Kauza Galko: zlé kádrové rezervy

, 11.05.2020 20:00

Ťažké, preťažké to majú vládne strany s nomináciami v štátnych inštitúciách. Najmä ak evidujú mizivú členskú základňu a fakticky neexistujúce regionálne štruktúry.

Po hádkach s Richardom Sulíkom prebehol Jozef Mihál z liberálnej SaS (má cca 150 členov) do Beblavého konzervatívnej strany Spolu – občianska demokracia. Keď však tá v koalícii s Progresívnym Slovenskom vo februárových voľbách neuspela, vrátil sa do SaS, aby v jej mene zaujal post štátneho tajomníka ministerstva práce. Tam zotrval iba niekoľko dní, aby po nezhodách s Milanom Krajniakom (Sme rodina) odkráčal. Dajme sa prekvapiť kam.

Minulý rok demonštratívne opustila SaS na protest proti Sulíkovým autokratickým metódam skupina známych poslancov a zakotvila v Demokratickej strane. Po málo povzbudzujúcich výsledkoch predvolebných výskumov z nej Jana Kiššová odišla a teraz figuruje v štábe ministra hospodárstva – Sulíka.

Vzbúrenecká partia pod vedením Ľubomíra Galka DS veľmi nepomohla, voľby sa pre ňu skončili fiaskom. Galkovci však svoje poslanie splnili: prepadli hlasy SaS. Ani nie tak v prospech Smeru ako skôr OĽaNO. To až do prijatia Dankovho nadmieru tolerantného zákona o politických stranách malo iba štyroch členov! Potom sa ich počet musel zvýšiť až na trinásť, no po voľbách disponuje 53 poslancami.

Stále málo na kádrové rezervy. Preto minister obrany Jaroslav Naď presadzuje za riaditeľa Leteckých opravovní Trenčín za OĽaNO absolventa matematicko-fyzikálnej fakulty a exmanažéra obchodných reťazcov Galka, ktorého z čela rezortu obrany odvolala v roku 2011 premiérka Iveta Radičová pre kauzu nezákonného odpočúvania novinárov a ďalších civilistov.

Nezaujíma ma to, vyjadril sa Sulík k prípadnému Galkovmu povýšeniu. Iste však ide o otázku vzájomných vzťahov vnútri vládnej koalície.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#SaS #Richard Sulík #OĽaNO #Ľubomír Galko #Jaroslav Naď
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku