istanbulskému dohovoru: Facka Slovensku

, 29.03.2019 22:00

„Džender“ ideológia a Istanbulský dohovor sa stali zaklínadlami, ktorými nás v posledných dvoch rokoch strašia nielen niektorí predstavitelia cirkví, ale aj časť politikov.

Kým v prípade SNS sa to dá vysvetliť tým, že programovo vyprázdnená strana nedokáže svojim voličom ponúknuť nič pozitívne, a preto siaha po takýchto barličkách, menej pochopiteľné je to v prípade tých, ktorí sami seba označujú za sociálnych demokratov.

Po piatkovom hlasovaní, kde až 101 poslancov naprieč parlamentom hlasovalo za zastavenie ratifikácie dohovoru, je zrejmé, že títo zákonodarcovia nepohrdnú žiadnym prostriedkom, o ktorom si myslia, že im pomôže udržať sa pri moci.

Šeredne sa však mýlia. Slovensko nie je skanzen, aký by z tejto krajiny chceli mať, pretože väčšine občanov sú na míle vzdialené predstavy týchto účelových pseudokonzerva­tívcov. Voliči už viackrát v minulosti preukázali, že sú oveľa európskejší ako ich volení zástupcovia.

Zvykli sme si už, že „chromíkovia“ v snahe získať politické body strašia verejnosť registrovanými partnerstvami a adopciami detí homosexuálnymi pármi. Pokiaľ sa hrajú na domácom piesočku, tak čert ich ber!

Lenže spomínaná stojednotka hlasovala aj za stiahnutie podpisu z už prijatého dohovoru, čím Slovensku hrozí medzinárodná blamáž. Toto nie je „ďalšia facka liberálom“, toto je facka celej krajine, ktorá by sa tak ocitla v spoločnosti Ruska a Azerbajdžanu (ktoré ako jedny z mála krajín dohovor nepodpísali).

Ak 101 poslancov a poslankýň (!), nechápe, že základným cieľom Istanbulského dohovoru je vytvoriť Európu bez násilia na ženách, tak tým sami sebe vystavujú nelichotivú vizitku o mentálnom svete, v ktorom žijú.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#SNS #Istanbulský dohovor #gender ideológia #ratifikácia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku