Násilní tradicionalisti v parlamente

, 08.11.2019 19:15

Kŕdle krkavcov sa opäť zlietajú. Neklamný dôkaz, že sa blíži zima a s ňou aj parlamentné voľby. OĽaNO spolu s Kresťanskou úniou zvolali tlačovku a vzápätí sa so svojou troškou do mlyna poponáhľalo aj Hlinovo KDH.

Každý hlas sa totiž počíta, aj kresťansko-konzervatívny. A o ten už niekoľko mesiacov prebieha na Slovensku priam nekresťanská bitka, do ktorej sa zúrivo zapájajú i nacionalisti, fašisti a tí, čo sa označujú za ľavicu. Všetkých posmelilo hlasovanie o chabom návrhu „protiinterrup­čného“ zákona, ktorý v Národnej rade posunuli spolu silou-mocou do druhého čítania. Ďalej si však navzájom hľadia na prsty, aby vedeli, s akým bláznivým nápadom zase príde politická konkurencia.

Igora Matoviča za asistencie Anny Záborskej zrejme znovu osvietil duch svätý a vystrelil otravné šípy. Tentoraz proti ministrovi spravodlivosti Gáborovi Gálovi z Mosta-Híd. Údajne nekoná to, čo občania prostredníctvom zvolených zástupcov dôrazne žiadajú: neposlal do Bruselu pripomienky k Istanbulskému dohovoru.

Ten síce v roku 2011 jeho predchodkyňa v úrade Lucia Žitňanská podpísala i s podporou vtedy opozičného Smeru, no v marci 2019 ho poslanci zamietli. Dokument sa vraj zameriava proti našim tradíciám. Konzervatívci ho označili za vlka v ovčom rúchu a za „jedno z jedovatých chápadiel, ktorými je Slovensko postupne zbavované samostatnosti a práva na vlastný zdravý rozum“.

Základným cieľom dohovoru je vytvorenie Európy bez domáceho násilia, pričom sa v ňom píše o rovnoprávnom postavení oboch pohlaví. Nepochybne sa to týka i Slovenska. Veď tu každá tretia žena, ktorá dovŕšila 15 rokov, zažila fyzické či sexuálne násilie. Ale keď v našom parlamente sedí toľko tradicionalistov…

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Smer #protiinterrupčný zákon #OĽaNO #KDH #Istanbulský dohovor #Igor Matovič #Gábor Gál #domáce násilie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku