Potratový populizmus

, 29.07.2019 13:00

Zdravotníctvo, školstvo, diaľnice, železnice, nedostatok nájomných bytov atď. Tém, ktoré ľudí trápia, je viac než dosť. Vzhľadom na blížiace sa voľby by človek očakával, že strany sa budú predbiehať v tom, ktorá ponúkne lepší recept na akútne problémy.

Naši politici však nikdy nesklamú… Vždy prídu s agendou, ktorá síce nič nerieši, zato im pomôže získať hlasy. Tak ako pred štyrmi rokmi ľudí strašili, že najväčším problémom Slovenska sú migranti (aj keď u nás prakticky žiadni nežijú), teraz sa zamerali na interrupcie.

A to i napriek tomu, že ich počet od začiatku 90. rokov prudko klesal a podľa štatistiky Národného centra zdravotníckych informácií minulý rok bolo u nás vykonaných len 6 024 umelých prerušení tehotenstva (UPT) u žien s trvalým bydliskom v SR. Navyše minuloročný prieskum agentúry Focus ukázal, že takmer 60 % občanov Slovenska je proti sprísneniu interrupčnej legislatívy.

A hoci je všeobecne známe, že zákaz interrupcií ich počet neznižuje, len podporuje potratovú turistiku (zaujímavý je údaj, že UPT u nás vykonali až 1 326 ženám bez trvalého bydliska v SR), napriek tomu sa potrebujú zaliečať chromíkovcom a im podobným.

V prípade SNS každý mávne rukou, lebo od nich nič nerozumné nečaká, ale prečo „sociálnodemo­kratický“ Smer, ktorého predseda ešte pred rokom vyhlasoval, že na zmenu zákona nie je spoločenská objednávka, potrebuje hrať s touto kartou, zostáva záhadou.

Mimochodom, v roku 1992, keď KDH vytiahlo túto tému, Mečiar si na nej zgustol a jedinou vetou si na predvolebných mítingoch získal publikum: Čo už vie taký Mikloško o interrupciách…

oci súťaž o najväčšieho ochrancu ľudského života od samého počatia sa začala, víťazstvo môže byť trpké.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#SNS #Smer #populizmus #interrupcia #umelé prerušenie tehotenstva
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku