Zachráň sa, kto môžeš

, 10.11.2019 21:00

V týchto slávnych novembrových dňoch býva najčastejšie na pretrase otázka, čo všetko nám priniesla nežná revolúcia, rôznorodé názorové skupiny nešetria silnými vyjadreniami. Niekedy je ťažké slovami vyjadriť stav, v akom sa Slovensko ocitá tridsať rokov „po“. A vtedy prichádzajú na pomoc predvolebné bilbordy.

Stačí jediný pohľad. Sociológovia vysvetľujú, že slogany fungujú o to účinnejšie, o čo väčšiu emóciu vyvolávajú. O ľudskej inteligencii to neprezrádza nič lichotivé. Tí, čo sú v politike (zámerne nehovorím o politikoch, tí už vyhynuli), budú radšej podprahovo provokovať už aj tak vyhrotené napätie a od voliča budú očakávať všetko iné, len nie to, aby triezvo premýšľal.

Spochybňovanie triezveho úsudku prezentuje aj šéf hnutia Sme rodina, ktorý vraj myslí „srdcom“. Srdiečkom a rodinou sa, pravdaže, zaštiťuje už tradične takmer každá strana, či už chce zdôrazniť svoje sociálne, či „rodoľubné“ ambície. A tak koaličný Smer, z ktorého onehdá hlásanej sociálno-demokratickej politiky neostalo takmer nič, šupne na svoj bilbord niekoľko generácií rodiny, pre ktorú vraj ochráni sociálny štát. Čerthovie, prečo to tak nebolo doteraz.

Nesklamal takmer nik, ale pravdaže, najväčšmi zabodoval ornament z dielne SNS. Vôbec nie preto, že pochádza z Moravy, na tom predsa pramálo záleží. Bojovníci, ktorí „vzišli z národa“, tentoraz už nejdú brániť Boha, ale „rodinu“. Pravdaže, takými inkvizičnými kliešťami, že nik, kto si chce zachovať ľudskú integritu, na tejto piadi zeme po voľbách nevydrží ani minútu.

Skrátka a dobre, sme v poriadnej… Kto neverí, nech sa mrkne na bilbordy.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#SNS #parlamentné voľby 2020 #Boris Kollár #bilbordy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku