Po hádkach s Richardom Sulíkom prebehol Jozef Mihál z liberálnej SaS (má cca 150 členov) do Beblavého konzervatívnej strany Spolu – občianska demokracia. Keď však tá v koalícii s Progresívnym Slovenskom vo februárových voľbách neuspela, vrátil sa do SaS, aby v jej mene zaujal post štátneho tajomníka ministerstva práce. Tam zotrval iba niekoľko dní, aby po nezhodách s Milanom Krajniakom (Sme rodina) odkráčal. Dajme sa prekvapiť kam.
Minulý rok demonštratívne opustila SaS na protest proti Sulíkovým autokratickým metódam skupina známych poslancov a zakotvila v Demokratickej strane. Po málo povzbudzujúcich výsledkoch predvolebných výskumov z nej Jana Kiššová odišla a teraz figuruje v štábe ministra hospodárstva – Sulíka.
Vzbúrenecká partia pod vedením Ľubomíra Galka DS veľmi nepomohla, voľby sa pre ňu skončili fiaskom. Galkovci však svoje poslanie splnili: prepadli hlasy SaS. Ani nie tak v prospech Smeru ako skôr OĽaNO. To až do prijatia Dankovho nadmieru tolerantného zákona o politických stranách malo iba štyroch členov! Potom sa ich počet musel zvýšiť až na trinásť, no po voľbách disponuje 53 poslancami.
Stále málo na kádrové rezervy. Preto minister obrany Jaroslav Naď presadzuje za riaditeľa Leteckých opravovní Trenčín za OĽaNO absolventa matematicko-fyzikálnej fakulty a exmanažéra obchodných reťazcov Galka, ktorého z čela rezortu obrany odvolala v roku 2011 premiérka Iveta Radičová pre kauzu nezákonného odpočúvania novinárov a ďalších civilistov.
Nezaujíma ma to, vyjadril sa Sulík k prípadnému Galkovmu povýšeniu. Iste však ide o otázku vzájomných vzťahov vnútri vládnej koalície.